[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 7 24.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.4%

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια και γω δικαιωμα εβαλα ακριβως ετσι οπως το ειπατε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Νμζω οτι το καλυτερο αντωνυμο της ευθύνης ειναι η ασυνειδησία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Υπολόγισα τους βαθμούς που έγραψα στο σχολείο κ βγάζω 18.603 ...Πόσο ενδεικτικό είναι αυτό αν θεωρήσεις ότι έβαλαν δυσκολα θέματα?
καθολου ενδεικτικο,εγω με τους βαθμους του σχολειου εβγαζα 19840 μορια και Πανελληνιες εγραψα 16972:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ για ευθύνη έβαλα δικαίωμα. Το αντίθετο της υποχρέωσης σκέφτηκα. Η ανευθυνότητα ειναι το αντωνυμο της υπευθυνότητας.
Σχετικά με το καταστροφικός, εγώ έβαλα μοιραίος. Σκέφτηκα το μοιραίο χτύπημα; και στο λέξιγκραμ που έψαξα ισχύει οτι ειναι συνώνυμο... θα δουμε...
Το μοιραιος το σκεφτηκα πραγματικα..Σιγουρα θα ηταν καλυτερο απο το καταλυτικος..:(
Ειναι τρομερο παντως το γεγονος οτι οταν τα βλεπεις στον καναπε σου με τον καφε σου φαινονται γελοια (που λενε μερικοι )..και οταν εισαι εκει μεσα σου φαινονται παλουκια... ζητανε π.χ το αντωνυμο του αξιος και μπορει να κολλησεις πολυ ασχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος περάσει κατά 300 λέξεις την έκθεση του δηλαδή γράψει περίπου 800 θα του κόψουν μορια και αν ναι πόσα,??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
οριο = 600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος περάσει κατά 300 λέξεις την έκθεση του δηλαδή γράψει περίπου 800 θα του κόψουν μορια και αν ναι πόσα,??
Εμενα αρκετοι καθηγητες μου εχουν πει πως αν η εκθεση σου ειναι ωραια δεν σου κοβουν. Στο κατω κατω κανεις δεν θα κατσει να μετρησεις τις λεξεις σου..Αν επαναλαμβανεις ομως τα ιδια και τα ιδια..αναμασας δηλαδη οτι εχεις γραψει προηγουμενως μονο και μονο για να εισαι πανω κατω στο οριο λεξεων..δεν ειναι καλο. Προσωπικα εγραψα 3 μιση σελιδες... οπως και πολλοι συμμαθητες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
καθολου ενδεικτικο,εγω με τους βαθμους του σχολειου εβγαζα 19840 μορια και Πανελληνιες εγραψα 16972:)


Κοίτα αν σκεφτεις οτι εγραψα 18.8 στ αρχαια κ ο αμεσως επομενος βαθμος ειναι 15.7 σε ενα πολυ δυσκολο κειμενο πιστευω Ότι βαθμολόγησε αντικειμενικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Κοίτα αν σκεφτεις οτι εγραψα 18.8 στ αρχαια κ ο αμεσως επομενος βαθμος ειναι 15.7 σε ενα πολυ δυσκολο κειμενο πιστευω Ότι βαθμολόγησε αντικειμενικά!
και παλι αλλη μερα,αλλα θεματα,αλλοι διορθωτες δε μπορεις να τα συγκρινεις,να εισαι συγκεντρωμενη αυριο και μπορει να τα πας και καλυτερα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εμενα αρκετοι καθηγητες μου εχουν πει πως αν η εκθεση σου ειναι ωραια δεν σου κοβουν. Στο κατω κατω κανεις δεν θα κατσει να μετρησεις τις λεξεις σου..Αν επαναλαμβανεις ομως τα ιδια και τα ιδια..αναμασας δηλαδη οτι εχεις γραψει προηγουμενως μονο και μονο για να εισαι πανω κατω στο οριο λεξεων..δεν ειναι καλο. Προσωπικα εγραψα 3 μιση σελιδες... οπως και πολλοι συμμαθητες μου.

