Πώς θα τον προσεγγίσω;

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα..! :)
Είμαι νέα στο forum και αυτό είναι το πρώτο μου post!
Ας μπω κατευθείαν στο ψητό: μου αρέσει κάποιος, ο οποίος δουλεύει σε ένα μαγαζί που είναι σαν καφετέρια (δεν έχει τραπέζια για τον κόσμο μόνο 2 σταντ) και παίρνω από εκεί καφέ στο χέρι, όποτε είναι στο δρόμο μου. Τον συγκεκριμένο τον έχω και φίλο στο facebook.. Από το μαγαζί παίρνω καφέ σχεδόν 1 χρόνο και γνωρίζω το αφεντικό του μαγαζιού. Το παιδί που μου αρέσει άρχισε να δουλεύει εκεί τους τελευταίους μήνες. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία ιδέα πώς να τον προσεγγίσω... Έχουμε ένα γεια, αλλά μέχρι εκεί...Στο μαγαζί δεν μπορώ να κάτσω να πιω καφέ.. Καμιά ιδέααααα;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Bienvenue. Ό,τι κάνεις, θυμίσου να είσαι διακριτική στο μαγαζί γιατί είναι το περιβάλλον εργασίας του. Μην τον φέρεις και σε δύσκολη θέση. ;)

Έπειτα... απορώ γιατί βλέπω ερωτήσεις για τόσο απλά θέματα. Talk to him, μάθε κάποια πράγματα γι' αυτόν (απ' τον ίδιο), οτιδήποτε μπορεί να σε ενδιαφέρει... και κάποια στιγμή βγείτε να τα πείτε με την ησυχία σας σε κάποιο άλλο μαγαζί.

Είναι τόσο απλό το θέμα... άμα στο επόμενο ποστ σου δεν έχεις κάνει progress, θα σε δαγκώσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Ναι θυμαμαι μια φορα που δουλευα ετσι σε ενα μπαρ και ερχεται μια κοπελα να παραγγειλει και αφου της δινω το καφε,μου λεει τι μονο αυτο?Μονο αυτο εχεις να μου πεις ?Παρε το τηλεφωνο μου και παρε με να κανονισουμε.ΜΟυ αφησε και 10 ευρω πουρμπουαρ και την πηρα μετα και πηγαμε βολτες.Κανε κανα τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χαχαχα μην δαγκώνεις! :P
Καλώς σας βρήκα Γιώργο! :) Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να ξεκινήσω την κουβέντα, γιατί είναι και αυτό το θέμα της διακριτικότητας..Τι να πω θέλω ένα espresso και......τι κάνεις; από που είσαι; τι σπουδάζεις; Είναι κάπως ξεκάρφωτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
ΜΟυ αφησε και 10 ευρω πουρμπουαρ και την πηρα μετα και πηγαμε βολτες.Κανε κανα τετοιο.
Έτσι εξηγείτε , πλουσιοκόριτσο τσίμπησες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Ε πες του το ονομα σου,για αρχη και πες του επεται συνεχεια ελπιζω να σε ξαναδω συντομα,παρε το τηλ μου κ τα γνωστα γυναικεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι θυμαμαι μια φορα που δουλευα ετσι σε ενα μπαρ και ερχεται μια κοπελα να παραγγειλει και αφου της δινω το καφε,μου λεει τι μονο αυτο?Μονο αυτο εχεις να μου πεις ?Παρε το τηλεφωνο μου και παρε με να κανονισουμε.ΜΟυ αφησε και 10 ευρω πουρμπουαρ και την πηρα μετα και πηγαμε βολτες.Κανε κανα τετοιο.

Ωραία ιδέα, αλλά πολύ τολμηρό βρε παιδί μου..! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Χαχαχα μην δαγκώνεις! :P
Καλώς σας βρήκα Γιώργο! :) Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να ξεκινήσω την κουβέντα, γιατί είναι και αυτό το θέμα της διακριτικότητας..Τι να πω θέλω ένα espresso και......τι κάνεις; από που είσαι; τι σπουδάζεις; Είναι κάπως ξεκάρφωτο...

