Γενικό - Ποιες οι εντυπώσεις σας από την Α' Γυμνασίου;

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Παιδια μην αγχωνεστε!!Δεν ειναι τιποτα......Και οσο για τις εξετασεις ειναι τοοοσο μα τοοοσο νωρις για να τις σκεφτεστε!

Λες , ε ;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μη μασάτε ρε! :D
Όλοι ψαρώνουν την πρώτη μέρα! Προσωπικά μου άρεσε πολύ το γυμνάσιο και ακόμα πιο πολύ το λύκειο. Θα αλλάξουν πολλά πράγματα. Δεν θα έχετε λόγου χάρη μια δασκάλα που θα την φωνάζετε με το μικρό της όνομα αλλά καθηγητές που θα τους απευθύνεστε στον πληθυντικό. Τα μαθήματα θα είναι περισσότερα και η βαθμολογία του τριμήνου θα είναι η πρώτη ουσιαστική αξιολόγηση σας (αν σας καλομαθαίναν στο δημοτικό με 10ρια μπορεί να πάθαιτε ένα μικρό σοκ). Μην απογοητευτείτε όμως. Προσωπικά πήρα την πιο μικρή μου βαθμολογία 1ο τρίμηνο 1ης γυμανσίου επειδή ήμουν ντροπαλός και δεν συμμετείχα. Κατά τα άλλα δεν θα είναι δύσκολα τα μαθήματα. Για παράδειγμα, θυμάμαι η ύλη 1η Γυμνασίου στα Μαθηματικά ήταν επανάληψη όσα κάναμε στο δημοτικό. Και τέλος οι εξετάσεις... Τίποτα το ιδιαίτερο. Σαφώς πιο εύκολες από τα διαγωνίσματα που θα γράψατε μέσα στη χρονιά. Αρκεί να σκεφτείτε ότι διαλέγετε τα 6 από τα 9 θέματα δηλαδή αυτά που ξερετε και γράφετε άνετα. Αν είστε έστω λίγο καλοί, οι εξετάσεις στο τέλος θα σας ανεβάσουν τον γενικό και όχι το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
εκτός από επιλογή θεμάτων στις εξετάσεις στο γυμνάσιο έχετε και πολύ περισσότερο χρόνο από όσο θα χρειαστείτε κάτι που θα σας βοηθήσει να δείτε τα θέματα με ψυχραιμία. Σιγά σιγά και με τα χρόνια βέβαια θα καταλάβετε ότι οι ενδοσχολικές εξετάσεις είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να ανησυχεί ένα μαθητή. Μην έχετε κανένα άγχος χαρείτε την Α' γυμνασίου γιατί δεν θα επιστρέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.

Ναι Αλεξανδρα μου...μην αγχωνεστε...δεν ειναι τιποτα απολυτως...σε μια εβδομαδα το πολυ θα εχετε προσαρμοστει πληρως...και οι εξετασεις στο τελος ειναι ακριβως οπως ενα διαγωνισμα τριμηνου μονο που η υλη ειναι πιο μεγαλη...ομως με διαβασμα μεθοδικο και προσεκτικο θα αριστευσετε!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Μη μασάτε ρε! :D
Όλοι ψαρώνουν την πρώτη μέρα! Προσωπικά μου άρεσε πολύ το γυμνάσιο και ακόμα πιο πολύ το λύκειο. Θα αλλάξουν πολλά πράγματα. Δεν θα έχετε λόγου χάρη μια δασκάλα που θα την φωνάζετε με το μικρό της όνομα αλλά καθηγητές που θα τους απευθύνεστε στον πληθυντικό. Τα μαθήματα θα είναι περισσότερα και η βαθμολογία του τριμήνου θα είναι η πρώτη ουσιαστική αξιολόγηση σας (αν σας καλομαθαίναν στο δημοτικό με 10ρια μπορεί να πάθαιτε ένα μικρό σοκ). Μην απογοητευτείτε όμως. Προσωπικά πήρα την πιο μικρή μου βαθμολογία 1ο τρίμηνο 1ης γυμανσίου επειδή ήμουν ντροπαλός και δεν συμμετείχα. Κατά τα άλλα δεν θα είναι δύσκολα τα μαθήματα. Για παράδειγμα, θυμάμαι η ύλη 1η Γυμνασίου στα Μαθηματικά ήταν επανάληψη όσα κάναμε στο δημοτικό. Και τέλος οι εξετάσεις... Τίποτα το ιδιαίτερο. Σαφώς πιο εύκολες από τα διαγωνίσματα που θα γράψατε μέσα στη χρονιά. Αρκεί να σκεφτείτε ότι διαλέγετε τα 6 από τα 9 θέματα δηλαδή αυτά που ξερετε και γράφετε άνετα. Αν είστε έστω λίγο καλοί, οι εξετάσεις στο τέλος θα σας ανεβάσουν τον γενικό και όχι το αντίθετο.

