Προβλήματα με το απουσιολόγιο...

joanna07

Νεοφερμένος

Η joanna07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πηρα προσφατα το απουσιολογιο και δν μπορω να τα βγαλω περα! ειτε θα το ξεχασω μεσα στην ταξη,ειτε θα ξεχασω να γραψω καποιον ειτε θα γραψω λαθος ημερομηνια!!! μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα για το πως να το γραφω σωστα??

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 42-57 προήλθαν από thread με το ίδιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Σιγα το πράγμα! Εγω είχα συμμαθητή ,που ειχε ξεχαστεί και το ειχε πάρει στο σπίτι του και μετά τον έψαχνε ολο το σχολείο να το επιστρέψει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
γιατί δέχθηκες να το πάρεις; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτά τα σοβαρά προβλήματα που έχετε όλοι στο φόρουμ όμως!

Τι να κάνεις, απλά πριν γράψεις την ημερομηνία ρώτα τον διπλανό σου πόσο έχει ο μήνας, πριν γράψεις τις απουσίες τσέκαρέ τους ξανά, και βάζε και κανέναν φίλο σου να σου υπενθυμίζει ότι το έχεις το ρημάδι για να μην το αφήνεις πίσω.

Τζίζας.
Αν είναι τόσο μεγάλος νταλκάς, γιατί δεν το άφησες σε άλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αυτά τα σοβαρά προβλήματα που έχετε όλοι στο φόρουμ όμως!

Συμφωνω! Κανενα σοβαρο θεμα δεν βλεπεις πλέον! Δηλαδή σαν τι ιδεες θελεις να σου δωσουμε, μηπως να ψαξω να βρω ''τα 10 tips για να γραφεις σωστα το απουσιολογιο''? Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna07

Νεοφερμένος

Η joanna07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
βασικα ουτε και εγω ειμαι σιγουρη γτ δεχτηκα να το παρω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τράτζικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
βασικα ουτε και εγω ειμαι σιγουρη γτ δεχτηκα να το παρω :hmm:

α θα σου πω εγω κοπελα μου. επειδη παραδοσιακα το απουσιολογιο υποτιθεται παει στον καλυτερο αρα και επιμελεστερο (faiil) μαθητη, γουσταρες να χεις κατι που να φωναζει απο μονο του "ειμαι καλη μαθητρια". και μην ακουσω μαλακιες. δε νομιζω ποτε κανεις να πηρε απουσιολογιο επειδη ηθελε να μυηθει απο νωρις στη γραφειοκρατια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna07

Νεοφερμένος

Η joanna07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
βασικα το πηρα μαλλον γτ δν συμπαθω τον δευτερο απουσιολογο. σιγα μν τ εκανα την χαρη να παρει αυτος τ απουσιολογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή έκανα τα ίδια, δες τι να κάνεις:

1. βάζε άλλους να γράφουν το απουσιολόγιο
2. ρώτα τα παιδιά γύρω σου την ημερομηνία και αν λείπει κάποιος
3. αν έλειπε κάποιος και δεν του έβαλες απουσία κατά λάθος: αν το δει ο καθηγητής, πες του πως το ξέχασες κι αν δεν το δει, χρησιμοποίησέ το για να σου κάνουν χάρες
4. όταν έχεις βάλει απουσία σε κάποιον που είναι εκεί, κύκλωσε την απουσία και γράψε προσήθλε
5. αμα ξεχάσεις να γράψεις κάποιο μάθημα δεν έγινε και τίποτα, μια απουσία λιγότερη σε όποιον λείπει
6. ακομα κι αν κάνεις βλακεία, βάλε μια μουτζούρα και δεν έγινε και τίποτα :P και πού να έβλεπες το δικό μας στη Γ Λυκείου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιβεβαίωσε την ημερομηνία με τον διπλανό σου.
Φώναξε το όνομα του παιδιού που λείπει για να δεις αν θα σου απαντήσει ή όχι.
Τώρα που κατάλαβες ό,τι το ξεχνάς να το θυμάσαι για να μην το ξεχνάς και να θυμάσαι να κοιτάς μια τελευταία φορά την τάξη πριν φύγεις (whaaa?)

