Φοιτητικά σπίτια

Anthi02

Νεοφερμένος

Η Anthi02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πότε ειναι η καλύτερη περίοδος για ψάξει ένας φοιτητής σπιτι?
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Πριν βγουν οι βασεις νομιζω.. γιατι μετα λογικο ειναι πως πεφτουν ολοι μαζι οι νεοι φοιτητες να βρουν σπιτι :')
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ με το πριν βγουν οι βάσεις. Αν βγουν τα μόρια και έχεις πολύ παραπάνω από την βάση της σχολής στην οποία στοχεύεις και είσαι πολύ σίγουρη πως περνάς, είναι σίγουρα καλύτερο να ψάξεις για σπίτι κατευθείαν από το να περιμένεις να βγουν οι βάσεις. Αν πάλι δεν είναι σίγουρη, δεν έχεις άλλη επιλογή από το να περιμένεις και να ψάξεις μαζί με τους υπόλοιπους πρωτοετείς φοιτητές(εκτός και αν δεν είσαι πρωτοετής).
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μεταξύ της ανακοίνωσης αποτελεσμάτων και της ανακοίνωσης των βάσεων.
Επίσης, τα περισσότερα συμβόλαια λήγουν Ιούλιο ή Αύγουστο και οι ιδιοκτήτες φέρνουν υποψήφιους ενοικιαστές από πιο πριν.

Και μια συμβουλή: Μην επαναπαυτείς με τους μεσίτες που σου ζητάνε να δώσεις χαρακτηριστικά του σπιτιού που ψάχνεις και σου λένε "Εάν βρω κάτι θα σε πάρω". Έψαξα 3 διαφορετικές χρονιές σπίτι, έχω πάνω από 30 τηλέφωνα μεσιτών, ποτέ κανένας δεν με πήρε τηλέφωνο να μου πει ότι βρήκε κάτι.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
έχοντας ψαξει σπιτι μεσω ιστοσελιδας (και μεσιτη κατ'επεκταση) εχω να δηλωσω μια ασχημη εμπειρια προσωπικα..δν βοηθανε ουσιαστικα πουθενα, τουναντιον θα ελεγα οτι μπλοκαρουν με τον μεσαζοντα ρολο τους την επικοινωνια μεταξυ ενοικιαστη και ιδιοκτητη :/ προτιμω την αμεση επαφη μεταξυ των δυο πλευρων :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top