Μπορούν να σου βάλουν και απροειδοποίητο διαγώνισμα;;:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ναι Αλεξανδρα μου...μην αγχωνεστε...δεν ειναι τιποτα απολυτως...σε μια εβδομαδα το πολυ θα εχετε προσαρμοστει πληρως...και οι εξετασεις στο τελος ειναι ακριβως οπως ενα διαγωνισμα τριμηνου μονο που η υλη ειναι πιο μεγαλη...ομως με διαβασμα μεθοδικο και προσεκτικο θα αριστευσετε!!!!!!!

Ας το ελπίσουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Ναι Αλεξανδρα μου...μην αγχωνεστε...δεν ειναι τιποτα απολυτως...σε μια εβδομαδα το πολυ θα εχετε προσαρμοστει πληρως...και οι εξετασεις στο τελος ειναι ακριβως οπως ενα διαγωνισμα τριμηνου μονο που η υλη ειναι πιο μεγαλη...ομως με διαβασμα μεθοδικο και προσεκτικο θα αριστευσετε!!!!!!!

Σε ευχαριστώ Γεωργία μου!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Μπορούν να σου βάλουν και απροειδοποίητο διαγώνισμα;;:confused::hmm:

Φυσικά και μπορούν αλλά αυτό σε συμφέρει γιατί θα είναι στο μάθημα της ημέρας και δε θα χρειαστεί να κάνεις καμιά επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Φυσικά και μπορούν αλλά αυτό σε συμφέρει γιατί θα είναι στο μάθημα της ημέρας και δε θα χρειαστεί να κάνεις καμιά επανάληψη.

Ευχαρίστω...!!!!!:):) Νομίζω ότι μετά από αυτήν την συζήτηση πλέον βλέπω το Γυμνάσιο με άλλο μάτι και χαίρομαι για αυτό!!:):D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ευχαρίστω...!!!!!:):) Νομίζω ότι μετά από αυτήν την συζήτηση πλέον βλέπω το Γυμνάσιο με άλλο μάτι και χαίρομαι για αυτό!!:):D:D:D

