Ποιο βοήθημα χρησιμοποιείτε στην Άλγεβρα;

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δεν βαριεστε μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει.δεν αντεχω τα μαθηματικα και στην γ γυμνασιου δεν εμαθα τιποτα.δεν πειραζει ευχαριστω ομως παιδια για τις συμβουλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
δεν βαριεστε μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει.δεν αντεχω τα μαθηματικα και στην γ γυμνασιου δεν εμαθα τιποτα.δεν πειραζει ευχαριστω ομως παιδια για τις συμβουλες
Βρε μην το σκέφτεσαι έτσι...ο καθένας έχει την άποψη του για κάθε μάθημα κ αναλόγως κ με την κλίση του καθενός άλλοι τα καταφέρνουμε κ άλλοι όχι!πάντως μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα..δεν θα σου κάνει καλό!κ φροντιστήριο να μην πας,άμα κάτσεις να λύσεις μπόλικες ασκήσεις από ένα βοήθημα,μια χαρά θα μάθεις μαθηματικά!όλα είναι στο μυαλό..άμα υπάρχει θέληση,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!:iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σε ευχαριστω που με εμψυχωνεις.θα προσπαθησω για το καλυτερο και οτι βγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
σε ευχαριστω που με εμψυχωνεις.θα προσπαθησω για το καλυτερο και οτι βγει
τίποτα βρε!για αυτό είμαστε εδώ!!!!ό,τι θες να ρωτάς!:iagree:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
βρε παιδια ξεφυγατε απο τον τιτλο που εβαλα , ζηταω να μαθω ποιο βοηθημα αλγεβρας χρησιμοποιειται και οχι αν σας αρεσουν τα Μαθηματικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
βρε παιδια ξεφυγατε απο τον τιτλο που εβαλα , ζηταω να μαθω ποιο βοηθημα αλγεβρας χρησιμοποιειται και οχι αν σας αρεσουν τα Μαθηματικα !
Σε τι ακριβως θες να στοχευει το βοηθημα ,
γιατι απο αυτα που πεσανε στα χερια μου εχουν ασκησεις περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Λοιπον κι εγώ έχω Μπάρλα και Σαββάλα..Είναι πολυ καλά βιβλία και με έχουν βοήθησει πάρα πολύ...Ειδικά τον Μπάρλα τον είχα και στα τρεία χρόνια στο Γυμνάσιο και μου έδωσε θα έλεγα πολυ καλές βάσεις...Αλλα ρε παιδιά θα ήθελα και ένα άλλο βιβλιο εξίσου καλό που να περιέχει καλές ασκήσεις κι που να σε βοηθά να εξοικοιωθείς πιο πολύ στην επίλυσή τους....Μπορείτε να μου προτείνετε κατι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Θα κάνω τη διαφορά. :P

Στην α' χρησιμοποιούσα Ελληνικά Γράμματα (συγγραφέας Γιγραμέλης) και είναι πάρα πολύ καλό και σε θεωρία και σε ασκήσεις και τις εφαρμογές τις έλυνε πολύ στρωτά. Καλογραμμένο και πλήρες. Έχω να πω ότι με βοήθησε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sdufa

Νεοφερμένος

Ο sdufa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
με ενα βοηθημα μπορω να μαθω μαθηματικα?εχω τις ικανοτητες?πειτε μου δεν ξερω και ανησυ
χω:(


Το "Αλγεβρα" του Αλεξανδρου Τραγανιτη ειναι ισως ενα καλο για αρχη βοηθημα ,Εκδοσεις Σαββαλας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diokon

Νεοφερμένος

Η Διονυσία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ένα πολύ καλό βιβλίο για να μάθεις μεθοδολογία ειναι του Πατάκη το "Μεθοδολογια Αλγεβρας". Δεν θυμάμαι αυτη τη στιγμή συγγραφέα αλλα ειναι το μονο τέτοιου είδους και έχει εξώφυλλο ένα αεροπλάνο σε ένα γαλάζιο φόντο! Είναι ένα βιβλίο που σε κάθε παράγραφο σου έχει όλη τη θεωρία μαζεμένη και μετά σου κατηγοριοποιεί τις ασκήσεις οπότε ανάλογα το είδος τησ άσκησης , ξέρεισ μετά το τρόπο λύσης! Απο κει και πέρα, αν μάθεισ τη μέθοδο παίρνεισ ένα οποιοδήποτε άλλο βιβλίο και απλά λύνεισ ασκήσεις για εξάσκηση, γιατί καλή η μεθοδολογία ( και μας γλιτώνει απο πολλά) αλλα χρειάζεται να λύσεις ασκήσεις για να μην αγχώνεσαι ότι άσκηση και να σου δώσουν να λύσεις! Ελπίζω να σε βοήθησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanws

Νεοφερμένος

Ο Thanws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πάρε του Μπάρλα εγώ τον ειχα και καθηγητη για 3 χρόνια στο Γυμνάσιο και ξέρω ότι κάνει πολύ καλή ταξινόμηση των ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Πάρε του Μπάρλα εγώ τον ειχα και καθηγητη για 3 χρόνια στο Γυμνάσιο και ξέρω ότι κάνει πολύ καλή ταξινόμηση των ασκήσεων.
φιλε,αυτο θα πει τυχη.αλλοι πληρωνουν για ενα βιβλιο του και εσυ τον ειχες τζαμπα αυτοπροσωπως.

για αλγεβρα(β λυκειου)χρησιμοποιω Στεργιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότεινα σαββάλα πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πάρε του Μπάρλα εγώ τον ειχα και καθηγητη για 3 χρόνια στο Γυμνάσιο και ξέρω ότι κάνει πολύ καλή ταξινόμηση των ασκήσεων.

Πόποοοοοοοοο είχες το Μπάρλα καθηγητή;;;;Φοβερός έχω το βιβλίο του το καλύτερο βοήθημα. Πράγματι αυτό είναι όχι απλά τυχη τυχάρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Εμείς έχουμε πάρει Σαββάλα στο φροντιστήριο...του Β.Παπαδάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top