Τουρκικών Σπουδών vs Επικοινωνίας & ΜΜΕ Αθήνας;

elenaya

Νεοφερμένος

Η elenaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι σαν 1η επιλογή είχα σκεφτει το ΜΜΕ στο καποδιστριακο.Αλλα τη δημοσιογραφία τη σκέφτομαι μάλλον εξιδανικευμένα,αφου το ρεπορταζ που θα με ενδιεφερε να ασχοληθω είναι το ταξιδιωτικο ή εστω κατι που να συνεπαγεται μια σοβαροτητα!Φοβαμαι ομως οτι τα πραγματα και στη σχολη και επειτα θα τα βρω αλλιώς!Ετσι μήπως είναι καλυτερα να δηλωσω των τουρκικων σπουδων που το σκεφτομοθν σαν δευτερη επιλογη?σου δίνει προοπτικες σαν τμημα και μπορεις να εξελιχθείς και σαν διερμηνέας με ενα μεταπτυχιακο?
Ευχαριστω εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν κρίνω και πολύ αντικειμενικά :) , αλλά είναι βέβαιο ότι τα ΕΜΜΕ δίνουν περισσότερες διεξόδους επαγγελματικές. Αν θες καθαρά και μόνο δημοσιογραφία, προτείνω ΑΠΘ, που είναι προσανατολισμένο προς τα εκεί περισσότερο. Αν θες σχετικά με επικοινωνία (και δημοσιογραφία ανάμεσα σε αυτά) τότε ανεπιφύλακτα έλα στα ΕΜΜΕ.

(ΥΓ: Σόρυ που πετάγομαι σαν μαϊντανός όποτε βλέπω Δημοσιογραφία, αλλά δεν είναι και κανένας άλλος εκπρόσωπος μέσα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaya

Νεοφερμένος

Η elenaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επειδή σκεφτομαι σοβαρα και το εξωτερικο για το μετά νομιζω οτι το τμήμα του Καποδιστριακού είναι καλύτερο!Αυτό τελείωσες ε?για πες κριτικες!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με όλες τις δυσκολίες που υπάρχουν στα ελληνικά πανεπιστήμια, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το τμήμα, γι αυτό άλλωστε γύρισα μετά την Αγγλία εδώ για διδακτορικό. Επειδή είναι μικρό το τμήμα, δεν έχουμε αυτό το χάος που βλέπεις σε άλλες σχολές. Το αντικείμενο από την άλλη δεν το βαριέσαι γιατί κάνεις 100 διαφορετικά πράγματα, από δημοσιογραφία, ιστορίες, κοινωνιολογίες, γαλλικά, γλωσσολογίες μέχρι ιστορία της τέχνης και μυθολογία και ψυχανάλυση.

Έχω τα καλύτερα να σου πω για το τμήμα, δεν το συζητάω. Και έχει και καλές προοπτικές αποκατάστασης, από την πρακτική κιόλας (γιατί κάνουμε και πρακτική).
Ρώτα λεπτομέρειες και θα σου πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaya

Νεοφερμένος

Η elenaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλό μου ακούγεται!Βασικά λογω των πολλών αντικειμενων που καλύπτει το επέλεξα!Για μέτα σου δίνει ευκαιρίες;σε <<προωθεί>> κατά κάποιο τρόπο η ίδια η σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι, σε πολλές περιπτώσεις γίνεται αυτό. Και με την πρακτική, και με συνέδρια που οργανώνουμε, και με τις διάφορες έρευνες που γίνονται και συνεργαζόμαστε με εταιρίες αλλά και με διάφορα ερευνητικά προγράμματα που μπαίνουν και εξωτερικοί συνεργάτες μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaya

Νεοφερμένος

Η elenaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυ!Απλά με τόσες ιδιωτικές σχολές και τετοια ανεργία στον κλάδο,δεν ξέρω τι θα κάνω!Και ίσως το οτι προσανατολίζομαι σε συγκεκριμένο είδος δημοσιογραφίας να με περιορίζει!Θέλω να ψαξω και για το αλλο τμημα,που είναι κατι πιο εναλλακτικό!Οπωσδήποτε πάντως δε θα καταλήξω φιλολόγος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι των ΑΕΙ γενικά δεν έχουν θέμα με τα παιδιά από τα ιδιωτικά, το λέω συνεχώς ότι μας προτιμάνε. Ίσα ίσα για το είδος που θες, θες μια σφαιρική μόρφωση, που στην δίνει το ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaya

Νεοφερμένος

Η elenaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εννοείται ότι θα προτιμήσω ΑΕΙ αν την επιλέξω τελικά!Προς το παρόν εχω δρόμο ακόμη!Χάρηκα πολύ που μίλησα με ενα ατομο που γνωρίζει!Ευχαριστώ πολυ και χρόνια πολλά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τίποτα βρε, ό,τι άλλο θέλεις εδώ είμαι!! Χρόνια πολλά και σε σένα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top