Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,808 εγγεγραμμένα μέλη και 2,441,550 μηνύματα σε 76,728 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 363 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Πανος_19998

Νεοφερμένος

Ο Πανος_19998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Πανος_19998 έγραψε: στις 17:44, 20-11-18:

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιο μέλος στην κοινότητα και θα ήθελα να ρωτήσω άμα γνωρίζει κανείς πότε αναμένονται οι μετεγγραφές του Α' εξαμήνου στις ΑΕΝ;;Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λουίζα Π.

Νεοφερμένος

H Λουίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Λουίζα Π. έγραψε: στις 18:35, 20-11-18:

Μην ανησυχείς!! Η αίτησή σου σαφώς και θα γίνει δεκτή. Έχουμε και άλλα παραδείγματα μετεγγραφών που πραγματοποιήθηκαν με 0 μόρια ακριβώς διότι υπήρχαν κενές θέσεις.
Απλά δεν μοριοδοτήθηκε η αίτησή σου, καθώς δεν πληρούσες κάποιο από τα κριτήρια. όμως είναι απόλυτα έγκυρη.
Σε συμβουλεύω να ηρεμήσεις και να απολαύσεις την τύχη σου!!
1
Παράθεση

Lolagameon

Νεοφερμένος

H Lolagameon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Lolagameon έγραψε: στις 12:48, 21-11-18:

Γεια σας! Υστερα απο ανησυχια που μου προκαλεσε η γραμματεια της σχολης υποδοχης μου θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αν η ηλεκτρονικη αιτηση μετεγγραφης μου εχει γινει δεκτη υπαρχει πιθανοτητα το τμημα υποδοχης μου να μην με δεχτει ενω εχω συγκεντρωσει ολα τα απαιτουμενα εγγραφα και τα κριτηρια μου ισχυουν; Σας ευχαριστω εκ των προτερων
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,062 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:52, 21-11-18:

Την ίδια ερωτηση έχω και εγώ;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,272 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 13:00, 21-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Lolagameon
Γεια σας! Υστερα απο ανησυχια που μου προκαλεσε η γραμματεια της σχολης υποδοχης μου θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αν η ηλεκτρονικη αιτηση μετεγγραφης μου εχει γινει δεκτη υπαρχει πιθανοτητα το τμημα υποδοχης μου να μην με δεχτει ενω εχω συγκεντρωσει ολα τα απαιτουμενα εγγραφα και τα κριτηρια μου ισχυουν; Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Οι Γραμματείες των Σχολών υποδοχής πρέπει να κάνουν τον έλεγχο των δικαιολογητικών που οι επιτυχόντες δεσμεύτηκαν στην αίτησή τους να προσκομίσουν και μετά να ενημερώσουν τον υποψήφιο σχετικά με την αποδοχή ή την απόρριψη της μετεγγραφής του. Αν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τα κριτήρια που επικαλέστηκε ο ενδιαφερόμενος κατατεθούν κανονικά, δεν τίθεται θέμα απόρριψης.
1
Παράθεση

Lolagameon

Νεοφερμένος

H Lolagameon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Lolagameon έγραψε: στις 17:11, 21-11-18:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση
2
Παράθεση

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

H Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Mariamarymaria έγραψε: στις 09:12, 22-11-18:

Παιδιά έχουμε κάποια ιδέα για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα των ενστασεων;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 16:21, 22-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Mariamarymaria
Παιδιά έχουμε κάποια ιδέα για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα των ενστασεων;

Πέρσι η προθεσμία των ενστάσεων είχε λήξει στις 6/11 και τα αποτελέσματα είχαν βγει στις 27/11 (μετά από 21 ημέρες) οπότε φέτος που έληξαν 13/11 θεωρώ ότι θα βγουν μέσα στην εβδομάδα που αρχίζει στις 3/12.
Παράθεση

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

H Mariamarymaria έγραψε: στις 17:57, 22-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Πέρσι η προθεσμία των ενστάσεων είχε λήξει στις 6/11 και τα αποτελέσματα είχαν βγει στις 27/11 (μετά από 21 ημέρες) οπότε φέτος που έληξαν 13/11 θεωρώ ότι θα βγουν μέσα στην εβδομάδα που αρχίζει στις 3/12.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
Παράθεση

Spyros

Νεοφερμένος

Ο Spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Spyros έγραψε: στις 21:05, 23-11-18:

Καλησπέρα παιδιά είμαι φοιτητής του Παν. Αιγαιου στο τμήμα διοίκησης και επιχειρήσεων ,εγώ αιτήθηκα μετεγγραφή στα πανεπιστήμια του ΠαΠΕΙ και του ΟΠΑ ,άλλα δεν με δέχτηκαν σε κανένα από τα 2, έχω 10490 μόρια πανελληνίων και 4 μόρια μετεγγραφής πιστεύεται ότι έχω πιθανότητες για την ένσταση , να ελπίζω ???Εσείς για ποιό τμήμα αιτηθήκατε ένσταση μετεγγραφής , και με πόσα μόρια???

ΕΥΧΑΡΊΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,572 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 21:57, 23-11-18:

Πέρσι στην Θεσσαλονίκη κόβανε μετεγγραφές με 6 μόρια και κατόπιν πιέσεων αναγκάστηκε το τμήμα να δεχτεί όλες τις μετεγγραφές με 6 μόρια. Προσωπικά, το θεωρώ ουτοπικό να περιμένεις μετεγγραφή για Αθήνα/Θεσσαλονίκη με λιγότερα από 6-5 μόρια.
Παράθεση

Spyros

Νεοφερμένος

O Spyros έγραψε: στις 22:22, 23-11-18:

Ναι αλλά μ’αφού η σχολή του ΠΑΠΕΙ έχει κλείσει στα 4 μόρια δεν θα έχουν πάρει όλους όσους έχουν 5 και 6 μόρια , μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν πολύ κατάλαβα ;;;
Παράθεση

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O kostastsilim έγραψε: στις 04:03, 27-11-18:

καλησπερα και εγω εχοντας 6 μορια δεν καταφερα να παρω τη μεταγαφη για το χημικο στην αθηνα αλλα μου δοθηκε για τη πατρα εχω περασει στη κρητη..εχω κανει ενσταση και περιμενω τα αποτελεσματα ...επιτρεπεται να στειλω τα χαρτια μου στο τμημα της πατρας ? υπαρχει περιπτωση να μου ακυρωσουν την ενσταση? και πιστευεται οτι εχω πιθανοτητες αυτη τη φορα να μου γινη δεκτη η μεταγραφη ?
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 12:55, 27-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από kostastsilim
καλησπερα και εγω εχοντας 6 μορια δεν καταφερα να παρω τη μεταγαφη για το χημικο στην αθηνα αλλα μου δοθηκε για τη πατρα εχω περασει στη κρητη..εχω κανει ενσταση και περιμενω τα αποτελεσματα ...επιτρεπεται να στειλω τα χαρτια μου στο τμημα της πατρας ? υπαρχει περιπτωση να μου ακυρωσουν την ενσταση? και πιστευεται οτι εχω πιθανοτητες αυτη τη φορα να μου γινη δεκτη η μεταγραφη ?

Αυτό που έχω ακούσει χωρίς όμως να είναι βέβαιο (δεν αναφέρεται σε κάποια εγκύκλιο) είναι ότι στέλνεις τα δικαιολογητικά σου στην β΄ επιλογή σου που πήρες μετεγγραφή χωρίς όμως να διαγραφείς από τη σχολή εισαγωγής σου. Όταν εξεταστούν τα δικαιολογητικά σου και σου ζητηθεί να εγγραφείς κανονικά θα τους εξηγήσεις ότι περιμένεις τα αποτελέσματα της ένστασης (αν δεν έχουν βγει μέχρι τότε). Αν σου εγκριθεί η ένσταση τότε διαγράφεσαι κανονικά και μεταφέρονται τα δικαιολογητικά σου στην τελική σχολή που μπήκες με την ένσταση. Καλό είναι να πάρεις κάποια τηλέφωνα στο Υπουργείο και στη γραμματεία της Πάτρας, να ρωτήσεις αν όντως είναι αυτή η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις.
1
Παράθεση

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O kostastsilim έγραψε: στις 18:19, 27-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Αυτό που έχω ακούσει χωρίς όμως να είναι βέβαιο (δεν αναφέρεται σε κάποια εγκύκλιο) είναι ότι στέλνεις τα δικαιολογητικά σου στην β΄ επιλογή σου που πήρες μετεγγραφή χωρίς όμως να διαγραφείς από τη σχολή εισαγωγής σου. Όταν εξεταστούν τα δικαιολογητικά σου και σου ζητηθεί να εγγραφείς κανονικά θα τους εξηγήσεις ότι περιμένεις τα αποτελέσματα της ένστασης (αν δεν έχουν βγει μέχρι τότε). Αν σου εγκριθεί η ένσταση τότε διαγράφεσαι κανονικά και μεταφέρονται τα δικαιολογητικά σου στην τελική σχολή που μπήκες με την ένσταση. Καλό είναι να πάρεις κάποια τηλέφωνα στο Υπουργείο και στη γραμματεία της Πάτρας, να ρωτήσεις αν όντως είναι αυτή η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις.

ευχαριστωω παρα πολυ
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 19:30, 27-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από kostastsilim
ευχαριστωω παρα πολυ

Παρακαλώ! Πάντως πρόσεξε να περιμένεις να βγουν τα αποτελέσματα των ενστάσεων. Αν πάρεις την ένσταση θα περιμένεις να βγει ανακοίνωση από τη γραμματεία της Αθήνας για εγγραφή αυτών που πήραν την ένσταση και αφού πας να κανονίσεις τα διαδικαστικά και βγει η ανακοίνωση για την οριστική εγγραφή σου, τότε και μόνο τότε θα κάνεις διαγραφή από την αρχική σχολή εισαγωγής σου.
1
Παράθεση

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

H Mariamarymaria έγραψε: στις 15:31, 05-12-18:

Έχει πληροφορηθεί κάποιος κάτι σχετικά με τις ενστάσεις;
Παράθεση

Spyros

Νεοφερμένος

O Spyros έγραψε: στις 00:54, 06-12-18:

Εγώ γνωρίζω ότι θα βγουν ή αύριο ή την Παρασκευή έτσι διάβασα esos μπορεί και την Δευτέρα μέχρι εκεί όμως

Παιδιά συγγνώμη θέλω να ρωτήσω πως υπολογίζεται το 10% και πως λειτουργεί ;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 09-12-18 στις 21:36. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,062 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:34, 07-12-18:

Ξερεται για το οικονομικο του εκπα αν υπηρχαν ενστασεις?
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 09:04, 08-12-18:

Αποτελέσματα ενστάσεων Μετεγγραφών ακαδημαϊκού έτους 2018-2019 και συνολικά στατιστικά στοιχεία
https://www.minedu.gov.gr/news/38658...stika-stoixeia
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια