Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,519 εγγεγραμμένα μέλη και 2,459,594 μηνύματα σε 78,036 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 490 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατάργηση του ασύλου και ακύρωση της τέταρτης Νομικής στην Πάτρα

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,267 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 15:02, 14-07-19:

Το λέει και το παιδι από επάνω αν δεν με πιστεύεις φιλαράκο.Αλλα οκ.

Αρχική Δημοσίευση από Dreamweaver
Α ρε ΑΣΟΕΕ, μια ζωη μπ***δελο

Καλά μερικοί λένε ότι είναι οκ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O tsiobieman έγραψε: στις 22:17, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Ναι δυστυχώς για εσένα έχω πάει και με το σχολείο μου,έχω όμως φίλο που μου λέει ότι αρκετές φορές έχει σταματήσει το μάθημα λόγω ναρκομανών.

περίεργο σε μας δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μήπως σου λέει ψέματα?
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,267 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:18, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από tsiobieman
περίεργο σε μας δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μήπως σου λέει ψέματα?

Δεν ξέρω φίλε ότι έχει μέσα ναρκομανής το είχα δει και εγώ με τα μάτια μου.Παντως με την διακοπή μαθήματος το λέει και ο Στέλιος από πάνω.
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O tsiobieman έγραψε: στις 22:21, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Stelios725
ναι μακαρι να ειχα βαλει πα.πει

τι τμήμα?
1
Παράθεση

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 216 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 22:25, 14-07-19:

Ότι η κατάχρηση του θεσμού του πανεπιστημιακού ασύλου έχει προκαλέσει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που υποτίθεται ότι έπρεπε να έχει επιφέρει η θεσμοθέτηση του, δε νομίζω να υπάρχει καμιά αμφιβολία. Το άσυλο έχει λειτουργήσει ως τροχοπέδη στην ελεύθερη διακίνηση ιδεών, στην έρευνα, στη διδασκαλία, στη λειτουργία του πανεπιστήμιου.
Τα παραδείγματα αναρίθμητα, από το 1982 ως σήμερα πρέπει να είναι κυριολεκτικά χιλιάδες.

Μερικοί λένε ότι ανομία υπάρχει και σε άλλους χώρους πλην πανεπιστημίου και μόνο η κατάργηση του ασύλου δε θα λύσει το πρόβλημα. Συμφωνώ, αλλά πρώτον θα το περιορίσει (γιατί να μην παρανομήσει κάποιος όταν γνωρίζει ότι θα παραμείνει σίγουρα ατιμώρητος; ) και δεύτερον θα διευκολύνει στην πρόληψη και την εξιχνίαση εγκλημάτων. Ξέρετε ότι γίνονται κλοπές και καταστροφές και δεν επιτρέπουν στην αστυνομία να εισέλθει, έστω κι εκ των υστέρων, να ερευνήσει το χώρο;
Κάποιοι λένε ότι αν εφαρμοστεί όπως πρέπει το ισχύον νομικό πλαίσιο δεν υπάρχει πρόβλημα.. Κι όμως υπάρχει. Πρώτον διότι μέχρι να δοθεί η άδεια άρσης του ασύλου, οι δράστες έχουν γίνει καπνός και δεύτερον διότι φοβούνται να άρουν το άσυλο μη γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Και τέλος για ποιο λόγο να υπάρχει άσυλο;;; Αυτό κανένας μα κανένας δε το απάντησε. Και μην ακούω μπούρδες για "ελεύθερη διακίνηση ιδεών"..Αυτή υπάρχει και είναι αυτονόητη τα τελευταία 45 χρόνια στη χώρα και όχι μόνο στα πανεπιστήμια..Δηλαδή υπάρχει ελεύθερη διακίνηση ιδεών εντός αλλά όχι εκτός των πανεπιστημίων; Θα τρελαθούμε τελείως;
Κι επειδή κάποιος λέει συνέχεια: "είδαμε όλοι τι έγινε όταν δεν υπήρχε άσυλο" (εννοεί πριν το επαναφέρει ο ΣΥΡΙΖΑ)..Ε, τι έγινε; Θα μας πει κανείς; Τι το φοβερό και τρομερό έγινε;;;
1
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

O tsiobieman έγραψε: στις 22:28, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Δεν ξέρω φίλε ότι έχει μέσα ναρκομανής το είχα δει και εγώ με τα μάτια μου.Παντως με την διακοπή μαθήματος το λέει και ο Στέλιος από πάνω.

δεν μας έχουν διακόψει ποτέ μάθημα εμάς για κανένα λόγο. Ναρκομανείς μέσα στο Πανεπιστήμιο δεν έχω δει ποτέ , στην Αντωνιάδου είναι κυρίως.
Παράθεση

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 676 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 22:29, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Μηχανικών Ορυκτών Πόρων
Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων
και τα δύο τμήματα θα ανήκουν στην πολυτεχνική σχολή του ΠΔΜ και θα στελεχωθούν από φοιτητές και καθηγητές του ΤΕΙ.

