Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες εγγραφής και εξετάσεων καθώς και τα εξέταστρα για τις εξετάσεις του Michigan ECCE/ECPE περιόδου Μαϊού - Ιουνίου 2011.

Αναλυτικά είναι:

Eξέταση Ημερομηνία Εξέταστρα/Περίοδος Εγγραφών

ECCE 5 Μαΐου 2012 €160 / 1 - 29 Φεβρουαρίου 2012

ECPE 6 Μαΐου 2012 € 180 / 1 - 29 Φεβρουαρίου 2012


Πηγή: ΗAU

Aιτήσεις Συμμετοχής :

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECPE - Μάιος 2012

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECCE - Μάιος 2012


Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους όσους θα δώσουν!

Michigan Hater :whistle: ποτέ δε με βόλεψε η δομή του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Άκουσα από έναν γνωστό μου που δουλεύει στην Ελληνοαμερικανική Ένωση ότι τα θέματα που θα πέσουν φέτος τον Μάιο στο ECPE θα είναι δυσκολότερα από άλλες χρονιές.

Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο αριθμός των υποψηφίων μειώνεται χρόνο με το χρόνο λόγω της οικονομικής κρίσης. Πλέον ποντάρουν στο να κοπεί κάποιος για να το ξαναδώσει και τα να πάρουν 2πλά.

Ακούω τα σχόλια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis95P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τα προφορικά του ECPE είναι και αυτά 6 Μαίου η είναι αργότερα?
--------
Τα προφορικά του ECPE πότε είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία για τα προφορικά. Σε κάθε υποψήφιο στέλνουν χαρτί με την ώρα και μέρα των εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ας ελπίσουμε μέχρι να δώσετε τον Μάιο-Ιούνιο παιδιά να μας έχουν στείλει τα πτυχία σε όσους δώσαμε τον Νοέμβριο...ήμαρτον πια με τις καθυστερήσεις!!...ορισμένοι καιγόμαστε, δεν το θέλουμε για να το κορνιζάρουμε αλλά για τον υπηρεσιακό μας φάκελο μιας και εργαζόμαστε στο Δημόσιο και έρχονται κρίσεις μέσα στο έτος...ξέρει κανείς εάν στέλνουν βεβαίωση εφόσον αιτηθεί?το μόνο που πήρα από το φροντιστήριο ήταν ένα examination report που αναφέρει ρητά "this examination report is NOT a certificate"!!! 3 μήνες προετοιμασία έκανα για να το δώσω και θα περιμένω 6 μήνες για να παραλάβω το χαρτί???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ας ελπίσουμε μέχρι να δώσετε τον Μάιο-Ιούνιο παιδιά να μας έχουν στείλει τα πτυχία σε όσους δώσαμε τον Νοέμβριο...ήμαρτον πια με τις καθυστερήσεις!!...ορισμένοι καιγόμαστε, δεν το θέλουμε για να το κορνιζάρουμε αλλά για τον υπηρεσιακό μας φάκελο μιας και εργαζόμαστε στο Δημόσιο και έρχονται κρίσεις μέσα στο έτος...ξέρει κανείς εάν στέλνουν βεβαίωση εφόσον αιτηθεί?το μόνο που πήρα από το φροντιστήριο ήταν ένα examination report που αναφέρει ρητά "this examination report is NOT a certificate"!!! 3 μήνες προετοιμασία έκανα για να το δώσω και θα περιμένω 6 μήνες για να παραλάβω το χαρτί???


Να υπολογισεις οτι τα πτυχια ερχονται περιπου ενα μιση μηνα μετα τα αποτελεσματα. Μπορεισ να παρεις βεβαιωση απο το HAU μεχρι να ερθει το πτυχιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για να μην έχετε κρούσματα άγχους:

Για το listening (ισχύει και για το ECCE και για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 33/50, περνάει (Low pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 33/50, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GCVR (Ισχύει μόνο για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 78/120, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 78/120, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GVR (ισχύει μόνο για το ECCE):
Οτιδήποτε πάνω από 65/100, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 65/100, δεν περνάει (Βorden-line Fail, Fail).

Με άλλα λόγια, αν έχετε απαντήσει πάνω από το 65% του γραπτού σωστά, τότε περνάτε

Επίσης, δικαιούστε να έχετε ένα Borden-line Fail σε ένα section, με όλα τα άλλα να είναι από Low-Pass και πάνω.

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Για να μην έχετε κρούσματα άγχους:
Για το listening (ισχύει και για το ECCE και για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 33/50, περνάει (Low pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 33/50, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GCVR (Ισχύει μόνο για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 78/120, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 78/120, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GVR (ισχύει μόνο για το ECCE):
Οτιδήποτε πάνω από 65/100, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 65/100, δεν περνάει (Βorden-line Fail, Fail).

Με άλλα λόγια, αν έχετε απαντήσει πάνω από το 65% του γραπτού σωστά, τότε περνάτε

Επίσης, δικαιούστε να έχετε ένα Borden-line Fail σε ένα section, με όλα τα άλλα να είναι από Low-Pass και πάνω.

Καλή επιτυχία!

