Σας αρέσει η Χημεία;

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Στο Γυμνάσιο ήταν λίγο βαρετή, μπορώ να το πω εδώ που βρίσκομαι... Της Β' Γυμνασίου την είχα σιχαθεί (δ/τα, περιεκτικότητες, κλπ.), στην Γ' Γυμνασίου την βρήκα ενδιαφέρουσα (Οξέα, Βάσεις, Άλατα, Π.Π, κλπ.). Στην Α' Λυκείου την αγάπησα (Ανόργανη) και αποφάσισα να ακολουθήσω Θετική. Και φέτος την λατρεύω. Η Οργανική είναι όλα τα λεφτά....!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsakellakis

Νεοφερμένος

Ο george sakellakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κάρπαθος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το πιο ευκολο μαθημα .
χωρις να διαβαζω πηρα 19 και στην β γυμνασιου 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
σε κάποιους δεν αρέσει απλά η Χημεία
αλλά το παρακάνουν...:lol:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=GFIvXVMbII0[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JvScZ-dz5lo[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Η Χημεία του γυμνασίου είναι ωραία , απλή και χρήσιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Kαλή είναι, αλλά είναι μόνο θεωρία. Δεν κάνουμε κανα πείραμα π.χ.(όχι συχνά τουλάχιστον). Ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί καταντάει βαρετό μόνο με θεωρία. Τουλάχιστον έχουμε καλή καθηγήτρια που τα εξηγεί σωστά και ωραία ώστε να καταλαβαίνουμε τι μας λέει και όχι να λέμε "Μα καλά για πιο πράγμα μιλάει τώρα αυτή?" Αυτό πιστεύω είναι πολύ σημαντικό. Ελπίζω να έχουμε και στην 3η την ίδια καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Για έμενα προσωπικά είναι ένα από τα πιο εύκολα μαθήματα και ειλικρινά την απολαμβάνω!!!παρόλο που είχα έναν μέτριο καθηγητή....στην β'γυμνασιου ήταν αρκετα εύκολη ελπιζω το ιίδο και στην γ'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αν και πέρυσι, όπως και φέτος, ήμουν πολύ καλή στη χημεία δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα!:hmm:
Μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή που γράφαμε διαγώνισμα στον περιοδικό πίνακα και τα αλκάλια κι εγώ αποφάσισα να μείνω μέσα Τσικνοπέμπτη για να διαβάσω. Εκείνη τη μέρα την είδα διαφορετικά την όλη κατάσταση με τη χημεία!:D
Έτσι εδώ και δύο βδομάδες και κάτι μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ η χημεία!:niki:
(Περιττό να πω ότι στο διαγώνισμα έγραψα 20! :yeah:και έτριβα τα ματάκια μου γιατί πάντα μου ξέφευγε κάποια λεπτομέρεια και ποτέ δεν είχα γράψει 20, ειδικά με θαυμαστικό!!!)
Καμια σχεση ομως η Χημεια της δευτερας με της τριτης.Λενε(εγω δεν ξερω επειδη φετος θα παω τριτη γυμνασιου)οτι τησ 2ας ειναι παιχνιδακι μπροστα στης τριτης:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Στην Τρίτη απλά καλύπτετε διαφορετική ύλη (Άλατα, Βάσεις, Οξέα και Οξείδια (?), κάτι άλλα και λίγη Οργανική Χημεία) αλλά τα βασικά που μάθατε στη Β' (κυρίως αντιδράσεις, χημικά στοιχεία και λίγα περί ατόμου και υποατομικών σωματιδίων) θα τα δείτε και εδώ. Όσο για τη δυσκολία μάλλον θα την έλεγα ανάλογη εκείνης που είχε η Χημεία στη Β' αλλά to each his own.

(Πάντως μην κρίνετε από τώρα, ακόμη δεν έχει αρχίσει το σχολείο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ΤΕΛΕΙΑ ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ!!πραγματικα υπεροχη,υπερτατη,μοναδικη...τοσο που σκεφτομαι να περαω και χημικος....πιο τρελο ονειρο???να παρω σε καμοια 20 χρονια απο τωρα νομπελ χημειας<3<3<3 παει την ψωνισα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ!!πραγματικα υπεροχη,υπερτατη,μοναδικη...τοσο που σκεφτομαι να περαω και χημικος....πιο τρελο ονειρο???να παρω σε καμοια 20 χρονια απο τωρα νομπελ χημειας<3<3<3 παει την ψωνισα...:redface:

Εγω γυμνάσιο Χημεία είχα 15 επειδή ήμουν καλό παιδί και δεν έκανα φασαρία.Στο γυμνασιο δεν έμαθα ποτέ τι σημαίνει Αλκάλιο,οι γονεις μου θελαν να με γραψουν ενισχυτική.:PΠως τα φερνει η ζωή.:hmm:(Εννοείται πως καποια πραγματα στο λυκειο άλλαξαν:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Xημειααα.Τι ωραια που ειναι!:D
Εμεις καναμε χμ μεχρι δεν θυμαμαι, ομως καναμε.:P
Φετος εχουμε εναν απειρα καλο καθηγητη, γεγονος που με κανει να σκεφτομαι και την χημεια περισσοτερο.
Στο γυμνασιο μου φαινοταν ανεκαθεν ευκολη απλα δεν ειχα δωσει τοση σημασια ωστε να διαμορφωσω γνωμη γι αυτην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosg4

Νεοφερμένος

Ο tasosg4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ενα απο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ μαθηματα. ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κι εμενα μου αρεσε στο γυμνασιο αλλα στο λυκειο ειναι πολυ δυσκολη και βαρετη για μενα τουλαχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!!!!!!!!!!! ομοιοπολικοι,ετεροπολικοι,αλκαλια,ευγενη αερια,δεσμοι...........αχ<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!!!!!!!!!!!
δεν θα το λεγα...
αλλα ετσι κι αλλιως ειναι πολυ ενδιαφερουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Φέτος έγινε πιο ενδιαφέρουσα αφού κάθε φορά που έχουμε Χημεία κάνουμε στο εργαστήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αν μας αρέσει λέει:P?

Ναι, μου αρέσει πολύ! Ειδικά η Χημεία Γενικής φέτος είναι πολύ ωραία. Η Κατεύθυνσης εντάξει.. τσούκου τσούκου παλεύεται. Έχουμε και μία τέλεια καθηγήτρια!
Πάντως ακούω από γνωστούς μου θετικούς της Γ' πως τη σιχάθηκαν στη Β' Λυκείου. Και δεν βλέπω προς το παρόν το λόγο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sly99

Νεοφερμένος

Ο sly99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμένα η χημεία της β γυμνασίου μου φένεται αρκετά ενδιαφέρον μάθημα.Έχουμε φτάσει στο 2.1 Το νερό στη ζωή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

major

Νεοφερμένος

Ο major αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για μένα στη Β γυμνασίου, είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top