Να σαι καλά μου έφυγε ένα βάρος αν κ νομίζω πως 300 λέξεις παραπάνω είναι πολλες κ θα μου κόψουν σίγουρα... Το θέμα είναι πόσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Πανο και γω δικαιωμα εβαλα, με ακριβως το ιδιο σκεπτικο μπρο. Στο καταστρεπτικος εβαλα καταστροφικος, δεν ειναι η ιδια λεξη

Λες να μας το πάρουν σωστό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Μακαρι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Να σαι καλά μου έφυγε ένα βάρος αν κ νομίζω πως 300 λέξεις παραπάνω είναι πολλες κ θα μου κόψουν σίγουρα... Το θέμα είναι πόσο...
200 παραπανω λεμε ,κοιτα φιλε και ακριβως μεσα στο 500-600 να ησουν παλι θα σου εκοβαν ,οποτε αραξε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Να σαι καλά μου έφυγε ένα βάρος αν κ νομίζω πως 300 λέξεις παραπάνω είναι πολλες κ θα μου κόψουν σίγουρα... Το θέμα είναι πόσο...
Αν εχεις ωραιο λογο και η εκθεση σου διαβαζεται ευχαριστα πιστευω πραγματικα πως δεν θα σου κοψουν. ΣΤο κατω κατω τοσα επιχειρηματα για αυτα τα δυο ζητουμενα δεν μπορεις να τα χωρεσεις σε 600 λεξεις..κατι θα πρεπει να αφησεις αν θες να σαι στο οριο..και θεωρω πως ειναι καλυτερα να πεις αυτα που θες σε ολοκληρωμενη εκθεση και ασ γραψεις μιση σελιδα παραπανω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
200 παραπανω λεμε ,κοιτα φιλε και ακριβως μεσα στο 500-600 να ησουν παλι θα σου εκοβαν ,οποτε αραξε:)

Δεν Είπα πως δε θα μ έκοβαν έτσι κ αλλιώς αλλά είναι βλακια να χάσεις επιπλέον επειδή ξεπέρασες απλά ένα όριο λέξεων

Αν εχεις ωραιο λογο και η εκθεση σου διαβαζεται ευχαριστα πιστευω πραγματικα πως δεν θα σου κοψουν. ΣΤο κατω κατω τοσα επιχειρηματα για αυτα τα δυο ζητουμενα δεν μπορεις να τα χωρεσεις σε 600 λεξεις..κατι θα πρεπει να αφησεις αν θες να σαι στο οριο..και θεωρω πως ειναι καλυτερα να πεις αυτα που θες σε ολοκληρωμενη εκθεση και ασ γραψεις μιση σελιδα παραπανω.:P

Σωστό αλλά νταξει θα δείξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος περάσει κατά 300 λέξεις την έκθεση του δηλαδή γράψει περίπου 800 θα του κόψουν μορια και αν ναι πόσα,??

Αν υπαρχει καλη ροη του λογου,δε θα σου κοψουν τιποτα.Αν επαναλαμβανεσαι,κουραζεις και λειτουργει αρνητικα στην βαθμολογηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Bλέπω σε ενδεικτικές απαντήσεις να έχουν βάλει την "ανευθυνότητα" ως αντώνυμο της ευθύνης. Το αντώνυμο της ανευθυνότητας είναι η υπευθυνότητα, και όποιος δεν μπορεί να αντιληφθεί την νοηματική διαφορά της υπευθυνότητας και της ευθύνης παρακαλείται να μην προχωρήσει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Ευτυχώς που μου το είπες, να σταματήσω να διαβάζω αρχαία, τι να κάνω εγώ στην τριτοβάθμια.

Μπαίνουν στο Πανεπιστήμιο άτομα που δεν ξέρουν τι γιορτάζουμε την 28η. Το λάθος αντωνυμο σε πείραξε εσένα. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εγώ για ευθύνη έβαλα δικαίωμα. Το αντίθετο της υποχρέωσης σκέφτηκα. Η ανευθυνότητα ειναι το αντωνυμο της υπευθυνότητας.
Σχετικά με το καταστροφικός, εγώ έβαλα μοιραίος. Σκέφτηκα το μοιραίο χτύπημα; και στο λέξιγκραμ που έψαξα ισχύει οτι ειναι συνώνυμο... θα δουμε...

Κι εγω μοιραιος εβαλα χαχ :clapup::clapup: Σωστο ειναι μην αγχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ποια 4 άτομα πιστεύουν ότι έγραψαν 18-20; Πληροφοριακά ρωτάω, δεν έχω κάποιο θέμα.
Troll alert
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top