dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ανάμεσα στις εναλλακτικες που σκεφτομουν,αν και λιγο αργα(ειμαι 20 χρονων και στο δευτερο εξαμηνο στην σχολη μου)ειναι και το να ξαναδωσω πανελληνιες.Σπουδαζω σε αλλη πολη,απο αυτην που αποφοιτησα απτο λυκειο και εδωσα παννεληνιες εξετασεις.Μπορω να παω σε ενα σχολειο στην πολη που σπουδαζω και να δωσω πανελληνιες?εαν ξερετε,πειτε μου,και οτι αλλες λεπτομερειες ξερετε(ποτε πρεπει να καταθεσω τα χαρτια,δικαιολογητικα,ποτε θα συμπληρωσω μηχανογραφικο και που)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλωσήρθες και καλή χρονιά. :)

Νομίζω ότι αυτό που λες γίνεται. Μέσα στον Ιανουάριο συνήθως βγαίνουν οι προθεσμίες από το Υπουργείο για να δηλώσουν, όσοι απόφοιτοι θέλουν, να συμμετάσχουν με το 90% μέσω Πανελληνίων. Συνήθως είναι μέσα στον Φλεβάρη αυτή η προθεσμία.

Θα βρεις την περσινή εγκύκλιο >>εδώ<<. Καλό είναι να παρακολουθείς τακτικά το site του Υπουργείου ή τα media για την φετινή εγκύκλιο. :)

Κατά τα άλλα, άπαξ και δώσεις την αίτηση οι υπόλοιπες διαδικασίες είναι οι ίδιες με τους τελειόφοιτους, αν δεν απατώμαι. Δηλαδή συμπληρώνεις μηχανογραφικό το καλοκαίρι, και πάει λέγοντας. Καλύτερα όμως να δεις την ίδια την εγκύκλιο για να μην έχεις απορίες. :)


Επίσης, καλό είναι να αποφεύγονται τα κεφαλαία σε όλη την έκταση ενός μηνύματος ή στον τίτλο ενός topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τρέξεις (κυριολεκτικά!) στο κοντινότερο σχολείο της περιοχής σου. Εκεί θα σε κατατοπίσουν πλήρως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Eυχαριστω πολυ!θα τηλεφωνησω και στο σχολειο μου,την παρασκευη για πιο σιγουρα,αλλα απο οτι καταλαβα,γινεται να κανω αιτηση και να εξεταστω και στο σχολειο της περιοχης που μενω,οποτε δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα!
καλη χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
μπορεις και προφορικος δεν υπαρχει οσο γραψεις τοσος θα ναι και ο προφορικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Το απολυτήριο μου εκδόθηκε το 2008. Οι προφορικοί βαθμοί μου ισχύουν, ε;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
βεβαιως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ωραία, πάλι καλά.Thnx:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki mini

Νεοφερμένος

Η aggeliki mini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να ρωτησω ...
1) Φετος που αλλαξε η βαση του 10 , ποσο θα επιρρεασει της βασεις των σχολων που κειμενονται στις 15000 , θα ανεβουν κ αλλο η θα πεσουν???
2)Απο θετικη κατευθυνση και με επιλεγομενο μαθημα στατιστικη μπορω να μπω σε σχολες του 5ου πεδιου??
3) Ξερει κανεις τη διαφορα των τμηματων Μαθηματικων Κρητης και εφαρμοσμενων μαθηματικων Κρητης ?

αυτα ,ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Να ρωτησω ...
1) Φετος που αλλαξε η βαση του 10 , ποσο θα επιρρεασει της βασεις των σχολων που κειμενονται στις 15000 , θα ανεβουν κ αλλο η θα πεσουν???
2)Απο θετικη κατευθυνση και με επιλεγομενο μαθημα στατιστικη μπορω να μπω σε σχολες του 5ου πεδιου??
3) Ξερει κανεις τη διαφορα των τμηματων Μαθηματικων Κρητης και εφαρμοσμενων μαθηματικων Κρητης ?

αυτα ,ευχαριστω
1) Οι βάσεις καθορίζονται από τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Eίναι αδύνατον να προβλέψεις που θα κυμανθούν φέτος τουλάχιστον ακόμη.:)
2) Για το 5ο πεδίο πρεπει να δωσεις Μαθηματικά Γενικής ΚΑΙ αοθ.
Για το 3 δεν ξέρω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τι γινεται ρε παιδια με τη βαση του 10..δεν εχω καταλαβει ακομη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Να ρωτησω ...
1) Φετος που αλλαξε η βαση του 10 , ποσο θα επιρρεασει της βασεις των σχολων που κειμενονται στις 15000 , θα ανεβουν κ αλλο η θα πεσουν???
2)Απο θετικη κατευθυνση και με επιλεγομενο μαθημα στατιστικη μπορω να μπω σε σχολες του 5ου πεδιου??
3) Ξερει κανεις τη διαφορα των τμηματων Μαθηματικων Κρητης και εφαρμοσμενων μαθηματικων Κρητης ?

