[27/5/2016] Βιολογία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Eνα κλικ πανω απο το 11?εγω θα ελεγα πολλα κλικ πανω απο το 11,σαν θεματα επαναληπτικων του 13,14,15 ηταν τα φετινα.Μπορει τοτε να επεφταν ολα τα ευκολα και να ηταν η πρωτη χρονια που τσιμπησαν λιγο τα θεματα,αλλα πιστευω για τους περισσοτερους απο μας που δινουμε φετος και με την εξασκηση που καναμε τα θεματα του 11 ηταν τουλαχιστον πανευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα θεματα ειναι τα πιο δυσκολα που εχουν βαλει ποτε στην βιολογια .Και δεν το λεω εγω αλλα καθηγητες μεγαλης εμπειριας.Εκρυβαν πολλες παγιδες που οι μαθητες λογω αγχους,ελλειψης χρονου δεν μπορεσαν να εντοπισουν.Οι 3 ωρες για καποιον που ηθελε να αιτιολογησει σωστα δεν εφταναν.Προσωπικα τα περσινα μου φανηκαν πολυ πιο ευκολα απο τα φετινα.
Μη νομιζετε οτι εχουν γραψει πολλοι σε ολη την ελλαδα (εξαιρειται το ischool) πανω απο 18
Οσο για τους αποφοιτους που σχολιαζουν δεν εχω να πω τιποτα αφου και εμεις τα ιδια θα κανουμε του χρονου
Αφηστε την βιολογια και παμε δυνατα για χημεια
Υγ. Οι βασεις θα πεσουν ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Τα θεματα ειναι τα πιο δυσκολα που εχουν βαλει ποτε στην βιολογια .Και δεν το λεω εγω αλλα καθηγητες μεγαλης εμπειριας.Εκρυβαν πολλες παγιδες που οι μαθητες λογω αγχους,ελλειψης χρονου δεν μπορεσαν να εντοπισουν.Οι 3 ωρες για καποιον που ηθελε να αιτιολογησει σωστα δεν εφταναν.Προσωπικα τα περσινα μου φανηκαν πολυ πιο ευκολα απο τα φετινα.
Μη νομιζετε οτι εχουν γραψει πολλοι σε ολη την ελλαδα (εξαιρειται το ischool) πανω απο 18
Οσο για τους αποφοιτους που σχολιαζουν δεν εχω να πω τιποτα αφου και εμεις τα ιδια θα κανουμε του χρονου
Αφηστε την βιολογια και παμε δυνατα για χημεια
Υγ. Οι βασεις θα πεσουν ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ.

Για χημεια πως τα βλεπεις ? Εγω πιστευω θα εχει πολλα της Β λυκειου...Αλλα μεχρι τωρα εχει φανει οτι ενα μαθημα απ την καθε κατευθυνση εχουν πιεσει πιο πολυ :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εβαλες μετρα αντι για αλγεβρικες τιμες στους τυπους??? Κριμα. Παντως δεν νομιζω να στο κοψουν ολο. Ξερεις τους τυπους αρα κατι παιρνεις απο εκει και στα αλλα δυο ερωτηματα δεν μπορουν να στα κοψουν ολα. Αν η φυσικη ειναι σωστη απο τα αριθμητικα δεν χανεις και πολλα ( Στο Γ3 πχ με λαθος στο Γ2 μπορει να βγαλεις λαθος φορα στη Δp αλλα αυτο δειχνει οτι ξερεις πως να βρεις αυτο που ζητανε αρα οχι πολλα. Σιγουρα δεν εισαι για 16)
Ελπίζω γτ από άποψη φυσικής εννοώ τύπων και αιτιολόγησης του φυσικού μέρους και σκέψης δεν έχω ζήτημα...αλλά τα νούμερα...είμαστε λίγο off topic βέβαια η έτσι νμζ...:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Eνα κλικ πανω απο το 11?εγω θα ελεγα πολλα κλικ πανω απο το 11,σαν θεματα επαναληπτικων του 13,14,15 ηταν τα φετινα.Μπορει τοτε να επεφταν ολα τα ευκολα και να ηταν η πρωτη χρονια που τσιμπησαν λιγο τα θεματα,αλλα πιστευω για τους περισσοτερους απο μας που δινουμε φετος και με την εξασκηση που καναμε τα θεματα του 11 ηταν τουλαχιστον πανευκολα.

Ναι, η εμπειρία δείχνει ότι όσο προχωράνε οι χρονιές και σκέφτονται όλο και πιο κουλά, παλαβά και μπερδεμένα θέματα για να σας μπαφιάσουν στην εξάσκηση, τόσο πιο πονηρεμένοι και σε ετοιμότητα είστε. Θυμάμαι όταν μας έκαναν τις "δύσκολες" ασκήσεις στο φροντιστήριο το '11, βάζανε ένα κάρο σάλτσες και πίστευαν ότι δεν θα πέσουν ποτέ. Τελικά αποδείχθηκε ότι σε Μαθηματικά, Φυσική και Βιολογίες καλά έκαναν και τα πιλάτευαν τόσο. Έκτοτε με χρονιές όπως το '12 και το '15, οι μαθητές ήταν -ψυχολογικά τουλάχιστον- πιο προετοιμασμένοι ότι θα τους κάνουν πουστιές. Δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου αυτά. Έχω διατηρήσει επαφές με το φροντιστήριό μου και τα συζητάμε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τα θεματα ειναι τα πιο δυσκολα που εχουν βαλει ποτε στην βιολογια .Και δεν το λεω εγω αλλα καθηγητες μεγαλης εμπειριας.Εκρυβαν πολλες παγιδες που οι μαθητες λογω αγχους,ελλειψης χρονου δεν μπορεσαν να εντοπισουν.Οι 3 ωρες για καποιον που ηθελε να αιτιολογησει σωστα δεν εφταναν.Προσωπικα τα περσινα μου φανηκαν πολυ πιο ευκολα απο τα φετινα.
Μη νομιζετε οτι εχουν γραψει πολλοι σε ολη την ελλαδα (εξαιρειται το ischool) πανω απο 18
Οσο για τους αποφοιτους που σχολιαζουν δεν εχω να πω τιποτα αφου και εμεις τα ιδια θα κανουμε του χρονου
Αφηστε την βιολογια και παμε δυνατα για χημεια
Υγ. Οι βασεις θα πεσουν ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ.

απο τους λίγους εδώ μεσα που εκφράζουν αντικειμενικες απόψεις , όλοι προσπαθούν να επιβάλουν τα πιστεύω τους , μ φτιάξεις τη διάθεση ρε φίλε , γουστραω να διαβάζω έξυπνα σχόλια , αν και δεν έχω καμία σχέση με βιολ κατευ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ελπίζω γτ από άποψη φυσικής εννοώ τύπων και αιτιολόγησης του φυσικού μέρους και σκέψης δεν έχω ζήτημα...αλλά τα νούμερα...είμαστε λίγο off topic βέβαια η έτσι νμζ...:-P

Ελα μωρε σιγα :P Που αλλες χρονιες που εμπαινες εδω μεσα και εβλεπες 200+ σχολια με αναλυσεις πανω στα θεματα των εξετασεων. Πολλη νεκρα φετος, ενα off topic δεν νομιζω να πειραζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ελα μωρε σιγα :P Που αλλες χρονιες που εμπαινες εδω μεσα και εβλεπες 200+ σχολια με αναλυσεις πανω στα θεματα των εξετασεων. Πολλη νεκρα φετος, ενα off topic δεν νομιζω να πειραζει

Και εγώ έμπαινα ischool και παρακολουθουσα τις συζητήσεις πριν κάνω το προφίλ...:-P:-) όντως γτ τόση νεκρα φέτος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top