[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ευχαριστουμε Xαρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τιποτα καλε! Για αυτο ειναι και οι αποφοιτοι, για να βοηθουν με οποιοδηποτε τροπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Κανείς θεωρητικός έχει υπόψη του το βοήθηματα του Φλώρου (Ελληνοεκδοτικη) για τα Αρχαία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Κανείς θεωρητικός έχει υπόψη του το βοήθηματα του Φλώρου (Ελληνοεκδοτικη) για τα Αρχαία;

Γενικά, στην Θεωρητική κατεύθυνση τα καλύτερα βοηθήματα τα έχει το Μεταίχμιο. Ειδικά στα λατινικά. Πιο αναλυτικό βοήθημα δεν έχω ξαναβρεί. Στη λογοτεχνία ο Σαββάλας έχει καλό βοήθημα. Είναι 2 τόμοι. Ο ένας για τα ποιήματα και ο άλλος για πεζά. Είναι κι αυτό αναλυτικό.
Για γνωστό, δε γνωρίζω, μιας και είχα τα βοηθήματα του φροντιστηρίου μόνο. Στο άγνωστο πάρε ενα καλό λεξικό ανωμάλων ρημάτων (Γιωργοπαπαδάκου) και το συντακτικό απο τις εκδόσεις Μπαχαράκη.
Και είσαι κομπλέ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γενικά, στην Θεωρητική κατεύθυνση τα καλύτερα βοηθήματα τα έχει το Μεταίχμιο. Ειδικά στα λατινικά. Πιο αναλυτικό βοήθημα δεν έχω ξαναβρεί. Στη λογοτεχνία ο Σαββάλας έχει καλό βοήθημα. Είναι 2 τόμοι. Ο ένας για τα ποιήματα και ο άλλος για πεζά. Είναι κι αυτό αναλυτικό.
Για γνωστό, δε γνωρίζω, μιας και είχα τα βοηθήματα του φροντιστηρίου μόνο. Στο άγνωστο πάρε ενα καλό λεξικό ανωμάλων ρημάτων (Γιωργοπαπαδάκου) και το συντακτικό απο τις εκδόσεις Μπαχαράκη.
Και είσαι κομπλέ !
Πραγματικά, το βοήθημα των Λατινικών εκδ. Μεταίχμιο είναι εξαιρετικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Γενικά, στην Θεωρητική κατεύθυνση τα καλύτερα βοηθήματα τα έχει το Μεταίχμιο. Ειδικά στα λατινικά. Πιο αναλυτικό βοήθημα δεν έχω ξαναβρεί. Στη λογοτεχνία ο Σαββάλας έχει καλό βοήθημα. Είναι 2 τόμοι. Ο ένας για τα ποιήματα και ο άλλος για πεζά. Είναι κι αυτό αναλυτικό.
Για γνωστό, δε γνωρίζω, μιας και είχα τα βοηθήματα του φροντιστηρίου μόνο. Στο άγνωστο πάρε ενα καλό λεξικό ανωμάλων ρημάτων (Γιωργοπαπαδάκου) και το συντακτικό απο τις εκδόσεις Μπαχαράκη.
Και είσαι κομπλέ !

Δε νομίζω κανείς να αγοράσει λεξικά και συντακτικό στη Γ. Οι περισσότεροι τα έχουμε από πέρυσι!
Εγώ έχω το μεγάλο λεξικό του Πελέκη (υπέροχο), ρημάτων του Πατάκη (κλασικά) και συντακτικό του Αναγνωστοπούλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
να πω και εγω λιγα λογια ως αποφοιτη:)
εγω ημουν τεχνολογικη και γι αυτα τα μαθηματα μπορω να μιλησω.
μν κανετε το λαθος να αρχισετε το αοδευ απο το σεπτεμβριο.προς θεου δν λεω να πατε φροντ. ισως να μν χρειαστει καθολου ολη τη χρονια(οπως εκανα και εγω) αλλα στοχος σας πρεπει να ειναι τον ιουλιο ή τον αυγουστο ή οποτε θελετε μεσα στο καλοκαιρι να βγαλετε το 1ο κεφαλαιο.δν ειναι τιποτα.και σας μενει μεχρι το τελος.
αεππ ολη τη χρονια γκρινιαζα εκλαιγα ημουνα χαλια γι αυτο το μαθημα.δν μπορουσα να λυσω καμια ασκηση.πηγαινα για ενα 9 και τπτ αλλο.και ομως εχω γραψει σιγουρα πανω απο 16.για αυτο:το μονο που εχετε να κανετε ειναι να προπροπροσεχετεεεε καθηγητη σχολειο τα παντα.και ας μη λυνετε ασκησεις δν πειραζει.στο τελος θα τις λυσετε.
μαθηματικα και φυσικη απλα οσες περισσοτερες ασκησεις μπορειτε....μην αφηνετε κανενα σημειο της υλης ακαλυπτο οταν την βγαζετε για πρωτη φορα.και προς θεου αυτη η πρωτη φορα πρεπει να ειναι καλη γτ αν τα εχετε ξεχασει κατα τον φεβρουαριο θα εχετε ενα σημαντικο ντισαβανταζ...
αυτα.με διαβασμα ξεκουραση υπνο ολα μπορειτε να τα πετυχετε.
καλα ειναι σιγουρο οτι μερικοι-οπως και εγω-και θα ειστε αγχωμενοι και θα ξενυχτατε....αλλα αν νιωθετε οτι με το δευτερο κανετε βηματα προοδου.μν ακουτε κανεναν.καντε το.μερικες φορες ειναι απαραιτητο και το ξενυχτι.αλλωστε να σκεφτεστε οτι οταν τελειωσει ολο αυτο θα εχετε απλετο χρονο να κοιμηθειτε.
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια οσον αφορα την θεωρητικη..τι ειναι αυτα τα πεδια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τιποτα καλε! Για αυτο ειναι και οι αποφοιτοι, για να βοηθουν με οποιοδηποτε τροπο...

