[18/06/2021] Χημεία Προσανατολισμού

Sociallyawkward

Νεοφερμένος

Η Sociallyawkward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ο αυτοϊοντισμός είναι ισορροπία. Η προς τα αριστερά αντίδραση ,ναι, είναι εξουδετέρωση των H3O+ OH-. Κοίτα, λοιπόν, πως οι απαντήσεις είναι οι ίδιες. Εμείς εδώ είπαμε από την ισορροπία και μετατόπιση κλπ. Με την εξουδετέρωση απλά βγάζεις το ΔH<0. Μου φαίνεται απλά πως προσπαθούν να το παίξουν κάποιοι. Βατά βατά και έχουν λάθη. Εδώ το lisariteam ,τόσοι μαθηματικοί, δεν είδαν τις κατηγορίες ούτε στο Δ3 ούτε στο Δ4 (μαθηματικά). Τραγικό να τρέχουν να διορθώσουν τα λάθη και μετά να μιλάνε για βατά. Μακάρι να μην πέσουμε σε γουμάρια βαθμολογητές και πάμε καλά!!
Εχεις δικιο! Οι απαντήσεις είναι και οι δύο σωστές από ότι φαινεται οποτε μακάρι να πάρουμε όλα τα μορια. Οπως ειπες, στην αρχη ολοι λενε βατα βατα και μετα βγαινουν οι δυσκολιες και τα λαθη. Αν και εδωσα βιολογια, αυτο για τα μαθηματικά το ακουσα. Ελεγαν ολοι βατα και μετα ετρεχαν να διορθωσουν τις λυσεις και υστερα απο 2 μερες ηρθαν στην επιφάνεια τα λαθη των μαθητων που ελεγαν οτι εγραψαν τελεια. Αυτό που καταλαβα μέχρι στιγμής ειναι οτι φετος ευνοούνται οι μαθητες που ψάχνουν εναν μετριο βαθμο. Πχ στην χημεια όντως επιανες ενα 12-13. Αλλα δεν βοηθουν καθόλου τους μαθητες που ψαχνουν υψηλο βαθμο. Στο φροντιστήριο μας οι καθηγητές ειπαν οτι λίγοι θα έχουν πανω απο 18 στην χημεια, αλλα πολλοι πάνω απο 12 γτ εξεταζοταν πολυ λίγα κεφάλαια και υπήρχαν θεματα-δωρα. Μαλλον λόγω της ελάχιστης βασης εισαγωγής δεν θελουν να μεινει το 60% των υποψηφιων εκτος. Αλλα αυτο δνε σημαίνει οτι πρεπει να καταστρέφουν αυτους που ψαχνουν το 18-19
 

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πχ εγω φοβόμουν πολύ στο Δ3 - μαθηματικά.( Έκανα γεωμετρική εποπτεία : έναν πίνακα μεταβολων για την g. Έπειτα, ζωγράφισα την h αφού χο/e <1 κλπ. Έδειξα ρίζα και είπα πρέπει g'(ρ)=h'(ρ) ). Οπότε όπως λες με κατέστρεψαν στο 18. Ακουγα φιλε ευκολο το Δ3 απο ολους και μετα μαλλον θα παρω περισσοτερα απο αυτους (χιχι πλακα κανω). Και οταν ειδα τα λαθη απο το λισαρι και διακροτημα λεω ενα "καλυτερα το εκανα εγω" 😂.
 

Sociallyawkward

Νεοφερμένος

Η Sociallyawkward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πχ εγω φοβόμουν πολύ στο Δ3 - μαθηματικά.( Έκανα γεωμετρική εποπτεία : έναν πίνακα μεταβολων για την g. Έπειτα, ζωγράφισα την h αφού χο/e <1 κλπ. Έδειξα ρίζα και είπα πρέπει g'(ρ)=h'(ρ) ). Οπότε όπως λες με κατέστρεψαν στο 18. Ακουγα φιλε ευκολο το Δ3 απο ολους και μετα μαλλον θα παρω περισσοτερα απο αυτους (χιχι πλακα κανω). Και οταν ειδα τα λαθη απο το λισαρι και διακροτημα λεω ενα "καλυτερα το εκανα εγω" 😂.
Η αλήθεια ειναι οτι δεν καταλαβα τιποτα γιατί εδινα βιολογια, αλλα εύχομαι οντως να τα έχεις παει πολυ καλα! Η γνωμη μου για φετος ειναι οτι τα θεματα ηταν πολυ αδικα. Εδιναν την ευκαιρία στους μέτριους μαθητες να γραψουν καλο βαθμο, το οποιο είναι εννοείται καλο, αλλα πιστευω οτι οι καλοι μαθητεε που εκαναν μια παραπανω προσπάθεια, δεν θα ξεχωρισουν. Θα μπουνε στο ιδιο τσουβαλι με παιδια που ισως έκαναν λιγοτερη προσπαθεια.
 

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Έχεις δίκαιο. Αλλά τι να κάνεις; Ξεχνάμε κάτι.. ΦΥΣΙΚΟΥΛΑ😂
Έχουμε και άλλο τέρας που έρχεται οπότε να περιμενουμε.
 

Sociallyawkward

Νεοφερμένος

Η Sociallyawkward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχεις δίκαιο. Αλλά τι να κάνεις; Ξεχνάμε κάτι.. ΦΥΣΙΚΟΥΛΑ😂
Έχουμε και άλλο τέρας που έρχεται οπότε να περιμενουμε.
Χάχαχάχα ακριβώς!! Να δουμε και εκει τι θα γινει. Πραγματικά δεν ξερω τι αλλο να διαβασω😞 Κανω επαναληψη την θεωρια σε περίπτωση που τύχει κατι παρομοιο με το γ5 της χημειας που λενε οτι το ειχε στο βιβλιο. Αλλα δεν ξερω πραγματικά τι αλλο να διαβασω. Εχουμε λυσει ασκησεις απο τοσα βοηθηματα, δεν ξερω ποια να πρώτο κοιτάξω!!
 

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Κοίτα, να διαβάσεις το σχολικό της φυσικής ... είναι μπλιαχ όμως δεν διαβάζεται. Οπότε, βγες έξω και κάνε μια βόλτα. Εγώ πήρα τα σκυλιά μου, με πήγαν βόλτα και τώρα κοιτάω σημειώσεις μωρέ. Αυτό. Τι άλλο να κάνεις;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top