[Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική Κατεύθυνση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όσοι θέλουν χημικό και δε θέλουν τρίτο πεδίο μπορούν να σκεφτούν και τον πρώτο κύκλο της τεχνολογικής. κάνεις μια ιδέα από χημεία και παράλληλα αποφεύγεις τα παλούκια της θετικής. (κι όχι μόνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marioanna

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
λοιπόν ήμουν φέτος θετική και έδινα πανελλήνιες γι αυτό και θα σου έλεγα τελείως φιλικά ΤΕΝΟΛΟγική . είναι απείρως πιο εύκολη από τη θετική και αν δεν σε ενδιαφέρουν οι ιατρικές - σχολές 3ου πεδίου δεν αξίζει. η βιολογία - το βάσανο μου - είναι ένα μάθημα πανδύσκολο και κάτω από τις συνθήκες που τη μαθαίνεις δεν είναι εύκολο να τη συμπαθήσεις γιατί έχεις 8 κεφάλαια που πρέπει να ξέρεις κατά λέξη ενώ ταυτόχρονα πρέπει να τα κατανοείς σε βάθος . Αυτό προϋποθέτει φυσικά πολλές ώρες διαβάσματος και κάποιον να σου τα εξηγήσει τέλεια αλλά και να σου δείξει τον τρόπο επίλυσης των ασκήσεων. Όσον αφορά τη χημεία εμένα ήταν το αγαπημένο μου και παρότι διάβαζα πάρα πολύ με ευχαρίστηση έγραψα 19 από παρανόηση. αυτό το λέω γιατί είναι ανακρίβεια ότι το 80% γράφει πάνω από 18. η τεχνολογική απαιτεί αν όχι λιγότερο διάβασμα σίγουρα με λιγότερη κριτική ικανότητα και περισσότερη αποστήθιση . ( επέλεξα θετική γιατί ενδιαφέρομαι για ιατρικές-φαρμακ) ελπίζω να βοήθησα ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Σχετική η δυσκολία της Θετικής Κατεύθυνσης. Τα πάντα είναι σχετικά..Η Βιολογία κατεύθυνσης δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο δύσκολη. Προσωπικά μου ήταν το ευκολότερο μάθημα της κατεύθυνσης. Επίσης η Θετική Κατεύθυνση δεν αποτελεί "δρόμο" μόνο για το 3ο πεδίο. Μην γενικεύετε επικίνδυνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
προσωπικη αποψη μου ειναι πως και μονο που δεν σε ενδιαφερει το τριτο πεδιο πρεπει να αλλαξεις σε τεχνολογικη,οσο για το αοδε ειναι μαθημα που πιθανων θα μισησεις αλλα θα γραψεις καλα αν το διαβασεις ενω η βιολογια ειναι πιο "δυσκολη".Η τεχνολογικη κατευθυνση μαζευει οσους θελουν απλα να τελειωσουν το λυκειο οποτε ανταγωνισμο δεν θα εχεις πολυ αλλα οι καθηγητες θα σε δινουν αρκετη σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Η χημεία είναι 2ο και οι χημικοί μηχανικοί 4ο to name only two. Δεν πολυπάει η τεχνολογική εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Πρωτον η τεχνολογικη εχει λιγοτερη αποστιθυση απο την θετικη.Δευτερον φιλε πηγαινε τεχνολογικη 2 για μενα αν σε ενδοιαφερουν σχολες του 2-4 πεδιου.Η 2η τεχνολογικη εχει το ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΓΕΛΕΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΑΕΠΠ που και τα χερια να σου κοψουν γραφεις καθαρο 20.Βεβαια για το μεγαλυτερο ποσοστο της τεχνολογικης που ηξερα το λεγαν πανδισκολο αλλα αμα εισε εξυπνος,ξερεις 5 πραγματα απο pc(αυτο το λεω γιατι μια συμμαθυτρια μου νομιζε οτι ο υπολογιστης σκεφτετε),θα γραψεις αριστα.Επισης ειναι και το ΑΟΔΕ,εδω θελει πολυυυυυυυ διαβασμα αλλα γραφεις κι εδω καθαρο 20.
Παντος επιμενω ειναι σαν να εχεις 1 μαθημα λιγοτερο στην τεχνολογικη 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
καλησπερα, να ρωτησω κατι πανω στο θεμα. Εγω που θελω να ξαναδωσω και στοχευω χημικο (η βιολογικο ισος) αξιζει απο θετικη που ημουν φετος να αλλαξω σε Τεχνολογικη-1(χημεια/βιοχημεια-ηλεκτρολογια) ? . Ειναι δυο παραγωντες που με βαζουν σε σκεψη για το αν αξιζει να αλλαξω του χρονου . 1) ειναι οι καλοι προφορικοι που εχω σε χημεια και βιολογια στην θετικη (20 και στα δυο).Αν αλλαξω του χρονου θα τους χασω
2)ειναι οτι ολος ο κοπος που εκανα να μαθω τη βιολογια θα παει χαμενος.(παρολο που την ηξερα απεξω ολοκληρη εγραψα 15.9 λογω βλακειας σε ασκηση που ειχε.η βιοχημεια ειναι οντως πιο ευκολη απο την βιολογια?Αν ναι αξιζει να μαθω απο την αρχη την βιοχημεια ενω ξερω αρκετα καλα την βιολογια?
3)με την ηλεκτρολογια τι γινεται? εχει καθολου θεωρεια?, πιο ευκολη απο χημεια κατ?
ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... θελω να ξαναδωσω και στοχευω χημικο (η βιολογικο ισος) αξιζει απο θετικη που ημουν φετος να αλλαξω σε Τεχνολογικη-1(χημεια/βιοχημεια-ηλεκτρολογια) ?.....
Ναι, η ηλεκτρολογία και η βιοχημεία είναι δύο πανεύκολα μαθήματα που μπορείς να τα πιάσεις από την αρχή. Όμως, παρά του ότι είμαι από τους φανατικούς οπαδούς της Τ-1, η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να αλλάξεις κατεύθυνση. Ο.Κ. και οι προφορικοί που θα χάσεις είναι ένας λόγος, αλλά το πιο σημαντικό νομίζω ότι είναι ότι το να αφήσεις κάποια μαθήματα που τα έχεις δουλέψει και μπορείς να τα βελτιώσεις και να βρεθείς με καινούργια, δεν θα είναι το καλύτερο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εντάξει με πείσατε! Τεχνολογική.. :)
Στα μαθηματικά είχα βγεί 2ος στα χανιά στην μαθηματική εταιρεία.
Στην πληροφορική ξέρω από c++ άρα δεν νομίζω να είναι δύσκολη ψευδογλώσσα.!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ναι, η ηλεκτρολογία και η βιοχημεία είναι δύο πανεύκολα μαθήματα που μπορείς να τα πιάσεις από την αρχή. Όμως, παρά του ότι είμαι από τους φανατικούς οπαδούς της Τ-1, η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να αλλάξεις κατεύθυνση. Ο.Κ. και οι προφορικοί που θα χάσεις είναι ένας λόγος, αλλά το πιο σημαντικό νομίζω ότι είναι ότι το να αφήσεις κάποια μαθήματα που τα έχεις δουλέψει και μπορείς να τα βελτιώσεις και να βρεθείς με καινούργια, δεν θα είναι το καλύτερο.


ναι, και εγω λεω να μεινω θετικη αφου την χημεια και την βιολογια τα ξερω σε αρκετα καλο επιπεδο ,κριμα ειναι να τα αφησω.
οσο για το μαθημα επιλογης , ειχα μαθ γεν χωρις να θελω 5ο πεδιο.Λες να αξιζει να αλλαξω σε φυσικη γεν? Στα προφορικα ειχα 20 στα μαθηματικα και 16 στη φυσικη :/: .Αλλα επειδη στο γενικης θελω να γραψω αριστα στην φυσικη αν αλλαξω ο προφορικος θα με ριξει 0.6 μοναδες :( αρα μαλλον μαθηματικα παλι (και ο "θεος" βοηθος) (σορυ για το οφ τοπικ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Ειναι υποκειμενικο το θεμα... καποιος μπορει να λατρευει τη βιολογια και να μη μπορει να μαθει ΑΟΔΕ ή το αντιστροφο
επιλεγεις αυτο που ειναι αρεστο σε σενα, οταν κατι σου αρεσει ειναι και πιο ευκολο να το μελετησεις. Η βιολογια εχει πολυ μεγαλη θεωρια +ασκησεις, καθως και συνδιαστικες ερωτησεις απο πολλα κεφαλαια μαζι. Οσο για τη Χημεια αφου δε σου αρεσει...κατα εμε πιστευω οτι δε θα μπορεσεις να τη παλεψεις μιας και απο οτι βλεπω εχεις κενα, μπορει να γραφουν καλα και να θεωρειται το ευκολο της θετικης αλλα για να γραψεις πρεπει και εκει να ξεσκιστεις.
Εκτος αυτου, για να επιλεξεις κατευθυνση δες σε ποια σχολη θες να περασεις...οπως ειπες δε σε ενδιαφερει το 3ο πεδιο...
αρα γτ να πας θετικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εκτος αυτου, για να επιλεξεις κατευθυνση δες σε ποια σχολη θες να περασεις...οπως ειπες δε σε ενδιαφερει το 3ο πεδιο...
αρα γτ να πας θετικη;

Γιατί, κοίτα τώρα τι μου 'ρθε, υπάρχει αυτή η εξαιρετικά σπάνια ως και απίθανη περίπτωση κάποιος να θέλει χημείες ή σχετικές σχολές. Η θετική δεν είναι μόνο για 3ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Απλώς εγώ θέλω να πάω Πληροφορική Θεσσαλονίκης άρα τα πεδία που με ενδιαφέρουν ειναι 2ο και 4ο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Kαλα ξερεις c++ θες πληροφορικη και σκεφτεσαι ακομα κατευθυνση?:eek:.Τεχνολογικη 2.Βεβαια θα πρεπει να αφιερωσης παρα πολυ χρονο στο ΑΟΔΕ.Εγω για παραδειγμα για να το μαθω ολο κατα λεξη διαβασα περισσοτερο απο μαθ. κατ και φυσικη κατ.

Καλα οι μαλακες του υπουργειου γιατι δεν φτιαχνουν μια τεχνολογικη με ΑΕΠΠ και ηλεκτρολογια ωστε να πηγαινουν εκει τα παιδια που θελουν πληροφορικαριοι και πολυτεχνια και μια αλλη με αοδε-βιοχημεια?ΜΕ ΑΕΠΠ και ηλεκτρολογια θα ηταν η καλυτερη κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσείς που λέτε ότι το ΑΟΔΕ θέλει πολύ διάβασμα, για πείτε μου ένα μάθημα που για να γράψεις δεν θέλει διάβασμα ;). Έπειτα ο φίλος παραπάνω που είπε ότι έριξε πιο πολύ διάβασμα στο ΑΟΔΕ από τα μαθηματικά κατεύθηνσης ελπίζω να έκανε πλάκα αλλιώς δεν έδινε πανελλήνιες :P. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ αλλά κάνω χιούμορ.
Και κάτι ακόμα. Ξέρετε κανένα σχολείο να κάνει την Τεχνολογική 1??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική. Θέλω να με βοηθήσετε σε αυτό.

1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )
4) Τα παιδιά που είναι στην τεχνολογική κατεύθυνση δεν είναι και τα καλύτερα
5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )
1) Ισχύει. Ένας φίλος μου γνώριζε ήδη γλώσσες προγραμματισμού και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Αλλά γενικά νομίζω ότι είναι εύκολο και ευχάριστο μάθημα, τουλάχιστον αυτά μου λένε γνωστοί μου που ήταν στην Τεχνολογική.
2) Πολλοί που ενδιαφέρονται για 2ο & 4ο πηγαίνουν Θετική πάντως, είναι καθαρά θέμα επιλογής μαθημάτων
3) Η Χημεία Θετικής Κατεύθυνσης γενικά είναι εύκολο μάθημα (θεωρείται το 2ο πιο εύκολο μετά το μάθημα επιλογής, εάν δεν κάνω λάθος). Το 5ο κεφάλαιο είναι Οργανική Χημεία (όπως και στη Β' Λυκείου) και τα προηγούμενα έχουν να κάνουν με χημικές ισορροπίες
4) Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ότι στην Τεχνολογική πηγαίνουν είτε οι πολύ καλοί μαθητές (για Πολυτεχνεία και Πληροφορικές κυρίως), που τελικά πιάνουν πολλά μόρια, είτε οι πολύ χάλια. Στη Θετική το επίπεδο είναι ανεβασμένο σε γενικές γραμμές, είναι ελάχιστοι οι κακοί μαθητές. Στο τμήμα μου στο σχολείο, για να καταλάβεις, ήταν μόνο 3/17 άτομα με βαθμό κάτω από 18.
5) Απ' όσο ξέρω, το βιβλίο ΑΟΔΕ είναι υπερβολικά κακογραμμένο. Αλλά είναι ελάχιστες σελίδες. Η Βιολογία Κατεύθυνσης είναι ύλη 8 κεφαλαίων, αρκετά εξειδικευμένων γνώσεων, και έχει αρκετούς τύπους ασκήσεων. Με αυτά τα δεδομένα, θα έλεγα ότι η Βιολογία είναι πολύ πιο δύσκολη.

