Υπάρχει κάποιο κόστος για τη φοίτηση σε Δημόσιο Πανεπιστήμιο της Κύπρου;

maraki67383

Νεοφερμένος

Η maraki67383 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδιά Γειαα σας, να ρωτήσω, ξέρει κανείς εάν δηλώσω στο μηχανογραφικό μου και σχολές στο δημόσιο πανεπιστήμιο της Κύπρου, αν υπάρχει κάποιος κόστος για αυτό; Γιατί είδα κάπου ότι πρέπει να πληρώσεις κάτι, αλλά από την άλλη δεν μου φαίνεται τόσο λογικό από την στιγμή που είναι δημόσιο. Ευχαριστω!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα Μαρία,
Δεν πληρώνεις τίποτα για να δηλώσεις σχολές στα δημόσια πανεπιστήμια της Κύπρου. Είναι δωρεάν.
 

maraki67383

Νεοφερμένος

Η maraki67383 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπέρα Μαρία,
Δεν πληρώνεις τίποτα για να δηλώσεις σχολές στα δημόσια πανεπιστήμια της Κύπρου. Είναι δωρεάν.
Εννοώ αν πάω στο πανεπιστήμιο , πρέπει να πληρώσω κάτι μιας που είμαι από Ελλάδα ;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όχι δεν πληρώνεις κάτι, πέρα από 30ευρώ το έτος για ιατροφαρμακευτική κάλυψη. Το πληρώνουν όλοι οι φοιτητές.
 

maraki67383

Νεοφερμένος

Η maraki67383 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εννοώ αν πάω στο πανεπιστήμιο , πρέπει να πληρώσω κάτι μιας που είμαι από Ελλάδα ;
Επίσης μπορω να κάνω μηχανογραφικό και για τις πόλεις της Ελλάδας και για την Κύπρο ; Και να αποφασίσω μετέπειτα για το που θέλω να πάω;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ναι ναι θα κάνεις κανονικά τα μηχανογραφικά και θα επιλέξεις στο τέλος :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top