Erasmus Ισπανία

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει Erasmus στην Ισπανία ? Θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας και ποιο μέρος εσείς θα μου προτείνατε διότι θα κάνω αίτηση σύντομα και έχω διχαστεί. Με ενδιαφέρει να μάθω για τις πόλεις και για το κόστος ζωής, την φοιτητική ζωή και τις εστίες. Σαν επιλογές έχω την Γρανάδα , Σεβίλλη , Μαδρίτη και μερικές "επαρχιακές" πόλεις όπως η Huelva , Lleida και το Valladolid.
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία ,ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν ήμουν Ισπανία (θα πάω για πρακτική κατά πάσα πιθανότητα :D ) αλλά έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα από όποιον έχει πάει εκεί για Ερασμους! Τις επαρχιακές πόλεις που αναφέρεις δεν τις ξέρω, εγώ δεν θα πήγαινα σε κάποια πολύ μικρή πόλη πάντως (αν και εκεί θα σου είναι πιο εύκολο να κανεις αμέσως παρέες και να γνωρίσεις κόσμο). Ψάξε λίγο να δεις τι παίζει και με τα πανεπιστήμια, αν εχουν μαθήματα που σε βολευει να πάρεις κτλ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top