Σκονάκια: τα πιο ευφάνταστα,τα πιο αστεία

IwannaLoveCat

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγω παλι ειχα το βιβλιο απο κατω κ εβλεπα.....
στο δημοτικο στα γαλλικα ειχαμε μια πολυ ηλιθια δασκαλα! γραφαμε διαγωνισμα ..οι μιση πολυ απλα ειχαν σηκωθει και ζηταγανε απο αλλους την απαντηση...ενω αλλοι(+ και εμενα) ειχαμε ανοιξει τα βιβλια κανονικα πανω στο θρανιο και βλεπαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εχω χαραξει πανω σε Big με διαβητη ονοματα,ημερομηνιες,ιδιοτητες κλπ κλπ κλπ
Πετυχαίνει; Θέλω να το κάνω στην κοινωνιολογία έτσι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Βιβλιο κρυμενο στην τουαλετα και ζητας να πας. Επιμενεις οτι ειναι πολύ μεγαλη αναγκη, και αν ο καθηγητης δεν αφηνει λες οτι μολις σου ηρθε περιοδος (αν ειστε κοριτσια, για τα αγορια δεν το συνηστω :p). Τα βλεπεις ανετα και με την ησυχια σ και 100% ασφαλες. Βεβαια να το ξερουν λιγοι και οχι ολη η ταξη οπως καναμε εμεις και στο τελος μας καρφωσαν.
Επισης παλι αν εισαι κοριτσι, χαρτακι κολλημενο την μεσα μερια μιας μπλουζας με μεγαλο ανοιγμα. Ακομα κι αν ο καθηγητης υποψιαστει τιποτα δεν μπορει να το αποδειξει ποτε :clapup:. Κατι αλλο που κανω και πιανει ειναι να φορας μποτα πανω απο το παντελονι και μεσα στην μποτα να εχεις βαλει χαρτακι. Καθεσαι σταυροποδι και απλα το τραβας λιγο λιγο. Βεβαια καλο ειναι να εχετε σκονακια που σε περιπτωση που ο καθηγητης υποψιαστει κατι, να μπορειτε να το καλυψτε, πχ αυτο με την μποτα η με την μπλουζα. Αν βαλεις χαρτακι μεσα απο το μανικι ας πουμε, οσο κι αν δεν φαινεται, αν ερθει ο καθηγητης και σ πει ''σηκωσε το μανικι σου να δω'', εισαι χαμενος γιατι δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Αυτα...
Αυτο με τον χαραγμενο μπικ ψιλομουφα μου φαινεται, γιατι πρωτον χωράει εκπληκτικα λιγα πραγματα, το πολύ 2-3 ημερομηνιες και ονοματα, και ακομα κι αυτα σου παιρνει 2 ωρες μεχρι να τα κανεις! Γιαυτο πανω απ'ολα λιτοτητα χεχε :clapup:

:devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στο προηγούμενο τρίμηνο έγραψα ημίτονα/συνημίτονα στο θρανίο. Με μικρά γράμματα. Το θρανίο μου είναι απο μόνο του μπουρδέλο, και δε φαινόταν. Εξάλλου το έκρυβα κιόλας με το χέρι. Όταν τέλειωσα, το έσβησα με το χέρι. [μολύβι].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Α, επισης καταπληκτικος ειναι ενας ''αορατος'' στυλος που γραφεις και δεν φαινεται και φαινεται με blacklight φακο μονο. Καταπληκτικος ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Το χειρότερο σκονάκι που είχα κάνει έβερ ήταν δευτέρα λυκείου,γεωμετρία.
Είχα γράψει τους τύπους σε ένα μικρό χαρτάκι,το έκανα κύλινδρο και το έβαλα μέσα σε διαβήτη τον οποίο τον είχα στην κασετίνα. Αλλά εγώ είμαι και ηλίθια και τα έχω όλα γραμμένα στην μούρη μου.Το κατάλαβε,τέλος πάντων,ο επιτηρήτης,έρχεται,μου παίρνει την κασετίνα και καλά ότι δεν είχε στυλό,νταξ,δεν φαινόταν.Μου παίρνει τα χαρτομάντηλα [είχα επιφώτηση εκείνη την ημέρα,δεν έγραψα τίποτα εκεί],όλα καλά όλα ωραία.
Εγώ όλη αυτή την ώρα κατακόκκινη να τρέμω,δεν το έβγαλα τελικά.
Ένας ακόμα λόγος να μην θέλω ούτε να ακούω για γεωμετρία. ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Α, επισης καταπληκτικος ειναι ενας ''αορατος'' στυλος που γραφεις και δεν φαινεται και φαινεται με blacklight φακο μονο. Καταπληκτικος ομως!

