Τμήμα Φιλολογίας vs Ιστορίας-Εθνολογίας

Lia 20

Νεοφερμένος

Η Lia 20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας θα ήθελα να μου πει κάποιος ποια σχολή είναι καλύτερη έχω περάσει ιστορία εθνολογία αλλά δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα . Εγώ περίμενα την σχολή πιο φιλολογική . Είναι προτιμότερο να διαλέξω πχ με 10% ελληνική φιλολογία ?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ε. Ναι αν πιστεύεις ότι αυτό θα σου ταιριάζει καλύτερα. Το πρόγραμμα σπουδών δεν το είχες δει ;
Πάντως τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι τα ίδια
 

Lia 20

Νεοφερμένος

Η Lia 20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μου αρέσει πιο πολύ η ιστορία αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου τα εθνολογικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι από ότι έχω ακούσει τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι ίδια . Αλλά στη φιλολογία μαθαίνουν πιο πολλά αρχαία ενώ εμαι αν θέλουμε διαλέγουμε κάποιο μάθημα αρχαίων
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μου αρέσει πιο πολύ η ιστορία αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου τα εθνολογικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι από ότι έχω ακούσει τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι ίδια . Αλλά στη φιλολογία μαθαίνουν πιο πολλά αρχαία ενώ εμαι αν θέλουμε διαλέγουμε κάποιο μάθημα αρχαίων
Ναι γιατί ο φιλόλογος δεν αναλαμβάνει ένα μάθημα. Συνήθως αυτό που κάνουν οι περισσότεροι είναι-με βάση τις προτιμήσεις και τις ικανότητες τους-να ειδικεύονται σε ένα με δύο μαθήματα . Αν λοιπόν θες να ασχοληθείς πιο πολύ με αρχαία-λατινικα δεν θα πας στο ιστορικό . Κλασσική φιλολογία θες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top