Φυσικό ΟΔΕ

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
H Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων στο Ο.Π.Α είναι το 4ο πιο υψηλόβαθμο τμήμα στο 5ο πεδίο (εκτός των στρατιωτικών-αστυνομικών)
ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ 17844 (180 θέσεις)
ΛΟΧΡΗ ΠΑ.ΜΑΚ 17836 (99 θέσεις)
ΔΕΤ ΟΠΑ 17602 (117 θέσεις)
ΟΔΕ ΟΠΑ 17181 (225 θέσεις)
Οικονομικό ΟΠΑ 16794 (180 θέσεις)

Οπότε μην λέμε και ότι θέλουμε.
Θα ήθελα επίσης να σε πληροφορήσω ότι το ΛΟΧΡΗ , φτιάχτηκε το 1999-2000 απο κατεύθυνση της ΟΔΕ και γιαυτο έχουμε πάρα πολλά κοινά μαθήματα με το ΛΟΧΡΗ αν επιλέξουμε κατεύθυνση χρηματοοικονομική.
Και ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ? ΟΔΕ παει οποιος δεν πιανει το ΛΟΧΡΗ? Ωραία και εγώ λέω ότι Φυσικό πάει αυτός που δεν έπιασε πολυτεχνείο.Είναι ΑΤΟΠΟ.
Άμα δεν τον ενδιαφέρει το τμήμα του ασφαλώς και να ξαναδώσει πανελλήνιες.

Όσο για τις ειρωνίες κάποιων, απαξιώ να απαντήσω!

Στην Ελλαδα ετσι λειτουργουν τα πραγματα .If you dont like it, you can get out
Η πλειοψηφια των φοιτητων σπουδαζει κατι που ποτε δεν φανταζοταν οτι θα σπουδαζε απλα επειδη περασε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οσο για τις πρροπτικες του οδε δεν ειναι τελειως μετεωρες γιατι ο πατερας μου ασχολειται με τον τουρισμο και θα ασχοληθω με κατι αλλα εχω ακουσει για το φυσικο οτι για να το βγαλεις πρεπει να εχεισ και τρελα και μεγαλο κολλημα με την φυσικη....οσο αναφορα τισ προοπτικες στην ΕΛΛΑΔΑ ποιο υπερισχυει?
Ναι δεν είναι μετέωρες για ΣΕΝΑ,που έχεις κάποιο γονιό στο επάγγελμα.Δεν είναι όμως το ίδιο για όλους τους δε-ξέρω-και-γω-πόσους βγάζουν τέτοια τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
οσο για τις πρροπτικες του οδε δεν ειναι τελειως μετεωρες γιατι ο πατερας μου ασχολειται με τον τουρισμο και θα ασχοληθω με κατι αλλα εχω ακουσει για το φυσικο οτι για να το βγαλεις πρεπει να εχεισ και τρελα και μεγαλο κολλημα με την φυσικη....οσο αναφορα τισ προοπτικες στην ΕΛΛΑΔΑ ποιο υπερισχυει?

Δεν ξέρω να σου πω ποιά είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά μη πας με (μόνο) αυτή τη λογική. Κανένα πτυχίο ΟΔΕ (αλήθεια γιατί ΟΔΕ; ) δεν σου χρειάζεται εάν έχεις κάτι από τους δικούς σου (που φυσικά είναι μια χαρά επιλογή) ή κάποια καλύτερη προοπτική.


Σκέψου λίγο αλλιώς πως θα μάθεις μια επιστήμη (λ.χ. τη φυσική) σαν μια επιστήμη ως αυτή καθ'αυτή και θα αποκτήσεις έναν επιστημονικό τρόπο σκέψης. Σόρυ αν ακούγομαι πως λέω ρομαντικές μπούρδες αλλά είναι απ'τα καλύτερα πράγματα που μπορείς να κάνεις αυτή τη στιγμή. Και μη το βλέπεις είμαι φυσικός θα κάνω φυσική, είμαι μαθηματικός θα κάνω μαθηματικά... Μπορώ να σου πω παράδειγμα φυσικού που δουλεύει σε consulting (σύμβουλος επιχειρήσεων) . Δεν είναι τόσο παράξενο!

Καλά αν δε τη παλεύεις καθόλου φύγε βέβαια:P.... Απλά σου λέω εναλλακτικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top