Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,052 εγγεγραμμένα μέλη και 2,442,378 μηνύματα σε 77,169 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Delf B1 Γαλλικών

irekal

Μαθητής Β' λυκείου

H irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H irekal έγραψε: στις 19:17, 18-07-15:

Σε τι ηλικια το πηρες; και με τη πρώτη;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

niek

Φοιτητής

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 19:34, 18-07-15:

16. Με την 1η.
Παράθεση

irekal

Μαθητής Β' λυκείου

H irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H irekal έγραψε: στις 19:44, 18-07-15:

Και γω αυτο ευελπιστώ :Ρ
Παράθεση

niek

Φοιτητής

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 19:57, 18-07-15:

Ήμουν Α Λυκείου και δεν διάβασα και πολύ παρά μόνο στο τέλος.
Παράθεση

irekal

Μαθητής Β' λυκείου

H irekal έγραψε: στις 20:04, 18-07-15:

Ουτε εγω πολυ για σ1. Γενικα πιστευω οτι η βαση για να προχωρήσεις περαιτέρω ειναι το β2.Δηλαδή να φανταστεις οτι για το σ1 πήρα κυρίως επαναληψη το πρεπαντελφ β2 γτ το αντιστοιχο του σ1 δεν εχει νεο λεξιλόγιο..φυσικα ατ κειμενα είχαν αφθονο. Επίσης δεν υπάρχει πρεπαντελφ σ2
Παράθεση

Νίκη Χ

Νεοφερμένος

H Νίκη Χ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Νίκη Χ έγραψε: στις 22:30, 22-08-18:

Καλησπέρα σε όλους! Ανέλαβα ιδιαίτερο επιπέδου delf b1. Επειδή όμως είναι η πρώτη φορά που κάνω το b1 θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει για την ύλη της γραμματικής; Έχω πάρει τα βιβλία Prėpadelf b1 και την γραμματική του Ρομπολή. Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H NastStorm C20H25N3O and a journey to unknown έγραψε: στις 15:01, 09-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκη Χ
Καλησπέρα σε όλους! Ανέλαβα ιδιαίτερο επιπέδου delf b1. Επειδή όμως είναι η πρώτη φορά που κάνω το b1 θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει για την ύλη της γραμματικής; Έχω πάρει τα βιβλία Prėpadelf b1 και την γραμματική του Ρομπολή. Ευχαριστώ πολύ!
Η γραμματικη του Ρομπολή ειναι παρα πολυ κατατοπιστικη.. Αφου πηρες και το prepadelf b1 (φανταστικο βιβλιο κατα την αποψη μου) θα σου συμβουλευα να παρεις και τη γραμματικη του prepadelf ..εκει ειναι ολη η υλη που χρειαζεσαι..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Sorbonne B2 ή Delf B2; - Από Constadinos
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-08-18 στις 14:09.
    • DELF B2 - Από Iliaso
      Το θέμα έχει λάβει 601 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-03-14 στις 17:41.
    • Βιβλία Delf B1 - Από Nan
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-08-10 στις 17:58.
    • DELF A2 - Από Dimitra S.
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-10 στις 17:40.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα