Eπιστήμη Υπολογιστών vs Πληροφορική

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έκανα το research μου αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα πέραν του ότι η διαφορά τους είναι 'πολύ λεπτή' :redface:, μπορεί λοιπόν κάποιος να μου εξηγήσει ποιά είναι η διαφορά μεταξύ αυτών των 2? Είναι το ένα καλύτερο/δυσκολότερο απο το άλλο? (Και ό,τι άλλο χρειάζεται να ξέρω) :) Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και τα δύο είναι ακριβώς τα ίδια. Οι ονομασίες είναι να χαμε να λέγαμε γενικά.
Βέβαια κάθε τμήμα πληροφορικής διαφέρει λίγο απο ένα αντίστοιχό του αλλα η διαφορά τους είναι το πολύ 5%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
αναλογα για ποιο μιλας παντα π.χ. υπαρχει το ε.υ. στο ηρακλειο το ceid στην πατρα το τμημα του εκπα και η εφαρμοσμενη στη Θεσσαλονικη που εχουν διαφορες(οχι μεγαλες αλλα εχουν)π.χ. το ceid ειναι πολυτεχνειο εχει ενα χρονο παραπανω η εφαρμοσμενη εχει σχεση και με οικονομικα - management ενω του εκπα δινει περισσοτερη εμφαση στις τηλεπικοινωνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το επιστημης υπολογιστων ειναι το αγγλικο (δηλαδη αυτο που σπουδαζουν στο εξωτερικο) computer science ενω το πληροφορικης (informatics) εστιαζεται πιο πολυ στο τομεα της πληροφορικης με την ενοια αυτη.Ουσιαστικα δεν εχουν μεγαλες διαφορες μονο η μεταφραση αλλαζει και λιγο το προγραμμα σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top