Πρώτα απ'όλα έχετε συστηθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Ωραία ιδέα, αλλά πολύ τολμηρό βρε παιδί μου..! :hmm:

Αν δεν ρισκάρεις δεν θα κερδίσεις τίποτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Το πρωί λίγο δύσκολο. Το βράδυ λειτουργεί αυτό το μαγαζί ως μπαράκι;; Μαζεύει κόσμο και βάζει μουσική; Αν ναι, τότε θα ήταν καλύτερα εκεί που πίνετε το ποτο να πιάσετε κουβέντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν δεν ρισκάρεις δεν θα κερδίσεις τίποτα ;)

Απλά θέλω κάτι πιο διακριτικό γιατί τις 9 απ τις 10 φορές το μαγαζί έχει κόσμο μέσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Ε απο εκεί ξεκίνα. Πες την παραγγελία σου και πες παρεπιπτόντως με λένε Κατερίνα (:hmm:). Και απο εκεί θα πάει μόνο του το πράγμα με λίγη βοήθεια απο εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το πρωί λίγο δύσκολο. Το βράδυ λειτουργεί αυτό το μαγαζί ως μπαράκι;; Μαζεύει κόσμο και βάζει μουσική; Αν ναι, τότε θα ήταν καλύτερα εκεί που πίνετε το ποτο να πιάσετε κουβέντα...

Όχι κλείνει το βράδυ.. :/ Ένας άλλος τρόπος είναι να πηγαίνω σε ένα μαγαζί που συχνάζει μετά τη δουλειά, αλλά δεν ξέρω αν θα τον πετύχω και αν τον πετύχω τι μπορώ να κάνω; Θα ναι με την παρέα του.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Όχι κλείνει το βράδυ.. :/ Ένας άλλος τρόπος είναι να πηγαίνω σε ένα μαγαζί που συχνάζει μετά τη δουλειά, αλλά δεν ξέρω αν θα τον πετύχω και αν τον πετύχω τι μπορώ να κάνω; Θα ναι με την παρέα του.....

Καθίστε στο διπλανό τραπέζι ίσως;
Ε θα σε θυμηθεί όταν σε δει, ένα χρόνο πας και παίρνεις καφέ απ' αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Όχι κλείνει το βράδυ.. :/ Ένας άλλος τρόπος είναι να πηγαίνω σε ένα μαγαζί που συχνάζει μετά τη δουλειά, αλλά δεν ξέρω αν θα τον πετύχω και αν τον πετύχω τι μπορώ να κάνω; Θα ναι με την παρέα του.....

Κάνε αυτό που σε είπα και μετά απο καμιά βδομάδα ή όταν εσύ νομίζεις ότι πλέον μπορείται να μιλάτε χωρίς πρόβλημα πέρασε "τυχαία" απο εκείνο το μαγαζί με κάποια φίλη σου και τα υπόλοιπα νομίζω είναι αυτονόητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Όχι κλείνει το βράδυ.. :/ Ένας άλλος τρόπος είναι να πηγαίνω σε ένα μαγαζί που συχνάζει μετά τη δουλειά, αλλά δεν ξέρω αν θα τον πετύχω και αν τον πετύχω τι μπορώ να κάνω; Θα ναι με την παρέα του.....

Ε θα πας και εσύ με την παρέα σου και θα συστηθείτε σαν παρέες .. Βέβαια και ένα βλέμμα να του ρίξεις , βραδάκι θα είναι ψημένος θα είναι , αν είναι και σωστός θα έρθει να σε κεράσει και ένα ποτάκι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Ε τότε ρώτησέ τον "πως σε λένε;". Ανθρώπινο είναι δεν θα σε χαστουκίσει έτσι ξεκινάς μια γνωριμία. Μετά θα σε ρωτήσει και αυτός και πάει λέγοντας... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οκ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! :) Θα προσπαθήσω να εφαρμόσω τις συμβουλές σας και όταν έχω νεότερα θα σας ειδοποιήσω... :) Ευχαριστώ και πάλι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δύο σελίδες και συζητάτε αυτό?Είναι απλό,πας,παίρνεις καφέ,σου τον δίνει,για να πληρώσεις του δίνεις δεκάυερω διπλωμένο (και καλά δεν έχεις ψιλά) και μέσα έχεις αφήσει ένα χαρτάκι με τ'όνομά σου και το τηλέφωνό σου.Πάει αυτός να βάλει το παραδάκι στην ταμειακή μηχανή,βρίσκει το ραβασάκι,σε κοιτάει διερευνητικά,του ρίχνεις ένα βλέμμα με αυτοπεποίθηση και τσαχπινιά,και τελείωσε,έχει ξεροχύσει μέσα στο παντελόνι του.

ΥΓ:Αν είσαι χοντρή ή/και άσχημη,δεν πιάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top