ΤΕΙ Πληροφορικής (Α' Ομάδας)

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο αυτο, ειχα εγω ενα καθηγητη που ειχε τελειωσει ΕΜΠ και δεν ηξερε μια αυτοσυγκρατηση να κανει....
(ειδα πως εισαι αυτοματιστης, οποτε δεν χρειαζεται να μπω σε λεπτομερειες)
ασε... πολυ χαλι, απο τοτε αλλαξα γνωμη για τα ΑΕΙ, τα οποια μπορει να σου δινουν τη θεωρητικη γνωση, αλλα το μελυτερο ποσοστο της δουλειας σε τεχνολογικα επαγγελματα, βγαινει απο την εμπειρια, ειτε το θελουμε, ειτε οχι...

Μαζί σου!!Συμφωνώ απόλυτα!Το έχω δει κι εγώ αυτό που λες και γνωρίζω (και βλέπω) οτι στα ΤΕΙ γίνεται πολύ καλή δουλειά, και πολλές φορές οι γνώσεις και το επίπεδο τον πτυχιούχων του ΤΕΙ είναι ανώτερο απο αυτό των ΑΕΙ!Εγώ λέω για το χαρτί, το πτυχίο!Είναι ισάξια ΑΕΙ και ΤΕΙ πλέον αλλά έξω θεωρείται καλύτερο το πτυχίο ΑΕΙ, δυστυχώς το χαρτί μετράει και όχι οι γνώσεις!Και γι αυτό που είπες για τον καθηγητή σου...είναι τυχαίο που δεν υπάρχει ΑΕΙ αυτοματισμών; Νέες τεχνολογίες είναι...έπρεπε να είναι απο τις καλύτερες σχολές των ΑΕΙ...!Αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
καταλαβαινω τι εννοεις αλλα δεν συμμεριζομαι την γνωμη σου,

καλυτερα που δεν υπαρχει ΑΕΙ, για να μπαινουν στα ΑΤΕΙ οι ψαγμενοι, αυτοι που ψαχνονται και γουσταρουν,
αν υπηρχε ΑΕΙ στο αντικειμενο, θα ειχε τιγκαρει η σχολη απο "επιστημονες" και θα μειωνόταν και το κυρος των πτυχιουχων αποφοιτων του τμηματος σου, αλλα και αλλων αυτοματιστων....
εν ολιγοις οτι εχει γινει με τους ηλεκτρολογους, τους μηχανολογους, τους νοσηλευτες και οποια αλλη ειδικοτητα εχει και ΑΕΙ και ΤΕΙ
που αλλοι εχουν τα χαρτια και αλλοι τις γνωσεις....

Καιρος πλεον να καταλαβουν οι εξυπνοι οι ελληνες οτι εκαστος στο ειδος του...
ο μηχανικος στα εργα, και ο επιστημονας στην ερευνα...
δεν μπορει να παιρνει πτυχιο μηχανικου και να μην ξερει να χειριζεται ενα inverter για παραδειγμα...
αυτα ειναι απαραδεκτα και γινονται μονο στην ελλαδα των ετοιμων πτυχιακων και των πληρωμενων πρακτικων(πληρωμενα ενσημα χωρις εργασια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
καταλαβαινω τι εννοεις αλλα δεν συμμεριζομαι την γνωμη σου,

καλυτερα που δεν υπαρχει ΑΕΙ, για να μπαινουν στα ΑΤΕΙ οι ψαγμενοι, αυτοι που ψαχνονται και γουσταρουν,
αν υπηρχε ΑΕΙ στο αντικειμενο, θα ειχε τιγκαρει η σχολη απο "επιστημονες" και θα μειωνόταν και το κυρος των πτυχιουχων αποφοιτων του τμηματος σου, αλλα και αλλων αυτοματιστων....
εν ολιγοις οτι εχει γινει με τους ηλεκτρολογους, τους μηχανολογους, τους νοσηλευτες και οποια αλλη ειδικοτητα εχει και ΑΕΙ και ΤΕΙ
που αλλοι εχουν τα χαρτια και αλλοι τις γνωσεις....

Καιρος πλεον να καταλαβουν οι εξυπνοι οι ελληνες οτι εκαστος στο ειδος του...
ο μηχανικος στα εργα, και ο επιστημονας στην ερευνα...
δεν μπορει να παιρνει πτυχιο μηχανικου και να μην ξερει να χειριζεται ενα inverter για παραδειγμα...
αυτα ειναι απαραδεκτα και γινονται μονο στην ελλαδα των ετοιμων πτυχιακων και των πληρωμενων πρακτικων(πληρωμενα ενσημα χωρις εργασια)

Έτσι ακριβώς!Γι αυτό και οι Αυτοματισμοί είναι απο τα καλύτερα τμήματα, όχι μονο των ΤΕΙ αλλα και των ΑΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
οντως, εχω ακουσει οτι ειναι πολυ απαιτητικες σχολες....

ομως πλατειασαμε και βγηκαμε οφτοπικ, καλυτερα να το σταματησουμε εδω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top