ChatGPT και πανελλήνιες

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θέλω να απαντήσουν σε αυτό όσοι έχουν ή έστω γνωρίζουν για το ChatGPT 0.4. Είμαι μαθήτριά της τρίτης λυκείου, είμαι θεωρητική κατεύθυνση και δεν έχω σκοπό να δώσω πανελλήνιες. Στόχος μου είναι να βγάλω πάνω από 18.7 στο τετράμηνο έτσι ώστε να μπω σε ένα ΙΕΚ. Γενικότερα συμμετέχω στο μάθημα και κάνω επίσης εργασίες αλλά στα διαγωνίσματα και στα τεστ κάθε φορά πατόνω όσο καλά και να γνωρίζω το μάθημα... Το μόνο που θέλω να διορθώσω λοιπόν είναι το πρόβλημα στα διαγωνίσματα διότι μου μειώνουν το μέσο όρο. Είμαι διαθέσιμη και να αντιγράψω, μιας και που είναι πολύ εύκολο για την τάξη που βρίσκομαι, αλλά θα μου ήταν ευκολότερο να αντιγράψω σε απαντήσεις γραμμένες από το ChatGPT 0.4 διότι έτσι εξοικονομώ χρόνο. Τα διαγωνίσματα είναι σε μορφή πανελληνίων. Σας ρωτώ λοιπόν, αξίζει να πληρώσω 20€ για να πάρω το ChatGPT 0.4? Απαντάει σωστά στις ερωτήσεις πανελληνίων? Να θυμίσω ότι είμαι θεωρητική κατεύθυνση επομένως, κάνει πηγές σωστά; κάνει παράλληλα κείμενα σωστά; Και γενικότερα ότι υπάρχει στις πανελλήνιες από των ανθρωπιστικών;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,582 μηνύματα.
Θέλω να απαντήσουν σε αυτό όσοι έχουν ή έστω γνωρίζουν για το ChatGPT 0.4. Είμαι μαθήτριά της τρίτης λυκείου, είμαι θεωρητική κατεύθυνση και δεν έχω σκοπό να δώσω πανελλήνιες. Στόχος μου είναι να βγάλω πάνω από 18.7 στο τετράμηνο έτσι ώστε να μπω σε ένα ΙΕΚ. Γενικότερα συμμετέχω στο μάθημα και κάνω επίσης εργασίες αλλά στα διαγωνίσματα και στα τεστ κάθε φορά πατόνω όσο καλά και να γνωρίζω το μάθημα... Το μόνο που θέλω να διορθώσω λοιπόν είναι το πρόβλημα στα διαγωνίσματα διότι μου μειώνουν το μέσο όρο. Είμαι διαθέσιμη και να αντιγράψω, μιας και που είναι πολύ εύκολο για την τάξη που βρίσκομαι, αλλά θα μου ήταν ευκολότερο να αντιγράψω σε απαντήσεις γραμμένες από το ChatGPT 0.4 διότι έτσι εξοικονομώ χρόνο. Τα διαγωνίσματα είναι σε μορφή πανελληνίων. Σας ρωτώ λοιπόν, αξίζει να πληρώσω 20€ για να πάρω το ChatGPT 0.4? Απαντάει σωστά στις ερωτήσεις πανελληνίων? Να θυμίσω ότι είμαι θεωρητική κατεύθυνση επομένως, κάνει πηγές σωστά; κάνει παράλληλα κείμενα σωστά; Και γενικότερα ότι υπάρχει στις πανελλήνιες από των ανθρωπιστικών;
Το chatGTP θα σου δωσεις πολυ καλες απαντησεις σε οτι ζητησεις αλλα θα ειναι συντομες και νομιζω οχι στο πνεύμα των πανελληνιων... Θα πρεπει ομως να ξερεις και εσυ το αντικειμενο για να προσαρμοσεις την απαντηση στα ζητουμενα..

