razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Θα ήταν πολύτιμη η γνώμη σας για τις παρακάτω σχολές
΄
1 Βιοχημείας &βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας(μόνο Λάρισα υπάρχει αυτό το τμήμα)
2 Φυσική-Χημεία
3 Επιστημών της Προσχολικής αγωγής& του Εκπ/κού
4 Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος
Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Οσον αφορα το τμημα Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας, προκειται για ενα καταπληκτικο τμημα αλλα για εργασια στο εξωτερικο σε ερευνα.Δυστυχως εδω δεν υπαρχει τιποτα!Εκτος αν στραφεις σε χημεια/βιολογια, κατευθυνσεις που εχουν καταληφθει απο βιολογους και χημικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ευχαρηστώ!:no1:Ναι όντως το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το τμήμα Βιοχημείας Βιοτεχνολογίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
αυτά που μπορώ να σου πω είναι για το φυσικό και το χημικό! ότι το φυσικό αθηνών είναι μια από τις πιο δύσκολες σχολές της ελλάδος εξ 'αιτίας της υλικοτεχνικής δομής που δεν διαθέτει!και στις δύο σχολές πάντως θα φας πάρα πολλές ώρες σε εργαστήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
δεν μπορώ να απαφασίσω τι να διαλέξω...δεν υπα΄ρχει κάποια σχολή που να μου αρέσει με χίλια κ να λέω μόνο αυτή θέλω(βλέπω που οι περισσότεροι φίλοι μου ετσι είναι κ εγω στεναχωριέμαι)ειμαι ανάμεσα σε δύο διαφορετικά πράγματα υπολογιστές-παιδαγωγικά...αυτο που θέλω προς το παρρόν είναι να μου αρέσουν τα μαθήματα της σχολής αλλα πρεπει να κοιτάξω κ την επαγγελματικη αποκατάσταση...για παιδαγωγικά δεν τρελαίνομαι αλλά τα μαθήματα μου φαίνονται καλα αλλα δεν ξέρω αν θα εχει δουλεια σε 4 χρόνια...απ' την αλλη πληροφορικη δεν ξέρω αν θα μου αρέσουν τα μαθήματα κ αναρωτιέμαι αξίζει να ζοριστεις με δύσκολα μαθήματα 4-5 χρόνια κ μετα να δουλέψεις σε εταιρία ή επιχείρηση που δεν με ενθουσιάζει κιόλας?..αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή καθως κ που αλλού μπορείς να δουλέψεις από πληροφορική...(σορρυ που εγραψα τοσο πολλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Πάντως μην ανησυχείς δεν είσαι η μόνη!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Τουλαχιστον εσυ εισαι αναμεσα σε δυο επιλογες τι να πουμε και εμεις που ειμαστε σε τεσσερις!Νομικη-Φιλολογια-Ψυχολογια-Ιστοριας Αρχαιολογιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κ εγω τελειως αναποφασιστη ειμαι...ολο τον καιρο βασικα σκεφτομουν για μια σχολη υπολογιστων...απο μικρη μου αρεσαν οι υπολογιστες κ φανταζομουν πως φετος καπου εκει θα κινηθω...απο την αλλη ομως τον τελευταιο καιρο μου εχουν κανει καπως "πλυση εγκεφαλου" για τα οικονομικα κ ψαχνω ολο σχολες για οικονομικα...μα δεν ειμαι σιγουρη αν με ενδιαφερουν! απο την μια σκεφτομαι πως ναι, απο την αλλη μου φαινονται βαρετα...
δεν μπορω να πω οτι φετος με ενθουσιασε ουτε το αοδε, ουτε το αοθ! παρ'ολα αυτα δεν νομιζω οτι μπορω να απορριψω ολοκληρο το 5ο πεδιο απο τα 2 αυτα μαθηματα...το λαθος για μενα βρισκεται οτι παμε στα "τυφλα" καπου...ουσιαστικα τι και να διαβασουμε τους οδηγους σπουδων 500 φορες τι θα γινει!!! εγω τουλαχιστον δεν βγαζω νοημα...δεν μπορω να αποφασισω απο εκει τι με ενδιαφερει! απλα πιστευω θα επρεπε με καποιο τροπο να εχουμε προσβαση στα πανεπιστημια+τει (ας πουμε στις 2 τελευταιες ταξεις του λυκειου) ωστε να γνωρισουμε πριν μπουμε σ'αυτα, τι προκειται να συναντησουμε μεσα σ'αυτα...

γιατι στους οδηγους ολα καλα παρουσιαζονται..

πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..

:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Πέρσι είχα κάνει επαγγελματικό προσανατολισμό σε ιδιωτικό γραφείο και θυμάμαι που ο σύμβουλος επαναλάμβανε χαρακτηριστικά: "Μην κοιτάς την αποκατάσταση, να επιλέξεις αυτό που πραγματικά σου αρέσει."
Αυτό θα σε συμβούλευα κι εγώ. Η αποκατάσταση στον οποιοδήποτε τομέα δεν μπορεί ποτέ να είναι 100% αμφίβολη ή 100% σίγουρη. Γι' αυτό διάλεξε αυτό που πραγματικά θες.;)
Εξάλλου έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να είσαι αποδοτική σε μια δουλειά της οποίας το αντικείμενο σου αρέσει, παρά σε μια που αντιμετωπίζεις ως αγγαρεία.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
για την φίλη που ενδιαφέρεται για πληροφορική αλλά και οικονομικά μπορεί να σκεφτεί και τον συνδιασμό τους...

να δηλώσει δλδ πληροφορική του οικονομικού στην Αθήνα ή εφαρμοσμένη πληροφορική στο πανεπιστημίο μακέδονιας...έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να ασχοληθείς αρχικά και με τα 2 αντικείμενα και μετά να δεις τι σε "τραβάει" περισσότερο απο τα 2 :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγω ειμαι αναμεσα σε 11 αν αυτο σε κανει να νιωθεις καπως καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανάμεσα σε δύο (Διοίκηση Επιχειρ. - Οικονομικής Επιστήμης) και παράλληλα ανησυχώ ότι εν τέλει μπορεί να μη μου αρέσει τίποτα από τα δύο. :(

Δε γνωρίζω και πολλά ρε γμτ για την Οικονομική επιστήμη και ποια πχ θα είναι η ασχολία κάποιου που δουλεύει ως λογιστής ή πχ ως τραπεζικός υπάλληλος (πολύ "κρύα" και ανιαρά επαγγέλματα μου φαίνονται ) :(

Τι θα κάνω; :'(
Πάλι καλά που υπάρχει και η δυνατότητα να εργαστώ και στη β' βάθμια εκπαίδευση ως απόφοιτος από τις παραπάνω σχολές... κάτι είναι κι αυτό.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
τουλάχιστον δεν ειμαι η μόνη κ αυτό βοηθάει πολύ..

κ εγω τελειως αναποφασιστη ειμαι...ολο τον καιρο βασικα σκεφτομουν για μια σχολη υπολογιστων...απο μικρη μου αρεσαν οι υπολογιστες κ φανταζομουν πως φετος καπου εκει θα κινηθω...απο την αλλη ομως τον τελευταιο καιρο μου εχουν κανει καπως "πλυση εγκεφαλου" για τα οικονομικα κ ψαχνω ολο σχολες για οικονομικα...μα δεν ειμαι σιγουρη αν με ενδιαφερουν! απο την μια σκεφτομαι πως ναι, απο την αλλη μου φαινονται βαρετα...
δεν μπορω να πω οτι φετος με ενθουσιασε ουτε το αοδε, ουτε το αοθ! παρ'ολα αυτα δεν νομιζω οτι μπορω να απορριψω ολοκληρο το 5ο πεδιο απο τα 2 αυτα μαθηματα...το λαθος για μενα βρισκεται οτι παμε στα "τυφλα" καπου...ουσιαστικα τι και να διαβασουμε τους οδηγους σπουδων 500 φορες τι θα γινει!!! εγω τουλαχιστον δεν βγαζω νοημα...δεν μπορω να αποφασισω απο εκει τι με ενδιαφερει! απλα πιστευω θα επρεπε με καποιο τροπο να εχουμε προσβαση στα πανεπιστημια+τει (ας πουμε στις 2 τελευταιες ταξεις του λυκειου) ωστε να γνωρισουμε πριν μπουμε σ'αυτα, τι προκειται να συναντησουμε μεσα σ'αυτα...

γιατι στους οδηγους ολα καλα παρουσιαζονται..

πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..

:what:

ετσι ειναι.....τινα καταλάβεις από τους οδηγούς κ εγω φετος στο ΑΕΠΠ ημουν πολύ καλή κ μου αρέσε αλλά τι να σου κάνει ενα μάθημα....τουλάχιστον εσυ εισαι ανάμεσα σε δυο σχετικα που μπορείς κ να τα συνδυάσεις ενω εγω....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
τουλάχιστον δεν ειμαι η μόνη κ αυτό βοηθάει πολύ..



ετσι ειναι.....τινα καταλάβεις από τους οδηγούς κ εγω φετος στο ΑΕΠΠ ημουν πολύ καλή κ μου αρέσε αλλά τι να σου κάνει ενα μάθημα....τουλάχιστον εσυ εισαι ανάμεσα σε δυο σχετικα που μπορείς κ να τα συνδυάσεις ενω εγω....:'(
στην ιδια θεση ημουν και εγω marian μεχρι χθες!στοχοσ μου ηταν τα οικονομικα αλλα στην πορεια αλλαξα και σκεφτομουν για ημτυ πατρασ και μηχανικων η/υ και πληροφορικησ πατρασ!Ηξερα πωσ και τα 2 "ειδη" σπουδων εχουν καλεσ προοπτικεσ για αποκατασταση και μετα σκεφτηκα τι θα ηθελα να σπουδασω εγω, για μενα!Απερριψα τα οικονομικα γιατι ειχα την υποψια πωσ δε θα μου αρεσουν τα μαθηματα!δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα ξερω πωσ τιποτα δε τελειωνει εδω γιατι του χρονου π.χ κανω ενα 10%;)ελπιζω να σε βοηθησα καπως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανάμεσα σε δύο (Διοίκηση Επιχειρ. - Οικονομικής Επιστήμης) και παράλληλα ανησυχώ ότι εν τέλει μπορεί να μη μου αρέσει τίποτα από τα δύο. :(

Δε γνωρίζω και πολλά ρε γμτ για την Οικονομική επιστήμη και ποια πχ θα είναι η ασχολία κάποιου που δουλεύει ως λογιστής ή πχ ως τραπεζικός υπάλληλος (πολύ "κρύα" και ανιαρά επαγγέλματα μου φαίνονται ) :(

Τι θα κάνω; :'(
Πάλι καλά που υπάρχει και η δυνατότητα να εργαστώ και στη β' βάθμια εκπαίδευση ως απόφοιτος από τις παραπάνω σχολές... κάτι είναι κι αυτό.


-petros



Σε αυτή τη περίπτωση νομίζω είναι καλύτερα να πας ΟΔΕ, η οποία νομίζω είναι πιο γενική και απ' όπου μπορείς να γίνεις και λογιστής και τραπεζικός υπάλληλος (που αναφέρεις παραπάνω) και η σχολή είναι ευκολότερη (και απ' ότι μου έχουν πει με πιο ωραία μαθήματα-υποκειμενικό βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Το θεμα δεν ειναι αν ειναι πιο ευκολη,εχει πιο ωραια μαθηματα η πιο ωραιο κτηριο.Το θεμα ειναι να σου δινει ωθηση για την αγορα εργασιας.Και απο ολους(απο αυτους που ειναι ηδη σε σχολες του 5ου παιδειου η τις εχουν τελειωσει η και μεγαλυτερους) εχω ακουσει οτι καλυτερα να πας ξερα οικονομικων επιστημων γιατι διευρυνονται οι επιλογες σου για αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Κι αλλος αναποφασιστος εδω...Μεχρι σημερα ημουν σιγουρος οτι η πρωτη μου επιλογη θα ειναι Βιολογικων Εφαρμογων και Τεχνολογιων και ας ειμαι 1100 μορια πανω...Αλλα τωρα καθως συμπληρωνα το τελικο μηχανογραφικο μου περασε απο το μυαλο να δηλωσω πρωτα βιολογια και δε ξερω τι να κανω αυριο πρεπει να το καταθεσω :'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ενας ακομη αναποφασιστος! Κι εγω επισης πιανω την Βιολογικων Εφαρμογων και Τεχνολογιων στα Γιαννενα, αλλα και το Φυσικο Πατρας. Δεν ξερω ποια να βαλω πρωτη! Δεν θα παρακολουθησω καμια απο αυτες φετος, αλλα αν του χρονου τα παω χειροτερα, δεν μπορω να δωσω και 3η (:!:) φορα! Πιο κοντα στα ενδιαφεροντα μου ειναι το Βιολογικων Εφαρμογων και Τεχνολογιων αλλα δεν ξερω τι γινεται με την επαγγελματικη αποκατασταση! Ουφ! Ευτυχως εχω καιρο ακομα μεχρι να καταθεσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ευτυχως εχω καιρο ακομα μεχρι να καταθεσω!
για μενα δεν ειναι πολυ καιρος οι
δυο εβδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giou

Νεοφερμένος

Η giou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ένα έχω να πω...λυπάμαι πάρα πολύ που δεν ήξερα πέρυσι αυτή τη σελίδα...Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο αναποφάσιστη ήμουν...Ανάμεσα σε φιλολογία και ψυχολογία...αλλά τελικά δήλωσα νομική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top