Αν διαβάζεις και το κάνεις με όρεξη όλα θα σου φανούν πολύ εύκολα θα το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κοιτα επειδη φετος εγω τελειωσα το Γυμνασιο εχω να σου πω οτι το ολο ζητημα ειναι στο μυαλο ορισμενων κολλημενων ατομων που δεν εχουν τι να κανουν εκτος απ'το να καταστραφολογουν νταξ και εγω οπως ολοι επαθα ενα "λαλα" οταν πρωτομπηκα εκει μεσα αλλα οταν δεις και καταλαβεις περι τινος προκειται θα δεις οτι δεν ειναι κατι το τρομερο. Ως ταξη τωρα η πρωτη ισως στην αρχη σας φανει καπως διοτι και ο αριθμος των μαθηματων αυξανεται αλλα και οι απαιτησεις των καθηγητων.. stay calm & carry on. Εγω δινω μια συμβουλη σε ολους η πρωτη σου δινει καλες βασεις οσο αφορα Μαθηματικα (ασχετα που ειναι μαθηματα το οποιο μισω) οποτε κοιταξτε να διαβαζετε καλα τα μαθηματα (χωρις να καθεστε να παπαγαλιζετε οπως θα δειτε να κανουν ορισμενα φυτα οι οποιοι μερικοι απο αυτους θα μετονομαστουν απουσιολογοι (επειδη φετος ειχα μια τετοια μιλαμε για γερο γλυψιμο στους καθηγητες) αλλα ειναι ευκολη ταξη και νομιζω οτι για να μεινει κανεις στην πρωτη πρεπει να προσπαθησει πολυ περισσοτερο απο οτι θα προσπαθουσε για να διαβασει.
Καλη Σχολικη Χρονια μας ευχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μπορούν να σου βάλουν και απροειδοποίητο διαγώνισμα;;:confused::hmm:

Το κάνουν αλλα όπως αναφέρθηκε μόνο στο μάθημα της ημέρας. Συνήθως σας λένε "διαβάστε το σημερινό μάθημα καλά" με έναν υπαινιγμό στον τόνο της φωνής αν με καταλαβαίνεις, και στο επόμενο μάθημα πέφτει το τεστ. Αλλά εξαρτάται και από τον καθηγητή φυσικά, το πόσο στριμμένος είναι και το πόσο σου δίνει να καταλάβεις ότι σου έρχεται το τεστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Και εγώ σας ευχαριστώ όλους όσους απαντήσατε μας βοηθήσατε πολύ και μας αποβαλατε το άγχος κατά μεγάλο βαθμό!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τιποτα και οπως σου ειπα "Αυτο που φοβομαστε οταν το ζουμε βλεπουμε οτι δεν ειναι τοσο θηριοδες οσο το νομιζουμε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται άγχος καθόλου! θα είναι μια ωραία αλλαγή στη ζωή σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μπορούν να σου βάλουν και απροειδοποίητο διαγώνισμα;;:confused::hmm:
Ναι μπορουν απλως θα ειναι μονο στο μαθημα της ημερας βεβαια (δεν ξερω αν ειναι αληθεια) ισχυε οτι και καλα τα διαγωνισματα δεν προειδοποιουνται αλλα το μυστικο ειναι ενα: Διαβαζετε καθε φορα καλα και μολις ακουσετε"Επαναληψη" ή "Να διαβασετε καλα" να περιμενεις τεστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ναι μπορουν απλως θα ειναι μονο στο μαθημα της ημερας βεβαια (δεν ξερω αν ειναι αληθεια) ισχυε οτι και καλα τα διαγωνισματα δεν προειδοποιουνται αλλα το μυστικο ειναι ενα: Διαβαζετε καθε φορα καλα και μολις ακουσετε"Επαναληψη" ή "Να διαβασετε καλα" να περιμενεις τεστ

"Είναι πολύ σημαντικό αυτό το μάθημα.Προσέξτε το καλά.":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απροειδοποίητα διαγωνίσματα δεν μπαίνουν, εκτός αν έχει θεματάκια ο καθηγητής :P
απροειδοποίητα τεστ μπορουν να μπαίνουν και κάθε μέρα όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Απροειδοποίητα διαγωνίσματα δεν μπαίνουν, εκτός αν έχει θεματάκια ο καθηγητής :P
απροειδοποίητα τεστ μπορουν να μπαίνουν και κάθε μέρα όμως

Στο Λύκειο δεν μπαίνουν απροειδοποίητα διαγωνίσματα.Στο γυμνάσιο μπορούν άνετα να σου βάλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στο Λύκειο δεν μπαίνουν απροειδοποίητα διαγωνίσματα.Στο γυμνάσιο μπορούν άνετα να σου βάλουν.
διαγωνίσματα? δεν νομίζω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top