Φροντιστήριο για κατατακτήριες στο Μαθηματικό ΕΚΠΑ

antonis97

Νεοφερμένος

Ο antonis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους,
Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για τις κατατακτήριες εξετάσεις ; Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο φροντιστήριο που να ειδικεύεται σε κατατακτήριες εξετάσεις στο Μαθηματικό του ΕΚΠΑ;
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους,
Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για τις κατατακτήριες εξετάσεις ; Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο φροντιστήριο που να ειδικεύεται σε κατατακτήριες εξετάσεις στο Μαθηματικό του ΕΚΠΑ;
Εξαρτάται από το τμήμα προέλευσης. Αν κάποιος πχ έχει τελειώσει φυσικό, ε, δε νομίζω ότι θα έχει θέμα να κάτσει να διαβάσει μόνος του για το μαθηματικό. Αν πάλι ενδιαφερόταν για φιλολογία, εκεί, ναι, θα ήταν απαραίτητο το φροντιστήριο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους,
Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για τις κατατακτήριες εξετάσεις ; Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο φροντιστήριο που να ειδικεύεται σε κατατακτήριες εξετάσεις στο Μαθηματικό του ΕΚΠΑ;
Διόρθωσε με εαν κάνω λάθος αλλά στην ουσία δίνεις μαθήματα στο ίδιο επίπεδο που δίνουν και οι φοιτητές του τμήματος απο όσο ξέρω. Επομένως μπορείς να παρακολουθήσεις τα μαθήματα δια ζώσης σαν να φοιτούσες ήδη εκεί,και να πας να τα δώσεις σαν να έδινες για μια ακόμα εξεταστική. Η μόνη διαφορά είναι οτι η επίδοση σου σε αυτά κρίνει το εαν είσαι ικανός να παρακολουθήσεις το τμήμα.

Εαν προέρχεσαι απο συναφές αντικείμενο(φυσικό ή πολυτεχνική σχολή) όπως σου ανέφεραν, τότε θεωρώ οτι δεν θα δυσκολευτείς σε σημείο που θα χρειαστείς φροντιστήριο. Ίσα ίσα μπορεί να σου φανεί και τετριμένη η όλη διαδικασία εφόσον αρκετά πράγματα θα τα έχεις ξαναδεί(εφόσον πρόκειται για βασικά μαθήματα που είναι κοινά σε αρκετές σχολές) ή τουλάχιστον θα έχεις μια παραπάνω αντίληψη απο όσο έχει ο μέσος 18χρονος που παρακολουθεί αρκετά πράγματα για πρώτη φορά και καλείται να εξεταστεί σε αυτά.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
επιτελους καποιος ρωταει και για μαθηματικο και οχι το κλασσικο φυτουλιαρικο ερωτημα ιατρικη,ιατρικη και παλι ιατρικη
 

antonis97

Νεοφερμένος

Ο antonis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
επιτελους καποιος ρωταει και για μαθηματικο και οχι το κλασσικο φυτουλιαρικο ερωτημα ιατρικη,ιατρικη και παλι ιατρικη
Σίγουρα υπάρχει ζήτηση και δίνει κόσμος αλλά στις ιατρικές και στις νομικές γίνεται χαμός.
Διόρθωσε με εαν κάνω λάθος αλλά στην ουσία δίνεις μαθήματα στο ίδιο επίπεδο που δίνουν και οι φοιτητές του τμήματος απο όσο ξέρω. Επομένως μπορείς να παρακολουθήσεις τα μαθήματα δια ζώσης σαν να φοιτούσες ήδη εκεί,και να πας να τα δώσεις σαν να έδινες για μια ακόμα εξεταστική. Η μόνη διαφορά είναι οτι η επίδοση σου σε αυτά κρίνει το εαν είσαι ικανός να παρακολουθήσεις το τμήμα.