Τόσο δύσκολο. Ίσως φταίει που ο 4ος οίκος σου είναι στον Πλούτωνα αυτό το διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πηρα προσφατα το απουσιολογιο και δν μπορω να τα βγαλω περα! ειτε θα το ξεχασω μεσα στην ταξη,ειτε θα ξεχασω να γραψω καποιον ειτε θα γραψω λαθος ημερομηνια!!! μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα για το πως να το γραφω σωστα??
1) Για την ημερομηνία: θα κοιτάζεις την προηγούμενη σελίδα και θα προσθέτεις +1 (αν είναι Δευτέρα +3).
2) Για να μην ξεχάσεις κάποιον: θα λες στους συμμαθητές σου "όποιος λείπει να σηκώσει το χέρι του".
3) Για να μην το ξεχνάς: θα το δέσεις με ένα κορδελάκι στο χέρι σου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi_77

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
οντως εχει πολυ σοβαρα προβληματα ο κοσμος...!! Και εγω καθομαι και σκαω για αλλα...!! Τι να λεμε τωρα αυτα ειναι τα πραγματικα..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μια ιδέα θα ήταν να δώσεις το απουσιολόγιο στον δεύτερο απουσιολόγο που δε χωνεύεις (legit reasoning), μιας και μπορεί να είναι πιο ικανός από σένα στο να κάνει μια τόσο δύσκολη κι επίπονη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παντως το βλεπω γενικα, πολύ άγχος αυτό το απουσιολόγιο... Δεν το εχω πάρει ποτέ και μάλλον δεν πρόκειται να το πάρω, αλλά το βλέπω κάθε μέρα και το φαντάζομαι... κρίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Παντως το βλεπω γενικα, πολύ άγχος αυτό το απουσιολόγιο... Δεν το εχω πάρει ποτέ και μάλλον δεν πρόκειται να το πάρω, αλλά το βλέπω κάθε μέρα και το φαντάζομαι... κρίμα

Kανένα άγχος για κάτι τόσο ασήμαντο. Μετά την γ γυμνασίου κανείς δε νοιάζεται, ειδικά στο λύκειο, δεν βρίσκεις ούτε εθελοντή να το πάρει. Το άγχος σας στην ηλικία αυτή έχει να κάνει με το ότι πρώτη φορά αποκτάτε μια τυπική υποχρέωση. Άλλοι νιώθουν ξεχωριστοί που το έχουν, άλλοι μάγκες και άλλοι αδιάφοροι.

Προσωπικά βοηθούσα τους συμμαθητές μου και έκοβα όσες απουσίες μπορούσα ειδικά σε παιδιά που ήταν στο όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Kανένα άγχος για κάτι τόσο ασήμαντο. Μετά την γ γυμνασίου κανείς δε νοιάζεται, ειδικά στο λύκειο, δεν βρίσκεις ούτε εθελοντή να το πάρει. Το άγχος σας στην ηλικία αυτή έχει να κάνει με το ότι πρώτη φορά αποκτάτε μια τυπική υποχρέωση. Άλλοι νιώθουν ξεχωριστοί που το έχουν, άλλοι μάγκες και άλλοι αδιάφοροι.

Προσωπικά βοηθούσα τους συμμαθητές μου και έκοβα όσες απουσίες μπορούσα ειδικά σε παιδιά που ήταν στο όριο.

Εγω τουλαχιστον στο γυμνασιο αυτο βλεπω... Προσωπικά δεν θα ηθελα να το πάρω ακομα κι αν μου το δινανε θα το εδινα σε αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Kανένα άγχος για κάτι τόσο ασήμαντο. Μετά την γ γυμνασίου κανείς δε νοιάζεται, ειδικά στο λύκειο, δεν βρίσκεις ούτε εθελοντή να το πάρει. Το άγχος σας στην ηλικία αυτή έχει να κάνει με το ότι πρώτη φορά αποκτάτε μια τυπική υποχρέωση. Άλλοι νιώθουν ξεχωριστοί που το έχουν, άλλοι μάγκες και άλλοι αδιάφοροι.

Προσωπικά βοηθούσα τους συμμαθητές μου και έκοβα όσες απουσίες μπορούσα ειδικά σε παιδιά που ήταν στο όριο.

Εγω τουλαχιστον στο γυμνασιο αυτο βλεπω... Προσωπικά δεν θα ηθελα να το πάρω ακομα κι αν μου το δινανε θα το εδινα σε αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδια εγινε κατι κουφο... Ο απουσιολογος της πρωτης γυμν.. πηγε σημερα στον γυμνασιαρχη και ειπε πως δν θελει το απουσιολογιο ετσι δν το εχει τωρα και το πηρε ο αμεσως επομενος! Γινεται να παω κι εγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδια εγινε κατι κουφο... Ο απουσιολογος της πρωτης γυμν.. πηγε σημερα στον γυμνασιαρχη και ειπε πως δν θελει το απουσιολογιο ετσι δν το εχει τωρα και το πηρε ο αμεσως επομενος! Γινεται να παω κι εγω;

Δεν είναι καθόλου κουφό, ο κάθε απουσιολόγος μπορεί να το κάνει και το παίρνει ο επόμενος "καλύτερος" (εκτός και αν αρχίσετε να παίζετε την κολοκυθιά γιατί δεν το θέλει κανένας, οπότε το παίρνει και όποιος προσφερθεί τελικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top