Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 297 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενική δημοσκόπηση για την κατοχή ξενόγλωσσων πιστοποιητικών

ποια πτυχια ξενων γλωσσων εχετε στην κατοχη σας?

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
Αγγλικά Β1
31
21,23%
Αγγλικά Β2
90
61,64%
Αγγλικά Γ1
31
21,23%
Αγγλικά Γ2
62
42,47%
Γερμανικά Β1
29
19,86%
Γερμανικά Β2
19
13,01%
Γερμανικά Γ1
14
9,59%
Γερμανικά Γ2
3
2,05%
Γαλλικά Β1
37
25,34%
Γαλλικά Β2
38
26,03%
Γαλλικά Γ1
18
12,33%
Γαλλικά Γ2
18
12,33%
Ιταλικά Β1
6
4,11%
Ιταλικά Β2
4
2,74%
Ιταλικά Γ1
2
1,37%
Ιταλικά Γ2
1
0,68%
Ισπανικά Β1
6
4,11%
Ισπανικά Β2
5
3,42%
Ισπανικά Γ1
1
0,68%
Ισπανικά Γ2
2
1,37%
Πτυχίο επιπέδου Β1 σε άλλη γλώσσα
6
4,11%
Πτυχίο επιπέδου Β2 σε άλλη γλώσσα
4
2,74%
Πτυχίο επιπέδου Γ1 σε άλλη γλώσσα
1
0,68%
Πτυχίο επιπέδου Γ2 σε άλλη γλώσσα
2
1,37%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο
2
1,37%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο, και δεν θέλω να αποκτήσω
0
0%
Δεν έχω κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο, αλλά θέλω να πάρω κάποιο σύντομα
1
0,68%
Δίνω σύντομα κάποιο ξενόγλωσσο πτυχίο
19
13,01%

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη g@ngster95
Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 322 μηνύματα.

O g@ngster95 / έγραψε στις 23:38, 09-10-09:

γενικη δημοσκοπηση για την κατοχη ξενογλωσσων πτυχιων.
ας δουμε τι πτυχια εχουμε. και ποια σκοπευουμε να παρουμε.
ας σχολιασουμε πανωστο θεμα αυτο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 09:28, 10-10-09:

Αγγλικα Β1,Β2,Γ1 και τον Μαιο δινω Γ2.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiLoOkOzz (Λίλη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiLoOkOzz
H Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

H LiLoOkOzz έγραψε στις 09:47, 10-10-09:

Αγγλικά Β1,Β2 και τον Μαίο θα δώσω ένα πιστοποιητικό για να δω σε τι επίπεδο είμαι!
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σοφιστής
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 09:52, 10-10-09:

Από αγγλικά έχω τα ακόλουθα KET (A2 Cambridge), PET (B1 Cambridge)BCCE (B1 Hellenic American University), FCE (B2 Cambridge), ECCE (B2 Michigan)! Τον μάιο πρόκειται να δώσω το CAE (C1 Cambridge)...

Από γαλλικά έχω το Delf A1, Delf A2 και το Delf B1. τώρα θα δώσω το Sorbonne B2. :up:
Παράθεση

D.Gray-man

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη D.Gray-man
Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 10:48, 10-10-09:

Από αγγλικά : (θα τα πω όπως μας τα έλεγαν τότε γιατί δεν ξέρω την ορολογία με β1 κλπ.)
-Lower Michigan/Cambridge
-Proficiency Michigan/Cambridge
Από γερμανικά : (εδώ ξέρω να τα ονομάσω με β1 κτλ.)
-Β1
-Β2 (έδωσα 2 φορές` την πρώτη κόπηκα)
-C1
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 10:55, 10-10-09:

Αγγλικά proficiency Γ2 και Γερμανικά Mittelstufe Γ1
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 11:40, 10-10-09:

το CAE των αγγλικων ποιο επιπεδο ειναι;
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 11:44, 10-10-09:

νομίζω Γ1
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1994kc
Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε στις 12:01, 10-10-09:

Αγγλικά:Β1(PET), B2(ΚΠΓ & ECCE) και το Δεκέμβριο δίνω Γ2!
Γαλλικά:Α2 & Β1(DELF) και Β2 ΚΠΓ ενώ το Μάιο δίνω Γ1 ΚΠΓ & DALF!

Παράθεση

mariza_93

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη mariza_93
H mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H mariza_93 Εγω κ συ εσυ κ γω μονοι πανω στην γη.... έγραψε στις 12:17, 10-10-09:

Αγγλικα Β2 και Γερμανικα Β1
Παράθεση

Efthymios1 (Μακης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Efthymios1
Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Efthymios1 έγραψε στις 12:41, 10-10-09:

Απο αγγλικα Cambridge Lower & Proficiency και Michigan ECCE & ECPE. Απο γαλλικα a1,a2,b1 Delf και δινω για b2 κρατικο & delf σε δυο μηνες
Παράθεση

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 322 μηνύματα.

O g@ngster95 / έγραψε στις 13:41, 10-10-09:

αγγλικα β2 και του χρονου δινω γ2
και γερμανικα α1,α2 και φετος δινω β1
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:55, 10-10-09:

Bλεπω ειμαστε γλωσσομαθές φόρουμ...
Εγω ξεχασω να σας πω απο που εχω τα πιστοποιητικα μου στα επιπεδα που ειπα.
Λοιπον:
Edexcel Level 2(B1)
Edexcel Level 3(B2)
Edexcel Level 4(Γ1)
Michigan ECCE(B2)
Kρατικο Πιστοποιητικο(Γ1)
Και τον Μαιο στοχεύω για Michigan ECPE και Cambridge CPE...
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,987 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 15:08, 10-10-09:

Αγγλικά Β2 και Γερμανικά Β1(σύντομα και το Β2)
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 15:37, 10-10-09:

Β1-Β2 Ισπανικά
Και δίνω για C2 το ανώτατο του χρόνου:up:
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 12:50, 11-10-09:

Αγγλικά
(δεν τα ξέρω με τα επίπεδα)
Pre-Lower από London University (Edexcel)
Lower από Michigan
Advanced από TOEIC
Proficiency από Michigan
Proficiency από London University (Edexcel)

Γαλλικά
DELFA2
DELF B2
DALF C2
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 16:54, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Αγγλικά
(δεν τα ξέρω με τα επίπεδα)
Pre-Lower από London University (Edexcel)
Lower από Michigan
Advanced από TOEIC
Proficiency από Michigan
Proficiency από London University (Edexcel)

Γαλλικά
DELFA2
DELF B2
DALF C2
το εντεξελ δεν ειναι απο πανεπιστημιο...
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 17:17, 11-10-09:

Αγγλικά :

KET (A2 Cambridge)
PET (B1 Cambridge)
FCE (B2 Cambridge)
ECCE (B2 Michigan)

Γερμανικά :

Zerfitikat (B1)
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 19:59, 11-10-09:

αγγλικα β2
αγγλικα γ1
αγγλικα γ2
γερμανικα β1
γερμανικα β2

+γερμανικα α2
Παράθεση

george94

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη george94
Ο george94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O george94 έγραψε στις 20:25, 11-10-09:

το β1 σταματησε να μοριοδοτειται???
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 20:33, 11-10-09:

Στα αγγλικά πρέπει καταρχάς να έχω ό,τι μπουρδίτσα του στυλ elementary υπάρχει,το Β1 βαριόμουν να το δώσω,(μου είχαν χαρίσει άλλωστε την πέμπτη τάξη λόγω βαθμού:xixi.Από εκεί και πέρα,lower,advance,proficiency από michigan και edexcel και από cambridge μόνο το proficiency έδωσα,για γελοίο λόγο και έτυχε να το παρω.
Στα γαλλικά τώρα έχω ένα Α2 και μετά από μία αποτυχημένη προσπάθεια κατάφερα να πάρω και το Β2 με τα χίλια ζόρια.Τη μίσησα αυτή τη γλώσσα.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 21:07, 11-10-09:

'Eπεσες στην περίοδο που ήταν δύσκολα τα θέματα και απαιτητικοί οι διορθωτές. Εγώ αντίθετα τα βρήκα πανεύκολα και νομίζω ότι οι διορθωτές μου έβαλαν υπερβολικά μεγάλο βαθμό.

Υ.Γ Από τον καθηγητή σου έμεινες ευχαριστιμένος;
Παράθεση

LiLoOkOzz (Λίλη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiLoOkOzz
H Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

H LiLoOkOzz έγραψε στις 13:04, 13-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από LiLoOkOzz
Αγγλικά Β1,Β2 και τον Μαίο θα δώσω ένα πιστοποιητικό για να δω σε τι επίπεδο είμαι!

Ααααα!!Και εγω ξέχασα να τα πω...

Λοιπόν αγγλικά έχω το
Pet του Cambridge (Β1) ---->Pre lower
London test of English level 3-Edexcel-(B2) ----->Lower

Και σύντομα θα δώσω το Bulats του Cambridge να δω που βρίσκομαι !!
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 10:24, 14-10-09:

Τα γαλλικά γράφονται με δύο λ. (κανένας μοντερατέρ Και αλφαβητικά τα γαλλικά και τα ισπανικά προηγούνται των γερμανικών και των ιταλικών αντιστοίχως
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 10:29, 14-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikos georg
Τα γαλλικά γράφονται με δύο λ. (κανένας μοντερατέρ Και αλφαβητικά τα γαλλικά και τα ισπανικά προηγούνται των γερμανικών και των ιταλικών αντιστοίχως
τωρα αυτο με τα αλφαβητικα τι σε πειραζει?
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 10:31, 14-10-09:

Προσπαθώ να βάλλω σε μια τάξη τα πράγματα όταν γίνονται αυθαιρεσίες
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 13:00, 14-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από francofilisvasos
'Eπεσες στην περίοδο που ήταν δύσκολα τα θέματα και απαιτητικοί οι διορθωτές. Εγώ αντίθετα τα βρήκα πανεύκολα και νομίζω ότι οι διορθωτές μου έβαλαν υπερβολικά μεγάλο βαθμό.

