AEN Εμποροπλοιάρχων - τρόποι εισαγωγής

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γειά σας, έδωσα πανελ. το 2021 απο θεωρητική κατεύθυνση και συγκέντρωσα 16.400 μορια. Ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να κανω αίτηση στην ΑΕΝ ( εμποροπλοιάρχων ) απο την κατεύθυνση και με τα μόρια μου ή αν υπάρχει κανένας αλλος τρόπος πρόσβασης.

Επιπλέον, αν μπορούσατε να με δώσετε πληροφορίες σχετικα με τις εξετάσεις υγείας/ πότε γίνονται αυτές ή ό, τι άλλο χρειάζεται, θα ήμουν πολύ ευγνώμων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Γειά σας, έδωσα πανελ. το 2021 απο θεωρητική κατεύθυνση και συγκέντρωσα 16.400 μορια. Ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να κανω αίτηση στην ΑΕΝ ( εμποροπλοιάρχων ) απο την κατεύθυνση και με τα μόρια μου ή αν υπάρχει κανένας αλλος τρόπος πρόσβασης.

Επιπλέον, αν μπορούσατε να με δώσετε πληροφορίες σχετικα με τις εξετάσεις υγείας/ πότε γίνονται αυτές ή ό, τι άλλο χρειάζεται, θα ήμουν πολύ ευγνώμων.
σορρυ μπρο , δεν δεχονται απο θεωρητικη.. μονο 2ο και 4ο πεδιο. μακαρι να το αλλαξουν του χρονου για τους πλοιαρχους μιας και ειναι και στην πεινα.
Παλιoτερα υπηρχε και εισοδος με απολυτηριο + lower + προυπηρεσια αλλα απο το 2020 το εκοψαν.
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
σορρυ μπρο , δεν δεχονται απο θεωρητικη.. μονο 2ο και 4ο πεδιο. μακαρι να το αλλαξουν του χρονου για τους πλοιαρχους μιας και ειναι και στην πεινα.
Παλιoτερα υπηρχε και εισοδος με απολυτηριο + lower + προυπηρεσια αλλα απο το 2020 το εκοψαν.
Μάλιστα... Κρίμα τι να πώ. Και απο οτι είδα οι βάσεις είναι αρκετά χαμηλά.
Δεν νμζ να αλλάξει ο νόμος φέτος αφού οι ίδιοι μας κυβερνάνε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Μάλιστα... Κρίμα τι να πώ. Και απο οτι είδα οι βάσεις είναι αρκετά χαμηλά.
Δεν νμζ να αλλάξει ο νόμος φέτος αφού οι ίδιοι μας κυβερνάνε.
ναι κριμα... το ναυτικο θελει νοημονες πλοιαρχους γιατι η τεχνολογια τρεχει...οι εφοπλιστες γκαριζουν για αυτο.
κοιτα η σχολη πλοιαρχων ειναι σε αδιεξοδο ,,μενει αδεια ..φετος για να μετριασουν το προβλημα πηραν στην θεση θεσεων ΓΕΛ ολους τους επιλαχοντες επαλ κατι που δεν αρεσε καθολου στους εφοπλιστες.
Φετος το υπαιθ εκανε κολπα με σχολες ΑΕΙ , καποιες που εμεναν αδειες απο ΕΒΕ τις εβαλε και στο 4ο πεδιο και μερικες πηραν τα επανω τους εως και γεμισαν διοτι το 4ο πεδιο εχει λαο.
Ισως το κανει και για ΑΕΝ και για στρατο.
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μόλις μπήκα στο site των ΑΕΝ απο περιέργεια και βλέπω οτι γίνεται να κανεις αίτηση εγγραφής, δεν προσδιορίζει προσανατολισμό, λέει απλα / ΓΕΝΙΚΑ ΛΥΚΕΙΑ 90%, ΓΕΝΙΚΑ ΛΥΚΕΙΑ 10%/ κτλπ. Οπότε θεωρητικά γίνεται να κάνω αίτηση, όχι οτι περιμένω κάτι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Μόλις μπήκα στο site των ΑΕΝ απο περιέργεια και βλέπω οτι γίνεται να κανεις αίτηση εγγραφής, δεν προσδιορίζει προσανατολισμό, λέει απλα / ΓΕΝΙΚΑ ΛΥΚΕΙΑ 90%, ΓΕΝΙΚΑ ΛΥΚΕΙΑ 10%/ κτλπ. Οπότε θεωρητικά γίνεται να κάνω αίτηση, όχι οτι περιμένω κάτι.
Οχι καλη μου ,,οταν θα πας να κανεις μηχανογραφικο οι σχολες αεν θα ειναι κρυμμένες.
Οπα εχουν και site οι αεν?
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αρχικά, γτ καλή μου, έκανα κανένα λάθος κατα την εγγραφή και βγαίνει ότι είμαι γυναίκα; ( όχι οτι εχω θέμα με αυτό) Πρώτη φορά μπαίνω σε τέτοια site και το έκανα βιαστικά. Να φανταστείς ούτε το κωδικό που έβαλα θυμάμαι. Τέσπα, ναι αν αναζητήσεις αίτηση εγγραφής ΑΕΝ σε βγάζει σε μια ιστοσελίδα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Αρχικά, γτ καλή μου, έκανα κανένα λάθος κατα την εγγραφή και βγαίνει ότι είμαι γυναίκα; ( όχι οτι εχω θέμα με αυτό) Πρώτη φορά μπαίνω σε τέτοια site και το έκανα βιαστικά. Να φανταστείς ούτε το κωδικό που έβαλα θυμάμαι. Τέσπα, ναι αν αναζητήσεις αίτηση εγγραφής ΑΕΝ σε βγάζει σε μια ιστοσελίδα
ωχ σορρυ
να ειδα αυτο στο προφιλ σου ''Η Pigeon'' οχι να εχεις θεμα οι αρσενικοι ειναι ειδος προς εξαφανιση και ειναι χρησιμοι.
α μιλας για το ειδικο μηχανογραφικο που κανεις στο υπουργειο ναυτηλιας? Αν ναι τοτε οκ αυτο δεν ξερει τι πεδιο εισαι.
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ωχ σορρυ
να ειδα αυτο στο προφιλ σου ''Η Pigeon'' οχι να εχεις θεμα οι αρσενικοι ειναι ειδος προς εξαφανιση και ειναι χρησιμοι.
α μιλας για το ειδικο μηχανογραφικο που κανεις στο υπουργειο ναυτηλιας? Αν ναι τοτε οκ αυτο δεν ξερει τι πεδιο εισαι.
Ναι λογικά αυτό θα είναι. I'll give it a go αν και δεν ξρ τι γίνεται με τις ημερμηνίες δλδ. αν μπορώ να την κανω και τρ την αίτηση ή αργότερα.

Όσο για το φύλο, θα δω πως αλλάζει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Ναι λογικά αυτό θα είναι. I'll give it a go αν και δεν ξρ τι γίνεται με τις ημερμηνίες δλδ. αν μπορώ να την κανω και τρ την αίτηση ή αργότερα.

Όσο για το φύλο, θα δω πως αλλάζει
οχι δεν μπορεις να κανεις τετοιο μηχανογραφικο τωρα ,,βγαζουν ανακοινωση κανενα μηνα πριν το μηχανογραφικο των πανελληνιων.
Η ισχυς αυτου του μηχανογραφικου ειναι να δηλωσεις κατα σειρα σε ποια αεν θελεις να πας ( ειναι καμια δεκαρια) . Και εξεταζεται αφου πρωτα δωσει το πρασινο φως το υπαιθ οτι μπηκες.
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πολύ σοφός είσαι ρε Γιάννη, πέραν της πλάκας κάνεις φοβερό έργο και βοηθάς κόσμο οπως και εμενα φυσικά.
Πάντως αφού έχουν ελλείψεις ελπίζω να με λάβουν υπόψιν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,559 μηνύματα.
Πολύ σοφός είσαι ρε Γιάννη, πέραν της πλάκας κάνεις φοβερό έργο και βοηθάς κόσμο οπως και εμενα φυσικά.
Πάντως αφού έχουν ελλείψεις ελπίζω να με λάβουν υπόψιν.
ευχαριστω..
κοιτα ....καποιος πρεπει να κανει διωρθωσεις ...οι εφοπλιστες ζητανε 2000 εισακτεους και αυτοι με το ζορι περνουν τους μισους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top