Γιατροί εσωτερικού ή εξωτερικού;

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Παίρνει το πτυχίο; Το παίρνει. Σύμφωνα με τον ΔΟΑΤΑΠ είναι ισάξιος με έναν του ΕΚΠΑ; Φυσικά!
Απο 'σενα εξαρτάται αν θα διαβάσεις για να πάρεις το πτυχίο σου. Οπως στο εξωτερικό έχουμε τα λαδώματα, στην Ελλάδα τα έχουμε επίσης. Στην Ελλάδα γεννήθηκ αν τα λαδώματα και τα φακελάκια, το ξεχνάς αυτό;
Κι εδώ αν τα σκάσεις σε έναν καθηγητή, σε περνάει και με βαθμό. Σιγά μην πει όχι. Απο 'κει και πέρα, στο χέρι του καθενός είναι αν θέλει να γίνει σοβαρός και καλός γιατρός.


TYΠΙΚΑ ειναι ισαξιος με εναν του ΕΚΠΑ!Ο κοσμος δεν διακινδευνευει την υγεια του πηγαινοντας σε εναν που στο σχολειο δεν διαβαζε η δεν ειχε το καταλληλο IQ ωστε να περασει στη χωρα του,και εγινε ''γιατρος'' απλα και μονο επειδη ο μπαμπακουλης του ειχε να του σκαει 5/6/7/8 (δν ξερω και εγω ποσα) χιλιαρικακα το χρονο για να καμαρωσει το παιδακι του ντε και καλα επιστημονα!!!!!δηλαδη ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ένας που τελειώνει Ιατρική στο Harvard ή στην California ( οι 2 καλύτερες για Ιατρική) είναι πρακτικά(και φωτάκια neon εδώ) ίσος με έναν της Βουλγαρίας ή του ΕΚΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ένας που τελειώνει Ιατρική στο Harvard ή στην California ( οι 2 καλύτερες για Ιατρική) είναι πρακτικά(και φωτάκια neon εδώ) ίσος με έναν της Βουλγαρίας ή του ΕΚΠΑ;

Σε ένα δημόσιο νοσοκομείο πχ, αν γίνει προκήρυξη, θεωρούνται ίσοι. :)


Κι εγώ που είμαι άσχετος από αυτά, αν ήθελα να γίνω Γιατρός, Ρουμανία θα πήγαινα. Αφού οι περισσότεροι εκεί μέσα ίδιου επιπέδου με εμένα είναι στα θετικά μαθήματα
Δηλαδή πιστεύεις θα μπορούσες να διαβάσεις χημεία και βιολογία χωρίς κανένα πρόβλημα. Μην το ξεφτιλίσουμε τελείως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δηλαδή πιστεύεις θα μπορούσες να διαβάσεις χημεία και βιολογία χωρίς κανένα πρόβλημα. Μην το ξεφτιλίσουμε τελείως :hmm:

Κάλλιστα.;) Ακριβώς όπως θα διάβαζε εκείνος που έβγαλε 10.000 μόρια από θετική.
Η Χημεία έχω κιόλας να σου πω πως ήταν το αγαπημένο μου θετικό μάθημα και όσο κάναμε στο σχολείο ήμουν αρκετά καλός, οπότε θα μπορούσα με περισσότερη ευκολία να την μάθω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σε ένα δημόσιο νοσοκομείο πχ, αν γίνει προκήρυξη, θεωρούνται ίσοι. :)

Το πρακτικά γιατί το έβαλα; :worry:
Μην με τρελένεται τώρα... Σε λίγο θα μου πείτε ότι εγώ από το Physics Deprtment of UOI θα είμαι το ίδιο και το αυτό με έναν που τελείωσε Physics in Harvard Uni.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αφου ειπαμε βρε chaos...θα πληρωσει το παιδι και θα το περασει μπαμ μπαμ το μαθηματακι του..........κλασικες καταστασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
TYΠΙΚΑ ειναι ισαξιος με εναν του ΕΚΠΑ!Ο κοσμος δεν διακινδευνευει την υγεια του πηγαινοντας σε εναν που στο σχολειο δεν διαβαζε η δεν ειχε το καταλληλο IQ ωστε να περασει στη χωρα του,και εγινε ''γιατρος'' απλα και μονο επειδη ο μπαμπακουλης του ειχε να του σκαει 5/6/7/8 (δν ξερω και εγω ποσα) χιλιαρικακα το χρονο για να καμαρωσει το παιδακι του ντε και καλα επιστημονα!!!!!δηλαδη ελεος!
Μας έχεις πρήξει με το τι κάναμε στο σχολείο.Εσύ έλεος:P
Ένας που τελειώνει Ιατρική στο Harvard ή στην California ( οι 2 καλύτερες για Ιατρική) είναι πρακτικά(και φωτάκια neon εδώ) ίσος με έναν της Βουλγαρίας ή του ΕΚΠΑ;
Kαλά μην είσαι απόλυτη.Μια καλή δωρεά στο Χάρβαρντ για καμιά βιβλιοθήκη(προυποθέτει να χεις πολύ χρήμα) και το βγαλες το πτυχίο.
Κάλλιστα.;) Ακριβώς όπως θα διάβαζε εκείνος που έβγαλε 10.000 μόρια από θετική.
Η Χημεία έχω κιόλας να σου πω πως ήταν το αγαπημένο μου θετικό μάθημα και όσο κάναμε στο σχολείο ήμουν αρκετά καλός, οπότε θα μπορούσα με περισσότερη ευκολία να την μάθω.:)

ΌΟΟτι πεις.

Δεν είναι μόνο η χημεία όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Κάλλιστα.;) Ακριβώς όπως θα διάβαζε εκείνος που έβγαλε 10.000 μόρια από θετική.
Η Χημεία έχω κιόλας να σου πω πως ήταν το αγαπημένο μου θετικό μάθημα και όσο κάναμε στο σχολείο ήμουν αρκετά καλός, οπότε θα μπορούσα με περισσότερη ευκολία να την μάθω.:)

Δεν θα μπορούσες. Βασικά, θα την διάβαζες πολύ δύσκολα, γιατί η χημεία του πανεπιστημίου βασίζεται στη χημεία κατεύθυνσης στην Β' και Γ' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Αφου ειπαμε βρε chaos...θα πληρωσει το παιδι και θα το περασει μπαμ μπαμ το μαθηματακι του..........κλασικες καταστασεις

Κι εδώ το ίδιο γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο η χημεία όμως.

Αν διάβασα καλά, μου είπε «Χημεία και Βιολογία».
Ε;
Δεν θα μπορούσες. Βασικά, θα την διάβαζες πολύ δύσκολα, γιατί η χημεία του πανεπιστημίου βασίζεται στη χημεία κατεύθυνσης στην Β' και Γ' Λυκείου.

Ναι, αλλά ούτε αυτός που έγραψε 8.000 ή 10.000 την ξέρει, και γι' αυτό έκανα τη συγκεκριμένη παρομοίωση.
Μάθετε να διαβάζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κι εδώ το ίδιο γίνεται. :)

Λες να πάω έναν τενεκέ λάδι και να περάσω τον ΗΜ με 10αράκι; :hmm:

ΔΕΝ γίνονται παντού αυτά!! Αν θέλετε το κατανοείτε αν δεν θέλετε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Ενταξει...κακο του κεφαλιου σας αν υποστηριζετε τους γιατρους(λεμε τωρα) που σπουδασαν στις εν λογω χωρες πληρωνοντας...
Βλεπετε αλλωστε οτι δημιουργηθηκε τωρα πια στην Ελλαδα ιδιωτικη σχολη νομικης....συνεχιστε εσεις να υποστηριζετε τις σπουδες επι πληρωμης αλλα οταν φτασει η στιγμη που θα σπουδαζει μονο οποιος εχει λεφτα και τα παιδια με αξια θα αδυνατουν να προκοψουν θα σας πω εγω πως θα σας φανει που θα εχουμε ολους τους ασχετους στις 'πρωτοκλασατες' σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ακριβώς όπως θα διάβαζε εκείνος που έβγαλε 10.000 μόρια από θετική.
Υπάρχουν παιδιά και με 17,18. Δεν είναι όλοι του 10. Και δεν σε παίρνουν στα Ρουμανόφωνα πανεπιστήμια αν δεν έχεις γράψει στις πανελλαδικές ενα καλό βαθμό. Μην κοιτάς τι γίνεται στα Αγγλόφωνα που το κάθε καθυστερημένο μπαίνει και σπουδάζει.
Και στη Ελλάδα υπάρχουν Κολέγια που σπουδάζεις Πολιτικός Μηχανικός πχ. Είναι το ίδιο με το ΕΜΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αν διάβασα καλά, μου είπε «Χημεία και Βιολογία».
Ε;


Ναι, αλλά ούτε αυτός που έγραψε 8.000 ή 10.000 την ξέρει, και γι' αυτό έκανα τη συγκεκριμένη παρομοίωση.
Μάθετε να διαβάζετε.

Αυτός, όμως, έχει και μια μικρή άποψη για την χημεία. Έστω κι αν δεν ξέρει σταθερά ισσοροπίας, έχει δεί τουλάχιστον 3-5 χημικές ισσοροπίες στη ζωή του και μπορεί να θυμηθεί τι έκανε στο Λύκειο, όταν θα' ναι πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτός, όμως, έχει και μια μικρή άποψη για την χημεία. Έστω κι αν δεν ξέρει σταθερά ισσοροπίας, έχει δεί τουλάχιστον 3-5 χημικές ισσοροπίες στη ζωή του και μπορεί να θυμηθεί τι έκανε στο Λύκειο, όταν θα' ναι πανεπιστήμιο.

Γιατί; Μπορεί να έγραψε 8χιλιάρικα επειδή έγραψε 18 έκθεση, 6 μαθηματικά/φυσική και 2 βιολογία/χημεία. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γιατί; Μπορεί να έγραψε 8χιλιάρικα επειδή έγραψε 18 έκθεση, 6 μαθηματικά/φυσική και 2 βιολογία/χημεία. :hmm:

Δε θα τον πάρουν αυτον σε Βουλγαρόφωνο/Ρουμανόφωνο!!!!!. Σε Αγγλόφωνο χαλαρά θα τον πάρουν. Στα άλλα όμως, ζητούν και βεβαίωση οτι έχεις δώσει πανελλαδικές εξετάσεις και κοιτούν τον Γενικό βαθμό πρόσβασης. Τόσο δύσκολο να το καταλάβετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γιατί; Μπορεί να έγραψε 8χιλιάρικα επειδή έγραψε 18 έκθεση, 6 μαθηματικά/φυσική και 2 βιολογία/χημεία. :hmm:

Μπορεί. Αλλά, είχε, έστω, και στο λίγο, την φιλοσοφία της θετικής κατεύθυνσης και δεν ήταν κάποιος άγνωστος, που έπιασε για πρώτη φορά χημεία/ βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Λες να πάω έναν τενεκέ λάδι και να περάσω τον ΗΜ με 10αράκι; :hmm:

ΔΕΝ γίνονται παντού αυτά!! Αν θέλετε το κατανοείτε αν δεν θέλετε όχι.
Εσύ να πας τενεκέ λάδι δε θα καταφέρεις τίποτα.Άλλος είναι ο τρόπος αν θες να λαδώσεις.Αρκεί πάλι να χεις διασυνδέσεις.
Ενταξει...κακο του κεφαλιου σας αν υποστηριζετε τους γιατρους(λεμε τωρα) που σπουδασαν στις εν λογω χωρες πληρωνοντας...
Βλεπετε αλλωστε οτι δημιουργηθηκε τωρα πια στην Ελλαδα ιδιωτικη σχολη νομικης....συνεχιστε εσεις να υποστηριζετε τις σπουδες επι πληρωμης αλλα οταν φτασει η στιγμη που θα σπουδαζει μονο οποιος εχει λεφτα και τα παιδια με αξια θα αδυνατουν να προκοψουν θα σας πω εγω πως θα σας φανει που θα εχουμε ολους τους ασχετους στις 'πρωτοκλασατες' σχολες...
Μη μας το γυρίζεις στο μελό τώρα. Και στην Ελλάδα πληρώνουμε για σπουδές.Εκτός και αν δε το ξες.:)
[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αυτός, όμως, έχει και μια μικρή άποψη για την χημεία. Έστω κι αν δεν ξέρει σταθερά ισσοροπίας, έχει δεί τουλάχιστον 3-5 χημικές ισσοροπίες στη ζωή του και μπορεί να θυμηθεί τι έκανε στο Λύκειο, όταν θα' ναι πανεπιστήμιο.

Ε, και; Αυτά τα μαθαίνεις μέσα σε ένα καλοκαίρι με μαθήματα.

Ρώτα με να σου πω πόσα ΤΟΥΒΛΑ είχαμε στη θεωρητική, που, παρ'όλο που ήταν 2 χρόνια στην κατεύθυνση, δεν έμαθαν να κλίνουν το sum.
Χαχαχα. Ποιo sum;
Ούτε το ειμί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Εσύ να πας τενεκέ λάδι δε θα καταφέρεις τίποτα.Άλλος είναι ο τρόπος αν θες να λαδώσεις.Αρκεί πάλι να χεις διασυνδέσεις.

Μη μας το γυρίζεις στο μελό τώρα. Και στην Ελλάδα πληρώνουμε για σπουδές.Εκτός και αν δε το ξες.:)
[

Απο ποτεεεε?Αλλο το αν περασε καποιος μακρια απ το σπιτι του οπου εκει λογικο ειναι να εχει εξοδα και να πληρωσει!Κατα τα αλλα πληρωνουμε τιποταα???μας λενε 'δωστε 5 χιλιαρικα το εξαμηνο'???
Δεν το γυρναω στο μελο...η σκληρη πραγματικοτητα ειναι και με το να επαινουμε γιατρους της κακης συμφορας που με 9.000 μορια την ειδαν ξαφνικα επιστημονες δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top