και τι δηλαδή; αμα σε δει ο καθηγητής με το φακό πάνω απτο θρανίο να προσπαθείς να διαβάσεις το σκονάκι τι θα του πεις; :/::hmm::confused::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγω β γυμνασιου ειχα κανει στη γομα μου, ιστορια και φυσικα εγραψα 20!!Με το σπαθι μου!! Τωρα στο λυκειο, φετος, ιστορια,αρχαια,κοινωνιολογια τα εχει κανει ολα η διπλανη μου!!κ εγω τα αντιγραφω απο αυτη.Γενικα υπαρχει συνεργασια σε τετοια θεματα στην ταξη μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω β γυμνασιου ειχα κανει στη γομα μου, ιστορια και φυσικα εγραψα 20!!Με το σπαθι μου!! Τωρα στο λυκειο, φετος, ιστορια,αρχαια,κοινωνιολογια τα εχει κανει ολα η διπλανη μου!!κ εγω τα αντιγραφω απο αυτη.Γενικα υπαρχει συνεργασια σε τετοια θεματα στην ταξη μου :)
Σε όλες τις τάξεις έτσι είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μια φορά στην πρώτη Γυμνασίου (μου αρέσει να την αποκαλώ την "ψαρωμένη" μου περίοδο) γράφαμε διαγώνισμα Βιολογίας. Εγώ είχα διαβάσει τα πάντα, κανονικά. Έλα όμως που τύχαινε να έχουμε πυροβολημένη καθηγήτρια. Το προηγούμενο βράδυ είχα γράψει στην παλάμη μου κάτι άσχετο με την ύλη για να μην το ξεχάσω αργότερα. Πού να φανταστώ τί θα συνέβαινε..
Παίρνουμε λοιπόν τα θέματα ωραία και καλά, τα διαβάζω και άρχισα να γράφω (είχα άγχος να γράψω καλά γιατί μέτραγε πολύ στο τρίμηνο).Σε κάποια εκφώνηση είχα απορία, σήκωσα λοιπόν το χέρι μου να τη ρωτήσω τί εννοούσε η άσκηση. Αυτή είδε το μπλε στυλό στο χέρι μου και σου λέει ωπ κάτσε να πάω να ερευνήσω. Έρχεται καπάκι από πάνω μου και έκατσε στην διπλανή θέση, μου πιάνει το χέρι (!!) και αρχίζει να το περιεργάζεται (!!!). Η σημείωσή μου εν τω μεταξύ είχε σχεδόν σβηστεί αφού είχα πλύνει από την προηγούμενη μέρα 2-3 φορές τα χέρια μου. Είχε πλησιάσει πολύ κοντά προσπαθώντας να διαβάσει τί έγραφα. Εγώ μάταια να της εξηγώ, αυτή να επιμένει πως αντέγραφα. Στο τέλος μου μηδένισε και την κόλλα.


Έκτοτε και παίρνοντας παράδειγμα από το περιστατικό αυτό δεν ξαναέκανα ποτέ σκονάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το χειρότερο σκονάκι που είχα κάνει έβερ ήταν δευτέρα λυκείου,γεωμετρία.
Είχα γράψει τους τύπους σε ένα μικρό χαρτάκι,το έκανα κύλινδρο και το έβαλα μέσα σε διαβήτη τον οποίο τον είχα στην κασετίνα. Αλλά εγώ είμαι και ηλίθια και τα έχω όλα γραμμένα στην μούρη μου.Το κατάλαβε,τέλος πάντων,ο επιτηρήτης,έρχεται,μου παίρνει την κασετίνα και καλά ότι δεν είχε στυλό,νταξ,δεν φαινόταν.Μου παίρνει τα χαρτομάντηλα [είχα επιφώτηση εκείνη την ημέρα,δεν έγραψα τίποτα εκεί],όλα καλά όλα ωραία.
Εγώ όλη αυτή την ώρα κατακόκκινη να τρέμω,δεν το έβγαλα τελικά.
Ένας ακόμα λόγος να μην θέλω ούτε να ακούω για γεωμετρία. ))

Αχ κι εγω στην αρχή όταν αρχισα να πρωτοκανω σκονακια το γυμνάσιο (στο δημοτικό ηταν πιο χαλαρα), ετρεμα παντα! Μεχρι να βγαλω το σκονακι, και μονο πουτο κρατουσα στα χερια μου ετρεμα ολοκληρη κ η καρδια μου πηγαινε να σπασει, και κατεληγα να με προδιδει και μονο το βλεμμα μου! :redface: Με τονκαιρο ηρεμησα βεβαια, αρχισα να βρισκω και πιο ''σιγουρα'' σκονακια (τοτε το μονο που ηξερα ηταν το ανοιχτο βιβλιο κατω απο το θρανιο που ειναι μακραν το πιο επικινδυνο σκονακι!). Το ιδιο και οταν εβγαζα και κινητο κατω απο το θρανιο, αν και σπανια βγαζω, πρεπει να ειμαι ετοιμοθανατη απο τη βαρεμαρα για να παιξω με το κινητο, αλλα και παλι η καρδια μου πηγαινε να σπασει! Κια τωρα λιγο βεβαια αλλα θα το ξεπερασω κι αυτο ;)

και τι δηλαδή; αμα σε δει ο καθηγητής με το φακό πάνω απτο θρανίο να προσπαθείς να διαβάσεις το σκονάκι τι θα του πεις; :/::hmm::confused::P:P

