Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,953 εγγεγραμμένα μέλη και 2,477,920 μηνύματα σε 78,916 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέση με μεγαλύτερη γυναίκα

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε: στις 22:12, 26-01-11:

Βασικά γιατί να ΜΗΝ μπορούν να συμβιβαστούν? Δεν είναι και 50 χρονών να πεις ότι, εντάξει ψάχνει άλλα πράγματα από την ζωή της.. Αν υπάρχει έρωτας και περνάτε καλά, γιατί όχι?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 22:13, 26-01-11:

Πόσο να κρατήσει μία τέτοια σχέση; 1;2;3 χρόνια;
Αργά η γρήγορα η 30άρα -τότε- θα θέλει γάμο-παιδιά (βιολογικό ρολόι βλέπεις...)
Θα τα θέλει αυτά ο -τότε- 23άρης;
3
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε: στις 22:14, 26-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Πόσο να κρατήσει μία τέτοια σχέση; 1;2;3 χρόνια;
Αργά η γρήγορα η 30άρα -τότε- θα θέλει γάμο-παιδιά (βιολογικό ρολόι βλέπεις...)
Θα τα θέλει αυτά ο -τότε- 23άρης;
Μπορεί να μην τα θέλει. Μπορεί και να τα θέλει. Γιατί να μην ζήσει όμως κάτι που θέλει ΤΩΡΑ? Μόνο και μόνο γιατί μπορεί στο μέλλον να...?
1
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 22:19, 26-01-11:

Πρεπει να ξεκαθαρίσει ο topic starter κατ'αρχάς τι σκοπεύει.
2
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 22:29, 26-01-11:

εγω λεω σε αυτες τις περιπτωσεις να αντιληφθουμε καταρχας ανα θελουμε τη ΣΧΕΣΗ, σαν κατασταση, ή τον ΑΛΛΟΝ, ως ανθρωπο!!!

αν σε ενδιαφερει η σχεση και οχι ο αλλος, ε βεβαιη αποτυχια, αμα ομως σε ενδιαφερει ο αλλος, νομιζω η γυναικα θα θελει τον αλλον απο το γαμο, εξαρταται ποσο το χει ψαξει οι σχεσεις "ασφαλειας" δν λειτουργουν (δλδ απο φοβο μη μεινεις μονος, μη δε κανεις οικογενεια, μη, μη ,μη ....)
Παράθεση

gmat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O gmat έγραψε: στις 22:30, 26-01-11:

Ζησε μοναχα τη στιγμη και ασε το μετα......Ζησε το τωρα πιστευω.....
Γενικα, πιστευετε οτι μια 27αρα θα προτιμουσε εναν 20αρη για σχεση?
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 22:37, 26-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από gmat
Ζησε μοναχα τη στιγμη και ασε το μετα......Ζησε το τωρα πιστευω.....
Γενικα, πιστευετε οτι μια 27αρα θα προτιμουσε εναν 20αρη για σχεση?
Πως, βέβαια. Εγώ ξέρω και 40άρες που προτιμούν 20άρηδες...
Αλλά για έναν περίεργο λόγο, παντρεύονται άντρες κοντά στην ηλικία τους ή και μεγαλύτερους...
1
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 22:43, 26-01-11:

ecx αυτο ειπα παραπανω, ειναι σχεσεις ασφαλειας, μονο για να εξασφαλισουν μια καλη ζωη....
1
Παράθεση

gmat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O gmat έγραψε: στις 22:44, 26-01-11:

Ο γαμος ειναι κατι μακρινο.... μια απλη σχεση ειναι εφικτη? πως μπορεις να προσεγγισεις μαι 27αρα?
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 22:57, 26-01-11:

Ο γαμος ειναι κατι μακρινο.... μια απλη σχεση ειναι εφικτη? πως μπορεις να προσεγγισεις μαι 27αρα?
Για εσένα είναι μακρινό. Για εκείνην;
---
Αν ρωτάς εμένα... Τι να σου πω. Δεν ξέρω. Δεν γνωρίζω ούτε από σχέσεις με μεγαλύτερες, ούτε από σχέσεις γενικά.
Τίποτα από Φυσική/Μαθηματικά θέλεις;
---
Sorry που απαντώ κάπως ειρωνικά, αλλά εδώ είναι μαθητικό forum. Για τέτοιες συζητήσεις, υπάρχει και το steki δίπλα... Έχει ολόκληρη κατηγορία για τις σχέσεις... Και είναι και κατά μέσο όρο μεγαλύτεροι ηλικιακά, άρα θα ξέρουν και καλύτερα...
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 23:06, 26-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Για εσένα είναι μακρινό. Για εκείνην;
πρέπει οπωσδήποτε μια σχέση να καταλήγει σε γάμο?...ο γάμος είναι καθαρά μια τυπική και ανούσια διαδικασία.
είναι ένα απομεινάρι (από τα πολλά) μιας συντηρητικής κοινωνίας.
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 23:57, 26-01-11:

βαλτε και χαρακτηριστικα εμφανισης....
Παράθεση

indrilgon

Φοιτητής

H indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πλαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης Ιωαννίνων και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H indrilgon έγραψε: στις 00:36, 27-01-11:

Κατά την γνώμη μου αν κάποιος σκέφτεται την ηλικία σε μια σχέση με μεγαλύτερο άτομο, άπλα δεν πρέπει να την ξεκινήσει. Αν είναι να βλέπεις πάντα τον σύντροφο σου πίσω από την ταμπέλα του “μεγαλύτερου” δεν βλέπω τι κάλο μπορεί να σου αποφέρει. Το να δημιουργείς μόνος σου τοίχους στις σχέσεις σου είναι κομματάκι άφελες, όχι?

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω σχέση με πολύ μεγαλύτερο ή πολύ μικρότερο προτιμώ ότι κυμαίνεται εντός του πεδίου βολής μου, δυο πάνω, ένα κάτω.
1
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 13:46, 27-01-11:

Καλά ακόμα δεν την προσέγγισες ................... και μιλάς για γάμους,κ.λ.π.;
Λάθος αρχή, λάθος προσέγγιση........ (προσωπική άποψη)!!!
Καλά ο "γάμος" πως σου προέκυψε;
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε: στις 14:08, 28-01-11:

μμμμ το περιεργο δεν ειναι να θελει ενας αντρας μια μεγαλυτερη...το θεμα ειναι ποια ειναι αυτη η τεκνατζου που κοιταζει τους μικρους...
βεβαια εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε...φανταζεστε να αυριο να δειτε καποια-ον 20 χρονια μεγαλυτερο και να φατε χοντρο κολλημα?εμενα που μου αρεσουν οι μεγαλυτεροι ...δεν το αποκλειω...
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,451 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 14:45, 28-01-11:

Πάντως, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να συνεννοηθώ με μικρότερους...Σόρυ που το λέω...αλλά η εμπειρία μου το λέει!
Κάποια στιγμή φτάνουμε σε ένα σημείο που απλά θέλουμε διαφορετικά πράγματα, και δεν μιλάω για γάμο, μιλάω για καθημερινά πράγματα.

Σε ηλικίες 30-35 δεν φαίνεται η διαφορά τόσο πολύ και γενικά όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι πλησιάζουν σε ενδιαφέροντα. Αλλά τα 20 είναι δύσκολα...!!!!
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε: στις 16:26, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Πάντως, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να συνεννοηθώ με μικρότερους...Σόρυ που το λέω...αλλά η εμπειρία μου το λέει!
Κάποια στιγμή φτάνουμε σε ένα σημείο που απλά θέλουμε διαφορετικά πράγματα, και δεν μιλάω για γάμο, μιλάω για καθημερινά πράγματα.

Σε ηλικίες 30-35 δεν φαίνεται η διαφορά τόσο πολύ και γενικά όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι πλησιάζουν σε ενδιαφέροντα. Αλλά τα 20 είναι δύσκολα...!!!!
ναι συμφωνω ...και εγω οαντως με μεγαλυτερους συννενοουμαι πιο ευκολα!
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 19:10, 29-01-11:

Aν μιλάμε για ηλικιες 20-27? πιστευετε οτι μπορουν να συμβιβαστουν αυτα τα χρονια?

ναι...σιγα την διαφορα...
1
Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε: στις 00:36, 15-05-11:

φυσικα και μπορει στη συγκεκριμενη περιπτωση τα μονα προβληματα που θα μπορουσαν να υπαρχουν ειναι τα διαφορετικα επιπεδα ωριμοτητας και οι προκαταληψεις απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο.

Διαφορα στην ωριμοτητα υπαρχει ακομα και σε σχεσεις συνομηλικων, και δεν αποτελει παντα εμποδιο.

Οσο για τις προκαταληψεις, αστους να λενε
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 02:13, 15-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
παίζει ρόλο η ηλικία, γιατί σε κάποια συγκεκριμένα ηλικιακά φάσματα υπάρχει ο νομικός κίνδυνος της παιδεραστίας και αποπλάνησης ανηλίκου...
γι αυτο προσεχε μην σε πανε μεσα
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος