Χημικό ΕΚΠΑ ή Διατροφολογία Χαροκόπειο;

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτές τις δυο σχολές. Ποια θα προτιμούσατε και γιατί;
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Πολύ διαφορετικές σπουδές.. Αλλά εγώ προσωπικά θα επέλεγα διαιτολογία λόγω αντικειμένου.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Πραγματικά τελείως διαφορετικές σχολές
Και εγώ διαιτολογία θά επέλεγα, λόγω αντικειμένου, μαθημάτων σχολής και επαγγελματικής προοπτικής
Πιστεύω ότι ή διατροφή εμπεριέχεται στην πρόληψη τών νοσημάτων όπου και πρέπει να στοχεύσει η ιατρική
Μπορείς να ιδιωτευσεις, να εργαστείς σε κέντρα ιδιωτικά, ιδιωτικά Κ δημόσια νοσοκομεία
Πλέον δεν υπάρχει δομή χωρίς διαιτολόγο
Θα με ενδιέφερε και η αθλητική διατροφή
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγώ πάλι θεωρώ ότι η χημεία έχει καλύτερες προοπτικές αλλά δεν θα την επέλεγα λόγω αντικειμένου σπουδών.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Aν βρίσκεσαι σε δίλλημα δεν θα πρότεινα Διατροφολογία αντί Χημικού, καθώς είναι πολύ πιο εξειδικευμένος τομέας και μπορεί να δεις πως δεν σου αρέσει. Το Χημικό σου ανοίγει πολύ περισσότερους δρόμους συνεπώς θα το προτιμούσα αν δεν ήμουν σίγουρος για το τι θέλω να κάνω.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Aν βρίσκεσαι σε δίλλημα δεν θα πρότεινα Διατροφολογία αντί Χημικού, καθώς είναι πολύ πιο εξειδικευμένος τομέας και μπορεί να δεις πως δεν σου αρέσει. Το Χημικό σου ανοίγει πολύ περισσότερους δρόμους συνεπώς θα το προτιμούσα αν δεν ήμουν σίγουρος για το τι θέλω να κάνω.
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ. Το χημικό ίσως έχει πιο εύκολη αποκατάσταση αν και η διατροφολογια είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα
 
Top