Ε ενταξει ειναι δεδομενο ότι θα το κανεις διακριτικα, δεν θα κουβαλισεις ολκληρο προβολεα μαζι σου! Αυτοι οι φακοι ειναι πανω στο καπακι και αν δεν το ξερεις δεν φαίνεται καθολου, οποτε απλά περνας το καπακι διακριτικα απο πανω χωρις να σε δει. Δεν ειναι καθολου δυσκολο :)

Γενικα υπαρχει συνεργασια σε τετοια θεματα στην ταξη μου :)

Πάντα!!! Ειμαστε μια σειρα 12 παιδια που ΠΑΝΤΑ υπαρχει συνεργασια! (βεβαια μας εχει βγει λιγο το ονομα αλλα φυλαγομαστε :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το πιο ωραίο ομαδικό "σκονάκι" το είχαμε κάνει στην Α λυκείου στα αρχαία σε τεστ στα (ηλήθια) ρήματα που τελειώνουν σε -μι. Είχαμε γράψει τα πάντα στον πίνακα πατώντας πολύ έντονα την κιμωλία και μετά τα σβήσαμε, αλλά καθώς έπεφτε το φως τα βλέπαμε. Η καθηγήτρια δεν κατάλαβε τίποτα και απόρησε πώς γράψαμε όλοι άριστα, αλλά την επόμενη μέρα όταν μας τα ρωτούσε προφορικά δεν ξέραμε την τύφλα μας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Σκονακια και βλακείες...
Βιβλίο κάτω απ το θρανίο! Το πιο αποτελεσματικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Σκονακια και βλακείες...
Βιβλίο κάτω απ το θρανίο! Το πιο αποτελεσματικο.

και το πιο επικίνδυνοΜόνο αν ο καθηγητής είναι τελείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιως βλάκας δεν θα το καταλάβει

στο δημοτικό ,στην έκτη ,είχαμε μια δασκάλα τελείως ούφο..Βγάζαμε το βιβλίο και αντιγράφαμε για το διαγώνισμα,έβγαζαν κινητά,λέγαμε αστεία,γελούσαμε,στην κοσμάρα της τελείως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εμείς στην γεωγραφία έχουμε μια τελείως ηλίθια, την ώρα του διαγώνισματος διορθώνε κάτι άλλα τεστ και εμείς βγάλαμε πάνω στο θρανία τα βιβλία κανονικά, γύρνουσαμε κανονικά πίσω, όλοι 20 γράψαμε :D το βιβλίο από κάτω ειναι παρά πολύ επικίνδυνο, συνίσταται μόνο για πολύ ουφο καθηγητή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Θυμήθηκα μια περίεργη εμπειρία...
Είχα ένα μολύβι στο δημοτικό που έγραφε την προπαίδεια με μικρά γραμματα γύρω γύρω.
Γράφαμε τεστ, σπαει η μυτη και αρχιζω να το ξυνω με την ξύστρα. Έλα όμως που όσο το εξυνα, χανοταν και η προπαίδεια απ το μολύβι '(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θυμήθηκα μια περίεργη εμπειρία...
Είχα ένα μολύβι στο δημοτικό που έγραφε την προπαίδεια με μικρά γραμματα γύρω γύρω.
Γράφαμε τεστ, σπαει η μυτη και αρχιζω να το ξυνω με την ξύστρα. Έλα όμως που όσο το εξυνα, χανοταν και η προπαίδεια απ το μολύβι '(
Τι άχρηστα μολύβια και αυτά:P

Πάντως, εγώ δεν έμαθα ποτέ την προπαίδεια. Από ΤΟΤΕ ήμουν κατά της παπαγαλίας:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Τι άχρηστα μολύβια και αυτά:P

Πάντως, εγώ δεν έμαθα ποτέ την προπαίδεια. Από ΤΟΤΕ ήμουν κατά της παπαγαλίας:hehe:

εγώ δενν τα θυμαμαι αυτα :(

ελα ρε,και εγω θεωρητικη θα παω,αλλά ήμουν η πρώτη που έμαθε την προπαίδεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θυμήθηκα μια περίεργη εμπειρία...
Είχα ένα μολύβι στο δημοτικό που έγραφε την προπαίδεια με μικρά γραμματα γύρω γύρω.
Γράφαμε τεστ, σπαει η μυτη και αρχιζω να το ξυνω με την ξύστρα. Έλα όμως που όσο το εξυνα, χανοταν και η προπαίδεια απ το μολύβι '(

Πόσο είχα ΆΠΕΙΡΑ τέτοια μολύβια! Κάτι άσπρα ήτανε... Κι εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμα να μάθω την προπαιδεια...:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πάντως, εγώ δεν έμαθα ποτέ την προπαίδεια.
δεν έχω καταφέρει ακόμα να μάθω την προπαιδεια...
Ποτέ δεν είναι αργά. (Πάντως την προπαίδεια του 5 την ξέρετε από το κρυφτό).



Πάντως σκονάκια κάνει και ο διάβολος:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top