Τμήμα Πληροφορικής vs Μηχανικών Αυτοματισμού

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Αυριο θα τελειώσω και θα πατήσω οριστικοποίηση του μηχανογραφικού μου. Το προβλημα ειναι ότι βρισκομαι σε δίλημμα με τις παραπάνω σχολές. Περνάω και τει πληροφορικης και αυτοματισμου (θεσ/νικη και τα δυο). παντα ηθελα να περάσω πληροφορική, και ειχα στοχο την πληροφορικη απθ, την οποια ομως δυστυχως δεν την πιανω, ουτε την εφαρμ. πληροφορικη στο παμακ. τελευταια μου λενε πολλοι οτι η σχολη αυτοματισμου ειναι πολυ καλη και δυνατη σχολη, αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που θελω, καθως θελω πληροφορικη. εσεις τι μου προτεινετε; Μαλλον πληροφορικη θα βαλω πρωτα αλλα θελω και την δικη σας γνωμη. Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nepythys

Νεοφερμένος

Ο Nepythys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το τμήμα αυτοματισμού μοιάζει πιο πολύ με τμήματα ηλεκτρολόγων παρα πληροφορικής. Κοίταξε το πρόγραμμα σπουδών και των δυο σχολών και αποφάσισε.

Τμήμα αυτοματισμού

Τμήμα πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Το τμήμα αυτοματισμού μοιάζει πιο πολύ με τμήματα ηλεκτρολόγων παρα πληροφορικής. Κοίταξε το πρόγραμμα σπουδών και των δυο σχολών και αποφάσισε.

Καταρχην, σ ευχαριστω για την απαντηση! Ειδα τα μαθηματα και των σχολων. η σχολη αυτοματισμου δεν με εντυπωσιαζει, με την εννοια οτι εχει αρκετα μαθηματα εκτος απο την πληροφορικη. αλλα πολλοι μου λενε να το σκεφτω, καθως προκειτε για καλη σχολη... δεν ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nepythys

Νεοφερμένος

Ο Nepythys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καταρχην, σ ευχαριστω για την απαντηση! Ειδα τα μαθηματα και των σχολων. η σχολη αυτοματισμου δεν με εντυπωσιαζει, με την εννοια οτι εχει αρκετα μαθηματα εκτος απο την πληροφορικη. αλλα πολλοι μου λενε να το σκεφτω, καθως προκειτε για καλη σχολη... δεν ξερω.

Το τμήμα πληροφορικής του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης στο οποίο σπουδαζω είναι εξίσου καλό και πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσει εφόσον θες καθαρη πληροφορική. Μπορείς να με ρωτήσεις οτι θες σχετικά με το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top