Υ.Γ Από τον καθηγητή σου έμεινες ευχαριστιμένος;
Μπορεί αλλά και πάλι δε μου άρεσαν.Από την καθηγήτρια δεν είχα παράπονο πάντως.
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:06, 14-10-09:

Ήμουν έτοιμη να πω, κανείς δεν είδε τα Γαλλικά; Ό,τιναναι.

Αγγλικά έχω lower, advanced του Cambridge και φέτος πάμε για prof.
Γαλλικά έχω Α1, Β1, Β2, C2 και sorbonne 1.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 13:17, 14-10-09:

Αγγλικα Β2. Μονο.
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 13:29, 14-10-09:

την καλυτερη δουλεια κανεις...
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 11:27, 15-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_veria
το εντεξελ δεν ειναι απο πανεπιστημιο...

Και στο χαρτί πάνω, αν θυμάμαι καλά, γιατι λέει: "London University"?
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 12:22, 15-10-09:

Ποτε πηρες το πιστοποιητικο;
Μηπως πριν τον Μαιο του 2007 που εξαγοραστηκε απο την Pearson o ΕDEXCEL?
Παράθεση

sonia

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 15:09, 15-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Και στο χαρτί πάνω, αν θυμάμαι καλά, γιατι λέει: "London University"?
Mήπως λέει απλά london tests of english;
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 15:28, 15-10-09:

London university λέει.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:30, 15-10-09:

Toτε το πηρατε πριν τον Μαιο του 2007 που εξαγοραστηκε απο την Pearson.
Παράθεση

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

O g@ngster95 / έγραψε στις 14:54, 24-01-10:

τον μαη δινω β1 στα γερμανικα!
Παράθεση

KostasOp

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη KostasOp
Ο KostasOp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O KostasOp έγραψε στις 17:23, 24-01-10:

εγώ αγγλικά και γαλλικά!
Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 17:34, 24-01-10:

Αγγλικα Β1, Γ1, λοουερ κεμπριτζ, προφισιενσυ κεμπριτζ και μισιγκαν.
Παράθεση

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

O g@ngster95 / έγραψε στις 14:38, 25-01-10:

παιδια δηλαδη το εντεξελ δεν ειναι πτυχιο?
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:43, 25-01-10:

Eιναι πιστοποιητικο.
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 10:53, 15-02-10:

Από Ισπανικά Β1 με 86,2%
Το Μαϊο θα δώσω Β2
Παράθεση

hercule poirot

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη hercule poirot
Ο hercule poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O hercule poirot έγραψε στις 01:47, 02-03-10:

Αγγλικα B2 (με Β)
Iσπανικά Β1 (με 81,14%) και τωρα παω για το Β2
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 14:05, 30-06-10:

τωρα τον ιουλιο δινω γ1 city and guilds.μακαρι να το παρω!!!!!!!!!!
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 14:32, 30-06-10:

Αγγλικα Michigan & Edexcel Proficiency. Γερμανικα ZMP και Γ1 ΚΠγ
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 16:31, 30-07-10:

Β2 των Ισπανικών με 73,58
Παράθεση

empeiros

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη empeiros
Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O empeiros έγραψε στις 17:06, 30-07-10:

edexcel b2 αγγλικα
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 13:56, 07-08-10:

εγω city and guilds b2 γαλλικα delf a1 a2 b1 b2 .εδωσα τωρα τον ιουλιο για city and guilds c1 ευχομαι να εχω περασει τουλαχιστον το 1 απο τα δυο κομματια.ευχομαι σε ολους τα καλυτερα!
Παράθεση

abracadabra!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη abracadabra!
H abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H abracadabra! έγραψε στις 06:30, 28-08-10:

παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;
Παράθεση

ogame23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ogame23
Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O ogame23 Μέγα το πλήθος των ηλιθίων! έγραψε στις 06:39, 28-08-10:

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 09:17, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από abracadabra!
παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;
Δεν ειναι επιπεδο ακριβως, γιατι αναλογα με το πως πας εσυ πιανεις απλα ενα σκορ, δεν ειναι περναω/κοβομαι. Advanced-Proficiency περιπου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους