Erasmus

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Και γω σκεφτόμουν για Erasmus στο Groningen (Ολλανδία) αλλά δεν ξέρω, ψιλοφοβάμαι να μείνω σε μια χώρα μόνος μου για 3-4 μήνες 😥 (γι αυτή τη φάση της ζωής μου)
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Και κάτι ακόμα. Τα μαθήματα που θα περαστούν στο erasmus προσμετρουνται στο βαθμο πτυχίο;
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Χαχαχα. Κατάλαβα. Είχες πάει και ερασμουσ;
Όχι, δυστυχώς δεν πληρούσα τις προϋποθέσεις ( μέσος όρος & περασμένα μαθήματα) . Είχα, όμως, παρακολουθήσει ενημέρωση για το Erasmus όπου μας είπαν και για τους βαθμούς.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Καλησπερα σας,

Γραφω εδω γιατι βαριεμαι να ανοιγω thread αν απαντησει καποιος εχει καλως.

Επιλεχθηκα για Erasmus και εκανα αιτηση για 3 πανεπιστημια, πρωτο στις προτιμησεις μου απο αποψη μαθημαθων το SMK στη πρωτευουσα της Λιθουανιας. Ερχομαι σε επαφη με την υπευθυνη Erasmus του πανεπιστημιου και μου λεει ολα καλα και μετα μου ερχεται μειλ, οτι δεν ειναι σιγουρο αν τα μαθηματα του εαρινου εξαμηνου θα γινουν στα Αγγλικα.

Και σας ρωταω εγω τωρα επιτρεπεται να βαζουν προγραμματα σε Erasmus και να ανοιγουν θεσεις χωρις να γνωριζουν με σιγουρια αν θα γινονται στα Αγγλικα;
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Καλήσπερα σας, υπάρχει καποιος που να εχει παει Erasmus Γερμανία ( rwth Aachen), Βέλγιο (ku leuven) ή Ολλανδία ( tu Eindhoven) και αν ναι μήπως μπορεί να μοιραστεί τις εντυπωσεις του;
(Σε παρενθέσεις εβαλα τα πανεπιστήμια που σκεφτομαι στις χωρες αυτές ωστόσο οποιαδήποτε πληροφορία για την ζώη στη χωρά ή και για τα συγκεκριμένα πανεπιστήμια θα ήταν ευπρόσδεκτη
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλήσπερα σας, υπάρχει καποιος που να εχει παει Erasmus Γερμανία ( rwth Aachen), Βέλγιο (ku leuven) ή Ολλανδία ( tu Eindhoven) και αν ναι μήπως μπορεί να μοιραστεί τις εντυπωσεις του;
(Σε παρενθέσεις εβαλα τα πανεπιστήμια που σκεφτομαι στις χωρες αυτές ωστόσο οποιαδήποτε πληροφορία για την ζώη στη χωρά ή και για τα συγκεκριμένα πανεπιστήμια θα ήταν ευπρόσδεκτη
Εγώ ήμουν στην Αμβέρσα για πρακτική, δεν είχα ενθουσιαστεί από τη ζωή αλλά Leuven είναι φοιτητούπολη, οπότε πιστεύω ότι θα περάσεις πολύ καλά εκεί! Θεωρώ ότι το εράσμους στο Βέλγιο αξίζει κυρίως αν πας Γάνδη ή Leuven. Τις υπόλοιπες πόλεις θα τις απέφευγα. Και επίσης, για εμένα, καλύτερα να πας το εαρινό εξάμηνο. Θα μπορείς να κάνεις ταξίδια σε πολλές πόλεις στο Βέλγιο αλλά και στην Ολλανδία και στο Λουξεμβούργο, οπότε από αυτή την άποψη θα είναι πολύ ωραία σίγουρα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.
Σε ποιο έτος πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να πας Erasmus;
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
Σκεφτομαι να παω ερασμους μονο και μονο για να περασω 2-3 δυσκολα μαθηματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top