Δεν γίνεται να ξεσηκώνει θύελλα όταν ο άλλος συγκεντρώνει τον ίδιο αριθμό ects με τον απόφοιτο πολυτεχνείου. Αλλά ούτε να μην αναγνωρίζονται ε.δ. στο 3ο έτος σπουδών.

https://www.esos.gr/arthra/62218/n-kerameos-apo-tis-mehri-tora-syghoneyseis-ton-tei-i-nd-symfonei-mono-gia-panepistimio

Τα λεγόμενα university of applied sciences ...συναντάμε στην Γερμανία πχ. στο Αμβούργο αλλά δεν είναι ξεκάθαρο τι παράγουν . Δεν έχουν σχέση με τα Fachhochschule.

Δεν είναι πρόβλημά μας όταν δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις.
Επικροτείτε την κατάργηση, καταπάτηση των νόμων για κάτι για το οποίο έχουμε δει τα αποτελέσματά του στο πρόσφατο παρελθόν. Αυστηρή εφαρμογή του νόμου.

Ίσως να μην εναπόκειται στην κρίση των πρυτάνεων αλλά από την άλλη αν αυτοί λυγίζουν από τις πιέσεις των παιδιών θα πρέπει να φύγουν από την θέση στην οποία βρίσκονται.
Επίσης με την κατάργηση ασύλου δεν θα σταματήσει η παραβατικότητα. Όπως ανέφερα και προηγουμένως η αστυνομία δεν γίνεται να βρίσκεται παντού και πολλές φορές θα γίνεται κάποιο έγκλημα και οι δράστες, όπως αναφέρεις , θα διαφεύγουν. Είναι λύση όπως πχ. στη Ρουμανία, να βρίσκεται το περιπολικό ή η κλούβα της αστυνομίας μέσα στο πανεπιστήμιο ;
Ναι στην ιδ. αστυνομία. Ναι στην επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας.
Παραβατικότητα υπάρχει και στη Ροτόντα και στο ΑΠΘ και στο ΕΜΠ και στο πεδίον του Άρεως , αλλά δεν ευθύνεται το άσυλο . Και οι δύο περιοχές δεν έχουν άσυλο αλλά έχουν υψηλή παραβατικότητα. Μήπως θα πρέπει να αναζητήσουμε αλλού τις αιτίες και τους τρόπους αντιμετώπισης ;
Διάβασα πολλά μηνύματα απ' το θρεντ και σταμάτησα γιατί λέτε τα ίδια και τα ίδια χωρίς να λέτε ουσιαστικά κατι. Αν Λάνσελοτ μιλάς για την χούντα λυπάμαι αν όντως έχεις μείνει τόσο πίσω. Όσον αφορά το αν καταλαβαίνω τα μηνύματα Λάνσελοτ μια χαρά τα κατανοώ για αυτό και σταμάτησα να διαβάζω τα περισσότερα. Εσύ απ'την άλλη μιλάς πολυ, δεν ακούς καθόλου και για αυτό και καμιά συζήτηση μαζί σου δεν έχει νόημα και πραγματικά απορώ με αυτούς που συνεχίζουν τον διάλογο μαζί σου αντιοαραθετοντας αποψεις. Μιλάς σαν σωστός πολιτικος. Έχεις άποψη για ολα και δεν δίνεις πότε απάντηση για τίποτα γιατί πάντα όταν σε ρωτάνε το γυρίζεις είτε να επιτεθείς σε αυτόν που σε ρώτησε με κάτι άσχετο είτε να βάλεις παρωπιδες και την κασέτα σου πάλι να παίζει
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:29, 14-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από tsiobieman
δεν μας έχουν διακόψει ποτέ μάθημα εμάς για κανένα λόγο. Ναρκομανείς μέσα στο Πανεπιστήμιο δεν έχω δει ποτέ , στην Αντωνιάδου είναι κυρίως.

Όταν είχαμε πάει εμείς με το σχολείο μου (το 2017) είχαμε πετύχει 2 δυστυχώς.Απο τότε δεν ξέρω.
Παράθεση

Stelios725

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Stelios725 έγραψε: στις 23:40, 14-07-19:

Δεν ειπα οτι εχει γινει διακοπη μαθηματος,απλως πεταξαν δακρυγονα εν ωρα μαθηματος και μυριζε ολο το πανεπιστημιο.Στο ΔΕΟΣ ειμαι.

Ισχύει ότι δεν μπαίνουν πια στο πανεπιστήμιο οι ναρκομανείς όπως παλιά,αλλά δεν παύει να είναι ένα αποκρουστικό θέαμα.Είναι λες και δεν υπάρχει η είσοδος από την οδό Αντωνιάδου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stelios725 : 14-07-19 στις 23:40. Αιτία: AutoMerge
2
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:41, 14-07-19:

Δεν ειπα οτι εχει γινει διακοπη μαθηματος,απλως πεταξαν δακρυγονα εν ωρα μαθηματος και μυριζε ολο το πανεπιστημιο.Στο ΔΕΟΣ ειμαι.

Ισχύει ότι δεν μπαίνουν πια στο πανεπιστήμιο οι ναρκομανείς όπως παλιά,αλλά δεν παύει να είναι ένα αποκρουστικό θέαμα.Είναι λες και δεν υπάρχει η είσοδος από την οδό Αντωνιάδου.

Τραγικό θέαμα.
Παράθεση

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O jerry_meg_ iratus AVMV έγραψε: στις 23:46, 14-07-19:

outsmarted εχω screenshot οτι ειπες ετσι
2
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,390 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 20:51, Χθες:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη damn : Χθες στις 20:51. Αιτία: AutoMerge
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια