A-levels: τί είναι;

emmouka

Νεοφερμένος

Η emmouka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια αν μπορειτε θελω καμοια πληροφορια σχετικα με το τι μαθηματα θελουν τα a-levels,τα advanced highers, το ib & τα gcse!!!αν μπορειτε να μου δωσετε και τα links!!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
παιδια αν μπορειτε θελω καμοια πληροφορια σχετικα με το τι μαθηματα θελουν τα a-levels,τα advanced highers, το ib & τα gcse!!!αν μπορειτε να μου δωσετε και τα links!!!!σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!:D

Τα A-Levels είναι σαν τις Πανελλαδικές. Τα δίνουν τα παιδιά στην Αγγλία ανάλογα με τι ενδιαφέρονται να σπουδάσουν. Στην Ελλάδα μπορείς να τα δώσεις μέσω βρεττανικού συμβουλίου. Αλλά καλύτερα πιστεύω αν ενδιαφέρεσε για Αγγλία να κάνεις Foundation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Αν θέλεις να πας σε αγγλικό πανεπιστήμιο πρέπει να επισκεφθείς την ιστοσελίδα του πανεπιστημίου και να κοιτάξεις τι a-levels και με τι βαθμο πρέπει να πάρεις για να σε πάρουν. Τα περισσότερα διαρκούν δυο χρόνια και χωρίζονται σε 6 ή 4 μέρη ανάλογα. Στην Κύπρο και το απολυτήριο με πάνω απο 18,5 θωρείται a-level με Α. Υπάρχουν a-levels σε πολλά μαθήματα όπως η χημεία, η βιολογία, η ιστορία, τα μαθηματιτικά, τα νέα ελληνικά, οι υπολογιστές, η τέχνη κ.α. Οι εξετάσεις γίνονται στα αγγλικά απο το british council και την edexcel. Είναι αρκετά δύσκολα όμως αλλά ευτιχώς έχεις το δικαίωμα να τα ξαναδώσεις. Εγω εχω δώσει βιολογία, μαθηματικά πρώτο χρόνο και φέτος συνεχίζω με τον δεύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top