Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,105 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,966 μηνύματα σε 79,148 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 143 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[23/5/2013] Μαθηματικά Ι

[23/5/2013] Μαθηματικά Ι

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
Άριστα 18-20
0
0%
Πολύ καλά 15-18
0
0%
Καλά 12-15
0
0%
Μέτρια 10-12
0
0%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
0
0%

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 22:12, 22-05-13:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Στο αρχικό πόστ θα ανέβουν τα θέματα και ενδεικτικές λύσεις όταν δημοσιευθούν στο ίντερνετ.
Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία!

Θέματα!
Ενδεικτικές Λύσεις
Προηγούμενα μαθήματα:
[21/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη {~*1rèNe*~} : 24-05-13 στις 22:42. Αιτία: Προσθήκη θεμάτων και ενδεικτικών απαντήσεων
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 12:16, 23-05-13:

Το θέμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,753 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 12:19, 23-05-13:

Τα θέματα

niki00200

Νεοφερμένος

H niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H niki00200 έγραψε: στις 13:50, 23-05-13:

Ενα τσακ πιο δύσκολα απο τις προηγούμενες χρονιές, κατάφερα όμως το δ 4 τα το τσακισω και να κλαίει το γραπτό μου! Το βλέπω τώρα και χτυπάω το κεφάλι μου! Ελεος! Είναι οτι χειρότερο να λύσεις λάθος κάτι που έχεις λύσει σωστά τόσες φορές! Άντε να το ξεπεράσω τώρα!

Αρχική Δημοσίευση από niki00200
Ενα τσακ πιο δύσκολα απο τις προηγούμενες χρονιές, κατάφερα όμως το δ 4 τα το τσακισω και να κλαίει το γραπτό μου! Το βλέπω τώρα και χτυπάω το κεφάλι μου! Ελεος! Είναι οτι χειρότερο να λύσεις λάθος κάτι που έχεις λύσει σωστά τόσες φορές! Άντε να το ξεπεράσω τώρα!
70/100 περίπου, ιιιιιιισως και κάτι μοναδουλες παραπάνω! Σκατα! Αδικαιολόγητα λάθη!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~Melania~ : 23-05-13 στις 16:23. Αιτία: merge συνεχόμενων post

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 16:07, 23-05-13:

Βασικά, τα θέματα ήταν copy paste σχεδόν από τα περσινά.
Το μόνο ερώτημα που μπορεί να δυσκόλεψε τους μαθητές ΕΠΑΛ ήταν το τελευταίο (λόγω ολοκληρώματος) και ίσως το Δ1 που ήθελε προσοχή.

Κατά τ'άλλα οι ασκήσεις ήταν πολύ απλές!

Το Β θέμα : πολύ εύκολο
Το Γ θέμα : πάρα πολύ εύκολο
Το Δ θέμα : Δ2,Δ3 πολύ έυκολα + Δ1 πολύ εύκολο αλλά ήθελε προσοχή + Δ4 εύκολο αλλά οι μαθητές βλέπουν τα ολοκληρώματα κινέζικα.

Τελικό Σχόλιο : Θεωρώ ότι ένας καλός μαθητής δεν πέφτει κάτω από 90 (σε καμία περίπτωση).
Ο άριστος δεν συζητώ ότι έφευγε με 100αρι άνετο.
Ένας μέτριος μαθητής, εύκολα περνούσε τη βάση και θα μπορούσε να γράψει ένα 70-75
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 23-05-13 στις 16:13.
1

alexbz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O alexbz έγραψε: στις 16:19, 23-05-13:

εγραψα 91+ Χχαχαχα γελιια θεματα παμε για τει αθηναςςςςςς

Μαργαριτα Α.

Φοιτητής

H Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαιευτικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H Μαργαριτα Α. έγραψε: στις 19:14, 23-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από niki00200

70/100 περίπου, ιιιιιιισως και κάτι μοναδουλες παραπάνω! Σκατα! Αδικαιολόγητα λάθη!