Πόσα σωστά πρέπει να έχεις για να πάρεις high pass;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
για να βγει high pass πρέπει να έχεις τουλάχιστον στο Listening 42/50, στο GCVR 102/120...για να σου βγει γενικό high pass πρέπει να πάρεις και στα 4 τμήματα του διαγωνισμού high pass...στο gcvr και στο listening υπάρχει ένα αρκετό ποσοστό που πιάνουν high pass ,όμως στο speaking το ποσοστό αυτό συνήθως ειναι 4-5% ενώ στο writing μόλις 0,2-0,5%...έτσι και γενικά high pass(honors pass) παίρνει κατά μέσο όρο ένα 0,1%!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
για να βγει high pass πρέπει να έχεις τουλάχιστον στο Listening 42/50, στο GCVR 102/120...για να σου βγει γενικό high pass πρέπει να πάρεις και στα 4 τμήματα του διαγωνισμού high pass...στο gcvr και στο listening υπάρχει ένα αρκετό ποσοστό που πιάνουν high pass ,όμως στο speaking το ποσοστό αυτό συνήθως ειναι 4-5% ενώ στο writing μόλις 0,2-0,5%...έτσι και γενικά high pass(honors pass) παίρνει κατά μέσο όρο ένα 0,1%!!

Για ecce;Τα ίδια πάνω κάτω ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για να μην έχετε κρούσματα άγχους:
Για το listening (ισχύει και για το ECCE και για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 33/50, περνάει (Low pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 33/50, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GCVR (Ισχύει μόνο για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 78/120, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 78/120, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GVR (ισχύει μόνο για το ECCE):
Οτιδήποτε πάνω από 65/100, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 65/100, δεν περνάει (Βorden-line Fail, Fail).

Με άλλα λόγια, αν έχετε απαντήσει πάνω από το 65% του γραπτού σωστά, τότε περνάτε

Επίσης, δικαιούστε να έχετε ένα Borden-line Fail σε ένα section, με όλα τα άλλα να είναι από Low-Pass και πάνω.

Καλή επιτυχία!
Κάτι μου θυμίζει αυτό:hmm: Εγώ το είχα γραψει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γεια σας....:clapup: ειμαι καινουργιος στο forum......χθες εμαθα τα αποτελεσματα του alce και απετυχα.....στο φροντιστηριο μου λενε να δωσω το ecpe τον μαιο.........εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικος:/: εσεις τι λετε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
γεια σας....:clapup: ειμαι καινουργιος στο forum......χθες εμαθα τα αποτελεσματα του alce και απετυχα.....στο φροντιστηριο μου λενε να δωσω το ecpe τον μαιο.........εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικος:/: εσεις τι λετε;;;

κατα την αποψη μου δωσε γιατι απο οτι ξερω η βαση στο alce ειναι 74 % ενω στο ecpe ειναι 65 % και το επιπεδο ειναι πανω κατω ιδιο

εγω παλι θελω να δωσω το ecpe το μαιο αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν θα μου φτασει ο χρονος ομωσ εκανα και μια μικρη προετοιμασια γι αυτο και γι αλλα δυο πτυχια επισης τωρα το δεκεμβριο πηρα το advanced του pte (edexcel) . Τι μου προτεινετε να κανω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
κατα την αποψη μου δωσε γιατι απο οτι ξερω η βαση στο alce ειναι 74 % ενω στο ecpe ειναι 65 % και το επιπεδο ειναι πανω κατω ιδιο
Την ίδια βάση έχουν ALCE και ECPE.
εγω παλι θελω να δωσω το ecpe το μαιο αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν θα μου φτασει ο χρονος ομωσ εκανα και μια μικρη προετοιμασια γι αυτο και γι αλλα δυο πτυχια επισης τωρα το δεκεμβριο πηρα το advanced του pte (edexcel) . Τι μου προτεινετε να κανω ?
Δώσε το Δεκέμβρη καλύτερα.Ο χρόνος από τώρα μέχρι το Μάιο είναι περιορισμένος και απαιτείται μεγάλη προσπάθεια εκ μέρους σου για να καταφέρεις να το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ευχαριτω πολυ για τη συμβουλη . τη βαση την ειδα στη σελιδα του michigan ισως ειναι η παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά Καλή Επιτυχία σε όσους δίνουν τον Μάιο........έγώ έδωσα τον Νοέμβριο και ευτυχώς το πέρασα....με την τρίτη βέβαια αλλα ο επιμένων νικά!!!!:) ΄με κόβανε κια εμένα συν΄΄εχεια στο listening...σε όλα τα άλλα πήγαινα πολύ καλά.Γενικά πάντως το Michigan το έχει παρακάνει τώρα τελευταία με το listening...το κάνουν επίτηδες για να κόβουν συνέχεια...:mad:Εγώ τώρα περιμένω το πτυχίο να έρθει, ελπίζω να μην κάνει κανένα εξάμηνο....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Βγήκαν τα στατιστικά για τις εξετάσεις ECPE για τον Νοέμβριο 2011
Παγκοσμίως σε όλες τις χώρες που πραγματοποιήθηκαν οι εξετάσεις τα ποσοστά των 16.360 υποψηφίων κυμάνθηκαν ως εξής:
Honors: 0,12%
Pass: 58.84%
Fail: 41.04%

στην Ελλάδα
Honors 0,04%
Pass 57,90%
Fail 42,05%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Βγήκαν τα στατιστικά για τις εξετάσεις ECPE για τον Νοέμβριο 2011
Παγκοσμίως σε όλες τις χώρες που πραγματοποιήθηκαν οι εξετάσεις τα ποσοστά των 16.360 υποψηφίων κυμάνθηκαν ως εξής:
Honors: 0,12%
Pass: 58.84%
Fail: 41.04%

στην Ελλάδα
Honors 0,04%
Pass 57,90%
Fail 42,05%




Δηλαδή αν δεν κάνω λάθος γιατι είμαι και λίγο στόκος στα μαθηματικά η αλήθεια είναι:whistle:σχεδόν οι μισοί απο αυτούς που έδιναν στην Ελλάδα κόπηκαν....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top