Αλλά και πάλι είναι θέμα επιλογής. Πχ προσωπικά, ακολούθησα Θετική Κατεύθυνση για την Ιατρική (ειδάλλως θα πήγαινα Θεωρητική), αλλά και για 2ο & 4ο να ενδιαφερόμουν, πάλι Θετική θα πήγαινα. Στο Νομό μου δεν έχουμε 1ο Κύκλο Τεχνολογικής, οπότε θα έπρεπε να υποστώ το ΑΟΔΕ και την χαζογλώσσα του ΑΕΠΠ, όπως και ένα τμήμα με άθλιους μαθητές στο σχολείο μου. :P

Διαλέγεις και παίρνεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γιατι δεν φτιαχνουν μια τεχνολογικη με ΑΕΠΠ και ηλεκτρολογια ωστε να πηγαινουν εκει τα παιδια που θελουν πληροφορικαριοι και πολυτεχνια και μια αλλη με αοδε-βιοχημεια? ΜΕ ΑΕΠΠ και ηλεκτρολογια θα ηταν η καλυτερη κατ.
Σωστό. Με ΑΕΕΠ και ηλεκτρολογία θα ήταν τέλεια κατεύθυνση. (Αυτή με ΑΟΔΕ και χημεία-βιοχημεία που λες δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα τη διάλεγε κανένας). Και άλλη μια κατεύθυνση με ΑΟΔΕ και π.χ. λογιστική για 5ο πεδίο. (Νομίζω κάτι τέτοιο για οικονομική κατεύθυνση παίζει στο σχέδιο για το νέο λύκειο)
Ξέρετε κανένα σχολείο να κάνει την Τεχνολογική 1??
Αν μαζευτείτε 5-6 παιδιά και το ζητήσετε, το σχολείο σου είναι υποχρεωμένο να την κάνει. Σε μας έτσι έγινε. Πρόσεξε όμως: το μεγαλύτερο εμπόδιο θα είναι η αντίδραση των φροντιστηρίων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Ναι εριξα περισσοτερο διαβασμα αοδε απο μαθηματικα και φυσικη ειδικα μεχρι πριν το πασχα πολυ περισσοτερο.Μετα το πασχα το αοδε το ηξερα αυτολεξη οποτε το παραμερισαλιγο και διαβασα λιγο παραπανω μαθηματικα και φυσικη.Αλλα αοδε διαβαζα καθε μερα γυρω στο 3ωρο-4ωρο ενω μαθηματικα εκανα τις ασκησεις που μου βαζαν καθε μερα σε κανα 2ωρο.Nα φανταστητε τα Χριστουγεννα επιχιρισα να κανω επαναληψη μιγαδες και τα παρατησα για να βγαλω αοδε και εκθεση.Ολες τις διακοπες διαβαζα αοδε και εκθση(εκθση υλη 2ας και 3ης λυκειου).Δια με κατι φιλους λεγαμε γιατι δεν φτιαχνουν μια τεχνολογικη με αοδε και αοθ και μια με ηλεκτρολογια και αεππ.Ετσι θα εχουν και μια για οικονομικα-υπηρεσιες και μια για πολυτεχνια-φυσικο-τει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Γιατί, κοίτα τώρα τι μου 'ρθε, υπάρχει αυτή η εξαιρετικά σπάνια ως και απίθανη περίπτωση κάποιος να θέλει χημείες ή σχετικές σχολές. Η θετική δεν είναι μόνο για 3ο.
Κοιτα τωρα τι μου'ρθε και μενα...το παιδι ειπε οτι δε παει καλα στη χημεια και οτι ειναι προγραμματιστης...
τωρα οταν καποιος λεει κατι τετοιο...λεω εγω τωρα...(απλες υποθεσεις κανω μη φανταστεις) οτι προφανως δε παει για χημικος/βιολογος κτλ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πρόσεξε όμως: το μεγαλύτερο εμπόδιο θα είναι η αντίδραση των φροντιστηρίων.

Για να συμπληρώσω αυτό που λες, εγώ πήγαινα φροντιστήριο σε ένα απο τα καλύτερα του Περιστερίου (4ος μεγαλύτερος δήμος στην Ελλάδα) και αυτός που μου έκανε μαθηματικά κατεύθηνσης που είναι 45 χρονών μου είπε ότι όλα αυτά τα χρόνια μόνο ένα παιδί ξέρει να έχει ακολουθήσει την Τεχνολογική 1.
Τα συμπεράσματα δικά σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top