Γκουχ γκουχ. Οι περισσότεροι προσπαθούν να ψαρώσουν με οποιοδήποτε τρόπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γκουχ γκουχ. Οι περισσότεροι προσπαθούν να ψαρώσουν με οποιοδήποτε τρόπο :P
ο περισσοτεροι;) οχι ολοι!!:)
να δω εμεις του χρονου τι θα τους κανουμε!:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
και μετά από εσάς, εμείς! :eek: Μη ξεκινήσετεεεεεεεεε! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
και μετά από εσάς, εμείς! :eek: Μη ξεκινήσετεεεεεεεεε! :bye:
Εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να χαρείτε το καλοκαίρι σας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
και μετά από εσάς, εμείς! :eek: Μη ξεκινήσετεεεεεεεεε! :bye:
θα ειμαστε καλοι μαζι σας! προμις!:D

Εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να χαρείτε το καλοκαίρι σας! :P
χαχα ναι παιδια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εσείς το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να χαρείτε το καλοκαίρι σας! :P

:D Σωστά! καλό κουράγιο σε όσους ξεκινούν κατευθείαν φροντιστήρια! (στους υπόλοιπους όταν θα έρθει η ώρα τους);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πραγματικά, το βοήθημα των Λατινικών εκδ. Μεταίχμιο είναι εξαιρετικό!

Αν μιλάτε για το μωβ, ναι είναι καλό αλλά τίγκα στα λάθη. Νομίζω ακόμα καλύτερο είναι από το μεταίχμιο το λευκό, συγγραφέα δε θυμάμαι αλλά αυτά τα δύο βγάζει ο οίκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αν μιλάτε για το μωβ, ναι είναι καλό αλλά τίγκα στα λάθη. Νομίζω ακόμα καλύτερο είναι από το μεταίχμιο το λευκό, συγγραφέα δε θυμάμαι αλλά αυτά τα δύο βγάζει ο οίκος.

Τίγκα στα λάθη ΔΕΝ είναι. Εγώ ένα λάθος εντόπισα όλη την χρονιά σε μια αναφορική, που εκφέρεται με υποτακτική, και την έχει δικαιολογήσει λάθος. Τα έχει όλα αναλυτικότατα. Ίσως να έχει κάποιες ελλείψεις σε ορισμένες μετατροπές, αλλά κατά τ'άλλα είναι ένα από τα καλύτερα-πληρέστερα της αγοράς!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τίγκα στα λάθη ΔΕΝ είναι. Εγώ ένα λάθος εντόπισα όλη την χρονιά σε μια αναφορική, που εκφέρεται με υποτακτική, και την έχει δικαιολογήσει λάθος. Τα έχει όλα αναλυτικότατα. Ίσως να έχει κάποιες ελλείψεις σε ορισμένες μετατροπές, αλλά κατά τ'άλλα είναι ένα από τα καλύτερα-πληρέστερα της αγοράς!

:)

Δηλαδή το ότι το ficus το λέει Δ κλίσης αρσενικό δεν πιάνεται ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δηλαδή το ότι το ficus το λέει Δ κλίσης αρσενικό δεν πιάνεται ; :P

Μεταίχμιο, σελ. 82, έβδομη λέξη:

ficum: αιτ. ενικ. του ουσ. β' κλ. ficus -i (θηλ): σύκο (και ficus -us δ' κλ.)

Αυτό ήταν μια πιστή κοπιά. Εσύ πού το είδες, ωραιοτάτη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top