Δες εδω απαντηση του σε θεμα πανελληνιων ιστοριας 2023 που ζητησες

Εσείς
Ποια ήταν η δομή και η οργάνωση του κόμματος των Φιλελευθέρων κατά την περίοδο 1910-1912;
ChatGPT
Κατά την περίοδο 1910-1912, το κόμμα των Φιλελευθέρων είχε μια ιεραρχική δομή και οργάνωση. Στην κορυφή του κόμματος βρισκόταν ο αρχηγός του κόμματος, ο οποίος ήταν υπεύθυνος για τη λήψη των κύριων αποφάσεων. Ακολουθούσαν οι υπουργοί και οι μέλη της κεντρικής εκτελεστικής επιτροπής, οι οποίοι είχαν σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση της πολιτικής του κόμματος. Τα μέλη της βάσης του κόμματος περιλάμβαναν τους τοπικούς ηγέτες, τους ακτιβιστές και τα μέλη των τοπικών οργανώσεων του κόμματος. Η επικοινωνία μεταξύ των διαφόρων επιπέδων του κόμματος γινόταν μέσω συνελεύσεων, συναντήσεων και επισκέψεων από υψηλόβαθμα μέλη του κόμματος. Η οργάνωση των Φιλελευθέρων κατά την περίοδο αυτή ήταν σχετικά σταθερή και διαφανής, με σαφείς διαδικασίες λήψης αποφάσεων και μηχανισμούς για την ενίσχυση της συνοχής και της αποτελεσματικότητάς του.
Εσείς
τη στάση του Ελ. Βενιζέλου σχετικά με τις εθνικές διεκδικήσεις των Ποντίων και την αντίθεσή τους σ’ αυτή κατά την περίοδο διεξαγωγής του Συνεδρίου Ειρήνης στο Παρίσι
ChatGPT
Ο Ελ. Βενιζέλος είχε αντίθετη στάση απέναντι στις εθνικές διεκδικήσεις των Ποντίων κατά την περίοδο διεξαγωγής του Συνεδρίου Ειρήνης στο Παρίσι. Ο Βενιζέλος πίστευε ότι η επίλυση των διενέξεων με την Τουρκία έπρεπε να γίνει με διαπραγματεύσεις και συμβιβασμούς, αντί να γίνονται με διεκδικήσεις και αντιπαραθέσεις. Επομένως, αντιτάχθηκε σε οποιεσδήποτε δράσεις που θα μπορούσαν να αναζωπυρώσουν την ένταση μεταξύ Ποντίων και Τουρκίας κατά τη διάρκεια του Συνεδρίου Ειρήνης στο Παρίσι.


Mπορεις να κανεις και εσυ τις δοκιμες σου στο παρακατω site

Τωρα λες οτι τα θεματα στις ενδοσχολικες ειναι επιπεδου πανελληνιων!
Ε δεν ειναι λιγο τραβηγμενο αυτο? θα πατωνε λαος ετσι.
Οκ εσυ ξερεις καλυτερα.


Παντως για ΙΕΚ το παράλληλο μηχανογραφικο δεν λεει κατι... μπαινεις και αλλιώς με πολυ μικροτερο απολυτηριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Παιδιά, τι λέτε; Το chatGPT σου δίνει ο,τι να ναι απαντήσεις, κυρίως στα ιστορικά.. βγάζει δικά του ονόματα, ημερομηνίες και γενικά τα κάνει αχταρμά! Μη κάνεις τέτοιο πράγμα γιατί το πιθανότερο είναι να σου γράψει μαλακία, να την αντιγράψεις και να γίνεις ρεζίλι.

Στο πρώτο μάθημα που γράφαμε εξεταστική, μας στέλνει email η καθηγήτρια μας και μας λέει: παρακαλώ, μη χρησιμοποιήσετε το chatGPT γιατί μου γράφετε ονόματα συγγραφέων και ηθοποιών που δεν υπήρξαν ποτέ, ευχαριστώ! :lol:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top