[Πρωταπριλιάτικο] Koύρεμα στην Τριτοβάθμια

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είναι καλύτερο να έχουμε μία κοινωνία στην οποία θα έχουμε όλοι τα ίδια δικαιώματα. Επειδή το κράτος είναι ανίκανο να διαχειριστεί την οικονομία του,δεν σημαίνει ότι ένα ποσοστό πρέπει να μείνει αμόρφωτο.

Προσπαθώ να σου εξηγήσω από την αρχή ότι αν ο άλλος θέλει να μπει κάπου, θα μπει. Είναι ανούσιο λοιπόν να μου μιλάς για ισότητες λες και υποστήριξα το αντίθετο.
Επίσης από πότε όποιος δεν έχει βγάλει ΑΕΙ είναι και αμόρφωτος;

Επίπεδο σπουδών; Αν τώρα ένα τμήμα έχει 200 φοιτητές,με συγχώνευση θα έχει 550 φοιτητές. Μα σίγουρα θα βελτιωθεί το επίπεδο σπουδών με διπλάσιο αριθμό στο αμφιθέατρο.
Και στο κάτω κάτω,όσοι γονείς θέλουν να δουν το παιδί τους στην ιατρική,θα βρουν τρόπους να το στείλουν στην ιατρική.

Βάλτο να δουλέψει, οι θέσεις προφανώς και θα μειωθούν.

Ναι ε; πώς ακριβώς; θα τους στείλουν έξω με τα λεφτά που δεν έχουν; ας είναι. Η λογική αυτή επίσης μπάζει από παντού. Άρα λοιπόν επειδή δεν είναι εύκολο να αποτρέψεις όλη την Ελλάδα από το να μπει στην ιατρική, ας ανοίξουμε παντού σχολές να μπαίνει όποιος θέλει.

Πόσοι να είναι στην κάθε σχολή από όλα τα έτη; 2; 3;
Εννοείται πως υπάρχουν και αυτοί,αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι η εισαγωγή δεν σχετίζεται με την εξυπνάδα.
Και μην δουλευόμαστε,ότι η οικονομική κατάσταση δεν έχει σχέση. Ένα βοήθημα κοστίζει περίπου 25 ευρώ. Για τα περισσότερα βοηθήματα χρειάζονται δύο τόμοι.Και δεν φτάνει πάντα ένα μόνο βοήθημα σε ένα μάθημα. Οπότε όχι,δεν μπορεί ο καθένας.

Αποφάσισε λοιπόν, η εξυπνάδα μετράει ή όχι; Αν ναι, λυπάμαι αλλά αν του άλλου δεν του κόβει δεν πα να γραφτεί και σε 100 φροντιστήρια σκατά θα τα πάει. Αν όχι, τότε ό,τι προσπάθεια και να κάνει ανεξάρτητα φροντιστηρίων θα μετρήσει.
Τα φροντιστήρια δεν αμφιβάλλω ότι βοηθούν αλλά δεν παίζουν ποτέ καθοριστικό ρόλο.
Όσον αφορά τα βοηθήματα ακόμη κι αν είχες δίκιο και θες σε ΟΛΑ τα μαθήματα από 2 τομους βοηθήματα. Αν κάνεις τις πράξεις 7 * 50 = 350 ευρώ. Για ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.
Κι αν θεωρείς ότι ακόμη κι αυτά είναι πολλά λυπάμαι αλλά ζεις σε άλλο κοσμο. Δε ζω σε καμιά πλούσια περιοχή, κι όμως πέρσι που έδινα και τα 26 παιδιά της τάξης μου έκαναν φροντιστήριο/ιδιαίτερα, που σημαίνει πολλά περισσότερα.
Και να μην τρελαινόμαστε τώρα διαδίκτιο έχεις, χρησιμοποίησέ το. Δεν ξέρω τι γίνεται στη θεωρητική αλλά στα μαθηματικα και τη φυσική τουλάχιστον ασκήσεις και μεθοδολογίες βρίσκεις παντού. Όποιος ψάχνει βρίσκει γενικά, τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω αυτούς που το κατάλαβαν και δεν ανέφεραν τπτ. Επίσης και την ΟΔ η οποία το υποψιάστηκε αλλά με άφησε να συνεχίσω την πλάκα.
Το συγκεκριμένο άρθρο ήταν μια πρωταπριλιάτικη φάρσα (οχι τόσο πετυχημένη αλλά ήταν καλή η προσπάθεια μου ).

Tο άρθρο της πηγής είναι ένα δημιουργήμα μου. Πρόσεξα να μην αναφέρω καθόλου για την διαδικάσία των Πανελλαδικών και τις αλλαγές τις τοποθέτησα σε 5-10 χρόνια από τώρα ώστα νε μην αγχώσω τους φετινούς υποψήφιους. Στόχος μου ήταν οι τωρινοί φοιτητές και τα παιιδά του γυμνασίου και όχι οι υποψήφιοι και τα παιδιά του λυκείου.

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω αυτούς που το κατάλαβαν και δεν ανέφεραν τπτ. Επίσης και την ΟΔ η οποία το υποψιάστηκε αλλά με άφησε να συνεχίσω την πλάκα.
Το συγκεκριμένο άρθρο ήταν μια πρωταπριλιάτικη φάρσα (οχι τόσο πετυχημένη αλλά ήταν καλή η προσπάθεια μου ).

Tο άρθρο της πηγής είναι ένα δημιουργήμα μου. Πρόσεξα να μην αναφέρω καθόλου για την διαδικάσία των Πανελλαδικών και τις αλλαγές τις τοποθέτησα σε 5-10 χρόνια από τώρα ώστα νε μην αγχώσω τους φετινούς υποψήφιους. Στόχος μου ήταν οι τωρινοί φοιτητές και τα παιιδά του γυμνασίου και όχι οι υποψήφιοι και τα παιδιά του λυκείου.

Ευχαριστώ

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ,τι επική τρολλιά ήταν αυτη?
Ηρωά μου,Φως μου,Φόκε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω αυτούς που το κατάλαβαν και δεν ανέφεραν τπτ. Επίσης και την ΟΔ η οποία το υποψιάστηκε αλλά με άφησε να συνεχίσω την πλάκα.
Το συγκεκριμένο άρθρο ήταν μια πρωταπριλιάτικη φάρσα (οχι τόσο πετυχημένη αλλά ήταν καλή η προσπάθεια μου ).

You're welcome...αλλά κάνε ρε λίγο debate να έχει γούστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Καλό, μου την έφερες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω αυτούς που το κατάλαβαν και δεν ανέφεραν τπτ.
You're welcome...αλλά κάνε ρε λίγο debate να έχει γούστο!
Ότι και καλά το είχες καταλάβει εσύ και πήρες σβάρνα όλα του τα posts και τους έβαζες αρνητικές για ξεκάρφωμα. :sly:

Κατά τα άλλα, ΕΥΓΕ στον Φόκο για την αποτυχημένη του προσπάθεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Λοιπον:
1)Την εχω πατησει με το αγαπημενο μου συγκροτημα οτι εβγαλε νεο single(επειδη συζητιοτανε πολυ καιρο)
2)Την εχω πατησει σε μια σειρα που βλεπω οτι θα επεστρεφε καποιος που χε πεθανει.
3)Την πατησα με την μειωση των εισακτεων.

ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
lol φόκο fail :P

ας το χόντραινες και λίγο ακόμα τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
lol φόκο fail :P

ας το χόντραινες και λίγο ακόμα τουλάχιστον

Ήθελα να βάλω και δίδακτρα σε ενα ποσοστό φοιτητών κάθε σχολής :D αλλα το ξέχασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Φόκο, καλό. Εγώ ψάρωσα. Έπρεπε να το κάνεις όμως πιο πικάντικο. Δεν είπες κάτι το extreme
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.


πρωταπριλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
https://www.facebook.com/Aristoteleio/posts/351752048195823

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης · Αρέσει σε 18.698 άτομα
9 ώρες πριν ·
Σήμερα στη Φοιτητική Λέσχη, 11.45-15.00: Χτένια “sautées” με σαφράν και λευκό κρασί σε σπαγγέτι λαχανικών, Σούπα κολοκύθα με άρωμα φρέσκιας λεβάντας, Σαλάτα αβοκάντο με γαρίδες ατμού, πράσινο μήλο, mango και dressing από εσπεριδοειδή, Φιλέτο σφυρίδας με κρούστα από τομάτα και αρωματικά βότανα σερβιρισμένη με τραγανά λαχανικά στον ατμό αρωματισμένη με Vinaigrette μοσχολέμονου και Πανακότα αρωματισμένη με αμαρέτο και σάλτσα σοκολάτα ή σάλτσα φράουλα. Καλή όρεξη!...και καλό μήνα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To χρονικό της πλάκας και τα λάθη
:)
Την πλάκα την σκέφτηκα λίγη ώρα πριν την υλοποιήσω. Αν το σκέφτομουν πιο πριν θα το έλεγα στην Ο.Δ. για να γινόταν πιο πετυχημένα. Το κείμενο προσπάθησα να το κάνω δημοσιογραφικό έκανα όμως κάποια συντακτικά και τυπογραφικά λάθη (προσπαθησα να γραφω μικρές προτάσεις για να μην φαινεται η ασχετοσύνη του γραφόντα)
. Δεν έβαλα πολλά extreme πραγματα για να φαίνεται αληθινό. Προσπάθησα να αντιγράψω την html του υπουργείου παιδείας αρχικά και να το μεταφέρω σε δίκο μου server αλλα δε τα κατάφερα έτσι σκέφτηκα να αναστήσω ένα blog παλιό το troktikoulini. :D Την πηγή έθνος την έβαλα μεσα στην αλλη πηγη με μικρά γραμματα και οδηγησε σε μια ασχετη ανακοινωση στο site του εθνους. Επρεπε να βαλω σκετο εθνος χωρις να αναφέρω πηγή (το έκανα επειδή εγώ προσωπικά ποτέ δε πατάω κλικ στις πηγές) βαριέμαι :) :)

Για να κάνω το troktikoulini συγχρονο του πρόσθεσα άρθρα. :) σημερινά
Εβαλα 3 αναρτησεις του τρομακτικου κατω και μια πάνω. :P για να φαινεται νεο. Παρόλα αυτά η miss brighside το κατάλαβε. Eπρεπε να ειχα σβησει τις πρώτες αναρτήσεις αλλά είχαν πλάκα και δε τις έσβησα :(
Κάτω από την είδηση έβαλα σχόλια ανώνυμων (:)) ο τελευταιος εγραφε σε greeklish για να φαινεται διαφορερικός.

Όταν έφτιαξα το θέμα μπαίνανε αρχικά πολλά άτομα από την ΟΔ (πιστεύω ότι το κατάλαβαν αλλά το αφησαν) και το θέμα έφυγε από τα top. Στην συνέχεια είπα στον gregory απο το chat για το αστείο και ξαναέφερε το θέμα στην επιφάνεια.

Είμαι σίγουρος πως αν το έφτιαχνε άλλος το κείμενο (π.χ. Revekka) και το βάζαμε σε άλλο site θα πιάνονταν πολλοί κώτσοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ότι και καλά το είχες καταλάβει εσύ και πήρες σβάρνα όλα του τα posts και τους έβαζες αρνητικές για ξεκάρφωμα. :sly:

Κατά τα άλλα, ΕΥΓΕ στον Φόκο για την αποτυχημένη του προσπάθεια. :P

Και τι ήθελες να γράψω ρε ξύπνιε,να του πω "οοοοο πρωταπριλιααααα κοίτα να δεις το ημερολόγιο γράφει 01/04,κοίτα τι γαμάτος που είμαι"!:xtipao:

Όλες αυτές οι internetικές απόπειρες είναι καταδικασμένες,καθ'ότι πάντα οι πηγές είτε απουσιάζουν παντελώς είτε είναι τύπου "troktikouli"...μια χαρά προσπάθεια ήταν πάντως,σε σχέση με άλλες που βλέπω π.χ. στο insomnia κι αλλού!Ειδικά αν αναλογιστείς ότι ακόμη και το περιεχόμενο ήταν αρκετά κουλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
δε πειραζει tsako.Του χρονου παλι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
To χρονικό της πλάκας και τα λάθη
:)
Την πλάκα την σκέφτηκα λίγη ώρα πριν την υλοποιήσω. Αν το σκέφτομουν πιο πριν θα το έλεγα στην Ο.Δ. για να γινόταν πιο πετυχημένα. Το κείμενο προσπάθησα να το κάνω δημοσιογραφικό έκανα όμως κάποια συντακτικά και τυπογραφικά λάθη (προσπαθησα να γραφω μικρές προτάσεις για να μην φαινεται η ασχετοσύνη του γραφόντα)
. Δεν έβαλα πολλά extreme πραγματα για να φαίνεται αληθινό. Προσπάθησα να αντιγράψω την html του υπουργείου παιδείας αρχικά και να το μεταφέρω σε δίκο μου server αλλα δε τα κατάφερα έτσι σκέφτηκα να αναστήσω ένα blog παλιό το troktikoulini. :D Την πηγή έθνος την έβαλα μεσα στην αλλη πηγη με μικρά γραμματα και οδηγησε σε μια ασχετη ανακοινωση στο site του εθνους. Επρεπε να βαλω σκετο εθνος χωρις να αναφέρω πηγή (το έκανα επειδή εγώ προσωπικά ποτέ δε πατάω κλικ στις πηγές) βαριέμαι :) :)

Για να κάνω το troktikoulini συγχρονο του πρόσθεσα άρθρα. :) σημερινά
Εβαλα 3 αναρτησεις του τρομακτικου κατω και μια πάνω. :P για να φαινεται νεο. Παρόλα αυτά η miss brighside το κατάλαβε. Eπρεπε να ειχα σβησει τις πρώτες αναρτήσεις αλλά είχαν πλάκα και δε τις έσβησα :(
Κάτω από την είδηση έβαλα σχόλια ανώνυμων (:)) ο τελευταιος εγραφε σε greeklish για να φαινεται διαφορερικός.

Όταν έφτιαξα το θέμα μπαίνανε αρχικά πολλά άτομα από την ΟΔ (πιστεύω ότι το κατάλαβαν αλλά το αφησαν) και το θέμα έφυγε από τα top. Στην συνέχεια είπα στον gregory απο το chat για το αστείο και ξαναέφερε το θέμα στην επιφάνεια.

Είμαι σίγουρος πως αν το έφτιαχνε άλλος το κείμενο (π.χ. Revekka) και το βάζαμε σε άλλο site θα πιάνονταν πολλοί κώτσοι.
Κάποτε θα τα καταφέρεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος πως αν το έφτιαχνε άλλος το κείμενο (π.χ. Revekka) και το βάζαμε σε άλλο site θα πιάνονταν πολλοί κώτσοι.

χαχαχαχαχαχαχα!! Ευχαριστώ!!Άλλη φορά να μας το πεις νωρίτερα ώστε να είμαστε συνεργοί!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top