Δε πειραζει,μη στεναχωριεσαι! Ριξε το βαρος στης ειδικοτητας,τωρα..Εγω περσυ εγραψα 14 νεοελληνικη γλωσσα και 12 μαθηματικα..Ομως εβγαλα 1760 και περασα Μαιευτικη Αθηνας,γιατι εδωσα το περισσοτερο βαρος στα ειδικοτητας και εγραψα 19,8 ανατομια και 19,1 παθολογια... Τα ειδικοτητας,ειναι το βαρομετρο και ο μεγαλος συντελεστης..Μαθηματικα και γλωσσα 1,5,αλλά τα δυο ειδικοτητας,απο 3,5...Don't worry!! Πας παρακατω!!

alexbz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O alexbz έγραψε: στις 01:05, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Μαργαριτα Α.
Δε πειραζει,μη στεναχωριεσαι! Ριξε το βαρος στης ειδικοτητας,τωρα..Εγω περσυ εγραψα 14 νεοελληνικη γλωσσα και 12 μαθηματικα..Ομως εβγαλα 1760 και περασα Μαιευτικη Αθηνας,γιατι εδωσα το περισσοτερο βαρος στα ειδικοτητας και εγραψα 19,8 ανατομια και 19,1 παθολογια... Τα ειδικοτητας,ειναι το βαρομετρο και ο μεγαλος συντελεστης..Μαθηματικα και γλωσσα 1,5,αλλά τα δυο ειδικοτητας,απο 3,5...Don't worry!! Πας παρακατω!!
δεν την παλευω με την παθολογιααααααααα ανατομια μια χαρα αλλα παθολογια ειναι ζορι!

Μαργαριτα Α.

Φοιτητής

H Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαιευτικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H Μαργαριτα Α. έγραψε: στις 01:27, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από alexbz
δεν την παλευω με την παθολογιααααααααα ανατομια μια χαρα αλλα παθολογια ειναι ζορι!
Θα τη παλεψεις,μην αγχωνεσαι!! Τωρα νομιζεις οτι δε μπορεις ή δε τα θυμασαι,αλλά αν διαβαζες ολη τη χρονια και κανεις τωρα μια επαναληψη, εκεινη την ωρα θα σου ερθουν ολα...

Παντως τα θεματα των μαθηματικων ηταν περιπου σαν τα περσυνα σε δυσκολια...

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε: στις 01:35, 24-05-13:

Τα θέματα απαιτούσαν πολύπλοκους και αυθαίρετους συνειρμούς. Έλεος, μαθητές εξετάζονται, όχι μαθηματικοί...
Δε βρίσκω το λόγο να στέλνουν τόσα άτομα στον τάφο με τα θέματα "νεκροθάφτης". Είναι απλα απαράδεκτοι.

Συγχαρητήρια σε όποιο κατάφερε να επιβιώσει. Ακόμη και το 10 Το θεωρω εναν καλο βαθμο για εναν μαθητη αριστουχο.
2

alexbz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O alexbz έγραψε: στις 14:12, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Μαργαριτα Α.
Θα τη παλεψεις,μην αγχωνεσαι!! Τωρα νομιζεις οτι δε μπορεις ή δε τα θυμασαι,αλλά αν διαβαζες ολη τη χρονια και κανεις τωρα μια επαναληψη, εκεινη την ωρα θα σου ερθουν ολα...

Παντως τα θεματα των μαθηματικων ηταν περιπου σαν τα περσυνα σε δυσκολια...
μακαρι ξερω καλα τουλαχιστοβ την ανατομια κατι ειναι αυτο τωρα εζω μεροκες μερες να τα διαβασωω

Aspa1987

Νεοφερμένος

Ο Aspa1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Aspa1987 έγραψε: στις 16:29, 13-06-13:

Ενταξη μη τα παραλεμε παιδια το 4ο θεμα ηταν για μαθητες που ξερουν παρα πολυ καλα μαθηματικα!
Καμια σχεση με τις αλλες χρονιες που παρακολουθω ολες τις χρονιες μην υποτιματε τους συμμαθητες σας!
Εγραψα 2 φορες 20 στις πανελλαδικες 2006 και 2007 σαν το 4ο θεμα δεν εχει πεσει ποτε, απο το 2007 και μετα δεν ειχε ξαναπεσει διακυμανση, με βια πιανω το 17 (χωρις φροντιστιριο) βεβαια, δεν εχω κανει ποτε ολοκληρωματα και ισα ισα που προλαβα να μαθω πως λυνονται ηξερα τι επρεπε να κανω για να το λυσω, αλλα οχι να το λυσω επιδη δεν το εχω εξασκησει..αλλα μη τα παραλεμε!Το 4ο θεμα δεν εχει πεσει ποτε ποτε ποτε με τετοια μορφη!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια