Ιστορίες φοιτητικής ζωής

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
οπως λεει και ο τιτλος θα γραψεται μια παραξενη μερα που περασατε σαν φοιτητες μια απροσμενη μερα που σας εμεινε και δεν θα ξεχασεται :) εγω σαν μαθητης εχω ζησει πολλες αλλα σαν φοιτητης με την απολυτη ελευθερια σιγουρα θα ειναι ποιο ενδιαφερον οι ιστοριες..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
*γράψετε *ξεχάσετε *πιο *ενδιαφέρουσες

Όταν λες παράξενες ιστορίες τι ακριβώς εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
*γράψετε *ξεχάσετε *πιο *ενδιαφέρουσες

Όταν λες παράξενες ιστορίες τι ακριβώς εννοείς;

χαχαψα δεν μπορω να σκεφτω ορθογραφικα πρωι πρωι..ε μερες που δρν θα ξεχασεται ποτα ερωτικες εξομολογησεις βλακειες της στιγμης καταλαβες?ακυρα πραγματα που απλα προεκυψαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εχθές το βράδυ παρακολούθησα μαζί με φίλη μου άγνωστο άνθρωπο. Κάναμε "περίεργες" κινήσεις μέχρι που τον φτάσαμε σπίτι του. Όταν πήγε να ξεκλειδώσει την πόρτα γύρισε και μας είπε "Αν θέλετε το κορμί μου οκ. Αν θέλετε λεφτά να (και βγάζει το πορτοφόλι ο άμοιρος)".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ωχ, θυμήθηκα μια...πολύ παράξενη....:P:P:P Δεν θέλετε να μάθετε
:whistle:
Α και μια άλλη...πριν μέρες, αμφιθέατρο, με μια φίλη μου ξυπνούσαμε τις αναμνήσεις πριν από πέντε μήνες, εκείνες τις αθώες μέρες του πανεπιστημίου...Σε κάποια στιγμή αφού είχαμε σκάσει στα γέλια με αυτά που λέγαμε και ο καημένος ο καθηγητής δεν μιλούσε-έκανε ότι δεν μας έβλεπε που γελούσαμε-της γράφω "Μην ξυπνας άλλες αναμνήσεις" και μάλλον της φάνηκε τόσο αστείο αυτό που της έγραψα και δεν συγκρατήθηκε την έπιασε σπαστικό...Και ο καημένος ο καθηγητής μας λέει: Με τι γελάτε τόσο πολύ, πες τε μου, να γελάσω κι εγώ μαζί σας;....εντάξει εκεί ήταν που έσκασα κι εγώ στα γέλια! Δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά, περίμενα να μας σιχτίριζε με τέτοια φασαρία που κάναμε!! Και μετά είπε ότι του φτιάξαμε τη μέρα! Ποιος ξέρει τι καβγάδες είχε πρωινιάτικα με τη γυναικούλα του:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δυστυχως αυτη τη δυνατοτητα να παρακολουθειτε ανθρωπους χωρις να υπαρχουν μετα συνεπειες την εχετε μονο εσεις οι γυναικες:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δυστυχως αυτη τη δυνατοτητα να παρακολουθειτε ανθρωπους χωρις να υπαρχουν μετα συνεπειες την εχετε μονο εσεις οι γυναικες:(:P

Μιλάς εκ πείρας,ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δυστυχως αυτη τη δυνατοτητα να παρακολουθειτε ανθρωπους χωρις να υπαρχουν μετα συνεπειες την εχετε μονο εσεις οι γυναικες:(:P

Έτσι είναι αυτά. :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
superhuman, άδικο έχει; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μιλάς εκ πείρας,ε; :P

Πιο παλια ειχα αποπειραθει 1-2 φορες να κανω κατι τετοιο αλλα ειχε δυσαρεστα αποτελεσματα. Οποτε μου χει μεινει κατι σαν απωθημενο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εχθές το βράδυ παρακολούθησα μαζί με φίλη μου άγνωστο άνθρωπο. Κάναμε "περίεργες" κινήσεις μέχρι που τον φτάσαμε σπίτι του. Όταν πήγε να ξεκλειδώσει την πόρτα γύρισε και μας είπε "Αν θέλετε το κορμί μου οκ. Αν θέλετε λεφτά να (και βγάζει το πορτοφόλι ο άμοιρος)".


γιατι τον παρακολουθουσατε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
γιατι τον παρακολουθουσατε?:P

Για το κορμί του. Αλλά, νταξ, δεν με χάλασε και το πορτοφόλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εγώ πέρσυ είχα βάλει στοίχημα με 1 φίλη μου και κάτι τεταρτοετής σε 1 παιχνίδι tichu,ότι αν χάσουμε θα κολλήσουμε σε όλη τη σχολή (ακόμα και στη λέσχη :( ) αυτή την αφίσα και αν κερδίζαμε θα έκαναν κάτι αυτοί που δεν το θυμάμαι!


Ναι,δυστυχώς χάσαμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Εγώ πέρσυ είχα βάλει στοίχημα με 1 φίλη μου και κάτι τεταρτοετής σε 1 παιχνίδι tichu,ότι αν χάσουμε θα κολλήσουμε σε όλη τη σχολή (ακόμα και στη λέσχη :( ) αυτή την αφίσα και αν κερδίζαμε θα έκαναν κάτι αυτοί που δεν το θυμάμαι!


Ναι,δυστυχώς χάσαμε! :P

αοχχαοαοχαοαοχοαχοαχοαχο που το θυμηθηκες ρε :P :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εχω να διηγηθω πολλες αλλα θα διαλεξω μια που μου ερχεται τωρα στο μυαλο....
ημασταν με την παρεα μου εξω αργα την νυχτα και πηγαιναμε στο σπιτι μιας κοπελας...
ξαφνικα σταματα τν εναν απο την παρεα μια ξενη η οποια ηταν σουρωμενη
κι ακολουθει ο εξης διαλογος :
-εκεις ενα τσιγκαρ???
-οχι δεν εχω
-οκι???
-οχι
-fuck you
-you :p

μετα απο λιγο ξαναπερναμε μπροστα της κ χωρις να συνειδητοποιησει ποιοι ειμαστε λεει
-εκεις ενα τσι...??? βλεπει τν φιλο μ και σκουζει fuck again..... χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ πέρσυ είχα βάλει στοίχημα με 1 φίλη μου και κάτι τεταρτοετής σε 1 παιχνίδι tichu,ότι αν χάσουμε θα κολλήσουμε σε όλη τη σχολή (ακόμα και στη λέσχη :( ) αυτή την αφίσα και αν κερδίζαμε θα έκαναν κάτι αυτοί που δεν το θυμάμαι!


Ναι,δυστυχώς χάσαμε! :P
χαχαχαχα αφού είσαι αθηναίος ρε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εμενα δεν μου ετυχε κατι περιεργο μεχρι στιγμης... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εμενα δεν μου ετυχε κατι περιεργο μεχρι στιγμης... :(

Μήπως γιατί είναι ξενέρωτοι οι Γερμανοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μήπως γιατί είναι ξενέρωτοι οι Γερμανοί;
παιζει... αλλα με ξενους κανω κυριως παρεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αχ,καιρό ήθελα να γράψω σ'αυτό το θέμα και βαριόμανε.Θα ξεκινήσω με μια δυνατή ιστοριούλα σήμερα,και αν σας αρέσει,υπόσχομαι και άλλες:

