Φυσική στο Φυσικό vs στο Πολυτεχνείο

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πολυς κοσμος παιζει προ-πο με το μηχανογραφικο του, εδω σκανε στα τμηματα μαθηματικων παιδια με βαθμους 11 στα μαθηματικα, απλα επειδη γεμιζαν το μηχανογραφικο με σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ποιος παει φυσικο αν δεν του αρεσει η φυσικη;;

Αν έχεις γύρω στα 15000 μόρια, η καλύτερή σου επιλογή είναι το φυσικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
βεβαια κοιτωντας και τον βαθμο των πρωτων στις σχολες φυσικης καθε χρονο παρατηρουμε πως καποια παιδια δεν πηγαν με την πεπατημενη(ελλαδα-περισσοτερα επαγγελματικα δικαιωματα)αλλα ακολουθησαν τα ενδιαφεροντα τους...αφου τα μορια που συγκεντρωσαν ηταν περισσοτερα απο τους περισσοτερους(αν οχι ολους καποιες χρονιες) εισαχθεντες στο πολυτεχνειο...αν μαλιστα συνεχισουν σε αυτο το τεμπο και στην σχολη και μετα(που παντως δεν θα ειναι καθολου ευκολο) τοτε τουλαχιστον στο εξωτερικο θα βρουνε διεξοδο...

και μιλωντας για επαγγελματικες προοπτικες οι πληροφορικαριοι μαζι με τους ΗΜΜΥ εχουν περισσοτερες διεξοδους απο πολιτικους μηχανικους κ.τλ αλλα δεν φαινεται αυτο τουλαχιστονγ ια τους πρωτους και μιλωντας για αυτην την περιοδο στα μορια...

οπως στα μορια δεν θα δεις την ποιοτητα καποιων σχολων στην κρητη συγκρινομενη με τα κεντρικα

οταν δηλωνα το μηχανογραφικο μου προτιμησα και γω την πρωτη επιλογη βασει καθαρα μοριων...περνωντας τα χρονια πλεον δινω κατατακτηριες σε ενα τμημα περιφερειακο που γνωριζω ομως την ποιοτητα του..αξιολογησα δηλαδη πλεον το τμημα αλλα και τα ενδιαφεροντα μου και οχι τα μορια που εχει στις βασεις...
βεβαιως μιλω καπως εκ του ασφαλους αφου επαγγελματικα ειμαι καλυμμενος απο την αρχικη μου παλαια επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top