Φυσικόθεραπεία ή ιατρική;

Lebron

Νεοφερμένος

Ο Lebron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της γ λυκείου (φέτος μπαίνω)και είμαι πολύ δυνατός.Ειμαξ ανάμεσα στην ιατρική και την φυσικοθεραπεία.Ποια η άποψη σας και τι έχει η κάθε μία που δεν έχει η άλλη;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της γ λυκείου (φέτος μπαίνω)και είμαι πολύ δυνατός.Ειμαξ ανάμεσα στην ιατρική και την φυσικοθεραπεία.Ποια η άποψη σας και τι έχει η κάθε μία που δεν έχει η άλλη;
αφου αν βγαλεις τα μορια φιλε μου ειμαι σιγουρος οτι θα πας ιατρικη για ποιο λογο ρωτας?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Είμαι μαθητής της γ λυκείου (φέτος μπαίνω)και είμαι πολύ δυνατός.Ειμαξ ανάμεσα στην ιατρική και την φυσικοθεραπεία.Ποια η άποψη σας και τι έχει η κάθε μία που δεν έχει η άλλη;
Η φυσικοθεραπεια εχει μονο σκληρη δουλεια. Η ιατρικη μπορει να εχει σκληρη δουλεια μεχρι καταρευσεως ( πχ επειγοντα) ή μπορει να εχει και παπατζηλικι (πχ δερματολογια σε ιδ ιατρειο). Εχουμε οτι θες.
Ευχομαι του χρονου τον Ιουλιο να νιωθεις το ιδιο δυνατος.
 

Lebron

Νεοφερμένος

Ο Lebron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Φετος δεν έλεγες οτι περνας φυσιοθεραπεία;
Η ερώτηση πήγαινε για τον αδερφό μου ένα χρόνο μικρότερο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αφου αν βγαλεις τα μορια φιλε μου ειμαι σιγουρος οτι θα πας ιατρικη για ποιο λογο ρωτας?
Δεν θα το έλεγα δεν έχω τέτοια κολλήματα ούτε η οικογένεια μου επίσης.Ο αδερφός μου φέτος έβαλε φυσικοθεραπεία ενώ έπιανε αρκετές επιστήμες υγείας βιολογικό χημικό κτηνιατρική ίσως και φαρμακευτική και πόσο μάλιστα όταν αυτό αφορά σχολή που για να μπεις στα σαλόνια των ιατριων η των νοσοκομείων θες 8-10χρονακια τουλάχιστον.Εσενα ποια είναι η άποψη σου για αυτές τις επιστήμες;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλα αδερφια μαζευτηκατε. Μια εσυ και μια ο παπαχρηστος.

Εμπαση περιπτωση. Φυσικοθεραπεια θα επελεγα στη θεση σου , γιατι μπορεις να κανεις πιο πολαλ πραγματα απο γιατρος. Να ανοιξεις δικο σου, να μπεις σε μια αθλητικη ομαδα, να πας αναπληρωτες στα σχολεια και παει λεγοντας
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Η ιατρική είναι πολύ πιο δύσκολη σχολή με περισσότερα χρόνια σπουδών ωστόσο σε αποκατάσταση θεωρώ πως είναι καλύτερη...τώρα εσύ επιλέγεις με βάση τα θέλω σου
 

billion mentally

Νεοφερμένος

Ο billion mentally αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιατρικής Θεσσαλίας. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ιατρική (ειδικότητα φυσιάτρου) ή εργοθεραπεία;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top