Εαν προέρχεσαι απο συναφές αντικείμενο(φυσικό ή πολυτεχνική σχολή) όπως σου ανέφεραν, τότε θεωρώ οτι δεν θα δυσκολευτείς σε σημείο που θα χρειαστείς φροντιστήριο. Ίσα ίσα μπορεί να σου φανεί και τετριμένη η όλη διαδικασία εφόσον αρκετά πράγματα θα τα έχεις ξαναδεί(εφόσον πρόκειται για βασικά μαθήματα που είναι κοινά σε αρκετές σχολές) ή τουλάχιστον θα έχεις μια παραπάνω αντίληψη απο όσο έχει ο μέσος 18χρονος που παρακολουθεί αρκετά πράγματα για πρώτη φορά και καλείται να εξεταστεί σε αυτά.
Δεν έχω τελειώσει κάτι παρεμφερές αλλά θέλω να κάνω κάτι διαφορετικό.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.

Guest 100641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους,
Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για τις κατατακτήριες εξετάσεις ; Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο φροντιστήριο που να ειδικεύεται σε κατατακτήριες εξετάσεις στο Μαθηματικό του ΕΚΠΑ;
Αν
Καλημέρα σε όλους,
Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για τις κατατακτήριες εξετάσεις ; Γνωρίζει κάποιος κάποιο αξιόπιστο φροντιστήριο που να ειδικεύεται σε κατατακτήριες εξετάσεις στο Μαθηματικό του ΕΚΠΑ;
Αν επιτρέπεται τι σχολή έχετε φοιτήσει αν η σχολή σας είναι σχετική με το γνωστικό αντικείμενο της σχολής των μαθηματικών όχι αλλιώς σίγουρα χρειάζεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

https://www.maths.gr/mathens-exams.html
 

antonis97

Νεοφερμένος

Ο antonis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχω τελειώσει μια στρατιωτική σχολή, είχα πολλά μαθήματα θετικών επιστημών αλλά σίγουρα όχι στη μορφή που διδάσκονται στο φυσικό για παράδειγμα.
 

Guest 100641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως απόφοιτη μαθηματικός είναι πολύ ωραία σχολή δύσκολη χρειάζεται αρκετή μελέτη οπως κι άλλες σχολές όχι αποστήθιση ,κατανόηση της θεωρίας μην φοβάστε να κάνετε το όνειρο σας πραγματικοτητά! Υπάρχουν πολλα πεδια να ασχοληθείτε αργότερα, τα εφαρμοσμένα και τα θεωρητικά μαθηματικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω τελειώσει μια στρατιωτική σχολή, είχα πολλά μαθήματα θετικών επιστημών αλλά σίγουρα όχι στη μορφή που διδάσκονται στο φυσικό για παράδειγμα.
Σίγουρα όχι όπως και στο μαθηματικό... σωστά τι ακριβώς υλη καλύψατε στη στρατιωτική σχολή και ποια συγγράμματα ? Δωρεάν συγγράμματα υπάρχουν στο internet και μάλιστα θα βρείτε στο kallipos αποθετηριο αν δεν κάνω λάθος αλλιώς θα σας πω αν θέλετε δικά μου συγγράμματα που είχα στην σχολή και αν έχετε την οικονομική δυνατότητα να τα αγοράσετε σίγουρα όμως να έχετε στο μυαλο σας ότι είναι μια πολυ ομορφη σχολη αλλά κυρίως θέλει διάβασμα με κατανόηση
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Έχω τελειώσει μια στρατιωτική σχολή, είχα πολλά μαθήματα θετικών επιστημών αλλά σίγουρα όχι στη μορφή που διδάσκονται στο φυσικό για παράδειγμα.
Έλα βρε καλά θα είσαι σιγά. Λες στο πρώτο έτος να μπαίνουν όλοι με υψηλό επίπεδο απο το λύκειο; Οι περισσότεροι στουρνάρια είναι και βελτιώνονται σιγά σιγά. Έχοντας τελειώσει και στρατιωτική σχολή φαντάζομαι θα έχεις περισσότερη πειθαρχία απο το μέσο 18χρονο φοιτητή στο πρώτο έτος, οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με το διάβασμα.

Πάντως καλό θα ήταν εαν μπορείς να βρεις βοήθεια, όχι επειδή δεν μπορείς και μόνος, αλλά επειδή δεν υπάρχει λόγος να κουραστείς για την εισαγωγή σου στην σχολή. Εαν πάλι δεν γίνεται,προσπάθησε το και μόνος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top