Three years ago,εγώ πρώτη χρονιά ως φοιτητής,στη Σαλονίκη ακόμα.Εκεί,είχα γνωρίσει έναν παλίκαρο στη σχολή από Κρήτη.Όπως όλοι οι Κρητίκαροι λοιπόν,είχε και αυτός μια δίλιτρη μπουκάλα σπιτική ρακή στο τσαρδί του.Φτάνουν τα Xmas λοιπόν,μας λέει "τώρα τα Χριστούγεννα θα κατέβω Κρήτη,οπότε θα μου δώσουν και άλλη ρακή.Δεν έρχεστε σπίτι μου να πιούμε αυτή που έχω?"Πάμε λοιπόν σπίτι του,εγώ και ένας άλλος (οι άλλοι δεν μπορούσαν τη μέρα που μας είπε),και αρχίζουμε,3 άτομα (είχε και έναν συγκάτοικο,ο οποίος όμως δεν έπινε),να αρμέγουμε το ρακομπούκαλο.Γρατζουνάγαμε μια κιθάρα,εγώ είχα πάρει όση ρακή είχε μείνει,την είχα ρίξει σ'ένα μπρίκι,είχα πετάξει μέλι και έκανα ρακόμελα,και,να μην τα πολυλογώ,μέχρι εκεί θυμάμαι,η επόμενή μου μνήμη είναι να ξυπνάω το πρωί σ'ένα ράντζο νοσοκομείου,μ'έναν ορό στο χέρι και μια πληγή (επιφανειακή),με ξεραμένο αίμα πάνω απ'το δεξί μου φρύδι.Χωρίς να καταλαβαίνω λοιπόν,κάνω ένα "χραααααααααααπ!",βγάζω τον ορό και σηκώνομαι.Με βλέπει μια νοσοκόμα,"ήπιαμε πολύ χτες,εεε?",οπότε γυρνάω "άι σιχτίρ κυρά μου!" και φεύγω.Δεν είχα ιδέα που είμαι,αλλά η Θεσσαλονίκη έχει ένα καλό,ότι είναι γύρω από θάλασσα.Παίρνω λοιπόν τον κατήφορο,και κάποια στιγμή βγαίνω στην Τσιμισκή.Φτάνω κάποια στιγμή σπίτι μου,πετάω τα ρούχα στα άπλυτα,κάνω μπανάκι κατευθείαν και ξεραίνομαι στον ύπνο.Ξυπνάω το μεσημέρι,τρώω ένα σουβλάκι να στηλωθώ,και αρχίζω τα τηλέφωνα για να μάθω τι έγινε χτες βράδυ.Παίρνω τηλ τον Κρητικό,μου λέει ότι απλώς κάποια στιγμή φύγαμε γιατί ο άλλος ήταν κωλοτρυπίδι (!!!!),και εγώ προσφέρθηκα να τον πάω σπίτι του.Παίρνω τηλ τον άλλο,μου επιβεβαιώνει το στόρυ,ότι αυτός ήταν χειρότερα από μένα και εγώ τον πήγα σπίτι του.Τέσπα,άκρη δεν βγάζω.Περνάει κανά τρίμηνο με αυτό το μυστήριο,ώσπου με σταματάει ένας άγνωστος τυπάς Εγνατία και Αριστοτέλους και με χαιρετάει.Ε,χαιρετάω και 'γω σαν ηλίθιος,σκεπτόμενος ότι κάπου τον γνώρισα τον παπάρα και τον ξέχασα,ε,να μην φανώ αγενής.Μου λέει "με θυμάσαι?",του λέω εγώ,"εεεε...βασικά όχι...",ενώ σκεφτόμουν πως με κατάλαβε ο μαλάκας,αφού μια χαρά έκανα τον βλάκα.Οπότε μου λέει,"να,πριν κάτι μήνες σε βρήκα να περιφέρεσαι τύφλα στο ύψος της ΔΕΘ,να πέφτεις κάτω και να σηκώνεσαι,οπότε σε πήρα με τ'αμάξι και σε πήγα στο νοσοκομείο!"Ντάξει,έμεινα μαλάκας. :|

ΥΓ:Σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλες ωραίες ιστοριούλες της φοιτητικής μου ζωής...stay tuned!Till then,πάρτε για bonus a short one:

Όσοι σπουδάζετε στο ΑΠΘ,έχετε παρατηρήσει κάτι σπασμένα τζάμια στους πάνω ορόφους του Πολυτεχνείου,λίγο μετά το κυλικείο (αντιδιαμετρικά απ'το φουαγιέ)?Πρόκειται για παιχνίδι επινόησής μου,πριν τρία χρόνια,πας αράζεις εκεί στο parking (έχει και κάτι δέντρα),πίνεις τις μπύρες και τους φέους σου,και μετά πετάς πάνω το μπυρομπούκαλο,με σκοπό να χτυπήσεις τζάμι.Ανάλογα με το ύψος και το remoteness του στόχου,κερδίζεις αντίστοιχους πόντους.Αν δεν σπάσει το τζάμι ή το μπουκάλι,δεν παίρνεις τίποτα,ενώ αν αστοχήσεις τελείως,χάνεις πόντους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top