αυτα ,ευχαριστω

1) Aν δεν απατομαι, η βαση του 10 δεν εχει καταργηθει ακομα, οποτε δε μπορουμε να κανουμε ασφαλεις προβλεψεις!!
2) Φυσικα και μπορεις αρκει να παρεις ως επιλεγομενο μαθημα ΚΑΙ το ΑΟΘ (εν ολιγοις καλα στα ειπε η Αλεξανδρα:P:P)...
3) Πρωτα απ'ολα και απο τα δυο τμημαατα βγαινεις μαθηματικος και εχεις δικαιωμα να διδαξεις στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση και στα φροντιστηρια!! Το τμημα των εφαρμοσμενων μαθηματικων ομως, εχεις περισσοτερη συναφεια με τη ΣΕΜΦΕ, που σημαινει πως θα κανεις και μαθηματα φυσικας, χημειας κ.τ.λ, κατι που στο απλο μαθηματικο δεν ειμαι σιγουρος αν διδασκεσαι... Για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια, πες μου να ρωτησω τον κολλητο μου, που σπουδαζει εκει:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το ΤΕΜ στην Κρήτη παίρνει επιλεγόμενα μαθήματα και από άλλα μαθήματα ενώ στο μαθηματικό κάτι τέτοιο δε γίνεται.Πχ παίρνει από επιστήμη υπολογιστών,οικονομικό,βιολογικό κτλ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ειμαι αποφοιτος, Ποτε παω στο σχολειο να δηλωσω οτι ξαναδινω??
Τωρα για το 2010 μιλαω...:P
Ευχαριστω προκαταβολικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αρχες Φεβρουαριου θα ηταν καλο να περασεις μια βολτα απο το σχολειο σου, για να συμπληρωσεις την αιτηση συμμετοχης στις πανελληνιες εξετασεις του 2010 (τη διαδικασια λογικα τη θυμασαι απο περυσι)!! Το θεμα μεταφερεται στο thread "πανελληνιες ξανα...", σε περιπτωση που καποιο αλλο μελος εχει την ιδια απορια με σενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANOSS

Νεοφερμένος

Ο MANOSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω τελειώσει εσπερινό ενιαίο λύκειο στην Αθήνα πριν μερικά χρόνια ( Θετική Κατεύθυνση )!!Θέλω να δώσω πανελλήνιες για θεωρητικής ( Κοινωνιολογία) και δεδομένου οτι είναι πολύ λίγα αυτά που θυμάμαι!!!
1) Με συμφέρει καλύτερα να δώσω από τεχνολογικής ?
2) Να δώσω σε 117 μέρες που ξεκινάνε οι πανελλαδικές με διάβασμα απο σημερά ?

Σας ευχαριστώ εκ των Προτέρων και να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Γράψου σε ένα φροντιστήριο ή κάνε ιδιαίτερα και ποτέ δεν είναι αργά, αλλά να το κάνεις άμεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalamaraki

Νεοφερμένος

Η kalamaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα,

Εχω τελειωσει τεχνικο λυκειο το 1998 και σκεφτομουν να δωσω πανελληνιεσ.η σχολη που με ενδιαφερει ειναι αυτοματισμου και γενικοτερα τετοιου ειδου σχολεσ.αλλα δεν γνωριζω αν εχω την δυνατοτητα και ποια ειναι διαδικασια. Πρεπει να παρακολουθησω γενικο λυκειο?
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
πρεπει να ξαναδωσεις πανελληνιες ,νομίζω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι 36 χρονών και σκέφτομαι να δώσω Πανελλήνιες του χρόνου. Δεν το έχω αποφασίσει ακόμη. Θέλω τη γνώμη σας για τις ώρες που χρειάζονται για διάβασμα και το επίπεδο δυσκολίας της θεωρητικής κατεύθυνσης. Δουλεύω, είμαι παντρεμένη και οι ώρες μου είναι λίγες. Με ενδιαφέρει το ΤΕΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ Θεσσαλονίκης που έχει λίγες μονάδες.:thanks:
καλησπέρα antara κοιτα η θεωρητικη κατευθυνση βασίζεται περισσοτερο στην αποστήθηση και χρειαζεται συνεχή επανάληψη των όσων εχεις κανει.Προσωπικα εγω διαβάζω καπου στισ 5 ώρες την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top