Τμήμα Οικονομικών Επιστημών και επαγγελματική αποκατάσταση

PapaLui

Νεοφερμένος

Ο PapaLui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ με βοηθησες σε τεραστιο βαθμο

Καλες σπουδες
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εστω οτι του χρονου ξαναδινω και καταφερω να περασω ΟΠΑ η ΕΚΠΑ θα συνεχισω απο την αρχη σαν πρωτοετης ; ( Ενω στο αλλο τμημα οικονομικων επιστημων της επαρχιας εχω περασει τα μαθηματα του πρωτου και του δευτερου εξαμηνου )

 

PapaLui

Νεοφερμένος

Ο PapaLui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τα μαθηματα πρεπει να ταυτιζονται μεταξυ των δυο διαφορετκων τμηματων ; Στο τμημα Οικονιμικων Σπουδων της επαρχιας τα μαθηματα διαφερουν απο αυτα του ΕΚΠΑ και ΟΠΑ

Εννοω εαν πρεπει να εχουν την ιδια ο ονομασια τα μαθηματα των δυο σχολων πχ Μαθηματικα Ι
 
Τελευταία επεξεργασία:

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Φινεύς, καλώς ήρθες στο φορουμ, διάβασα το μήνυμα σου και επειδή σπουδάζω οικονομικά στο ΕΚΠΑ ήθελα να σου γράψω όχι απαραίτητα για τα οικονομικά αλλά γενικά για τον τρόπο δηλαδή με τον οποίο βλέπεις τις σπουδές στον οικονομικό τομέα. Αρχικά θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι ακριβώς θέλεις μέσω των οικονομικών να κάνεις και για ποιο λόγο θέλεις να σπουδάσεις κάτι τέτοιο, είναι πολύ σημαντικό να απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα, έχεις δώσει επιλογές εξωτερικού, Ελλάδας, στρατιωτική σχολή. Καταλαβαίνω ότι είναι περίεργο να γνωρίζεις ακριβώς τι θέλεις να κάνεις σε αυτήν την ηλικία καθώς ιδιαίτερα στα οικονομικά αλλά και γενικότερα οι συνθήκες αλλάζουν, πολλά αλλάζουν και όταν εσύ θα αποφοιτήσεις εάν καταφέρεις με το καλό να περάσεις σε κάποια οικονομική σχολή. Γι αυτό θα πρότεινα να ασχοληθείς να μάθεις περισσότερα για τα τμήματα των οικονομικών σχολών στην Ελλάδα, το εξωτερικό, διαβάζοντας τα προγράμματα σπουδών, μιλώντας με άτομα που έχουν σπουδάσει στο τμήμα που σε ενδιαφέρει, μπορείς και μέσω της unique minds που αποτελείται από φοιτητές από πολυτεχνείο, οπα, εκπα να μάθεις εκ των έσω( δηλαδή από τους ίδιους τους φοιτητές των τμημάτων) και δωρεάν, υπάρχουν επίσης ημέρες γνωριμίας με τα πανεπιστήμια στο ΕΚΠΑ γνωρίζω ότι γίνεται κάποιες ημερομηνίες που καθορίζεται απο το πανεπιστημιο( θα πρέπει να μπαίνεις στην ιστοσελίδα του καποδιστριακού ανα τακτα χρονικά διαστήματα για να ενημερώνεσαι), επίσης υπάρχει το 100mentors, εφόσον είσαι στο σχολείο καθηγητές μπορούν να σας βοηθήσουν.
Επίσης εφόσον ο ξάδερφος σου σπουδάζει έξω, θα μπορούσες όταν θα το επισκεπτόσουν εάν είχες ψαξει νωρίτερα κάποια events του πανεπιστημίου με σκοπό να δεις το πανεπιστήμιο και γιατί όχι να παρακολουθήσεις και το μάθημα που σε ενδιαφέρει. Γενικά χρειάζεται προσπάθεια από εσένα να κατανοήσεις τι θέλεις, τις δυνατότητες σου.
Εάν έχεις την οικονομική δυνατότητα και θέλεις να ακολουθήσεις καριέρα στο εξωτερικό είναι μία επιλογή, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι επειδή θα σπουδάσεις στο εξωτερικό θα γίνεις απευθείας επιτυχημένος, σίγουρα υπάρχουν ευκαιρίες, βλέπεις πολλά πράγματα, όμως εάν εσύ δεν έχεις την κατάλληλη νοοτροπία φοιτητή( και εννοώ ότι διαβάζεις, ενημερώνεσαι, συμμετέχεις) τότε και οι ευκαιρίες να υπάρχουν δεν θα μπορείς να ανταποκριθείς σε αυτές γιατί θα υπάρχουν άλλοι που θα έχουν αντριφήσει περισσότερο στο αντικείμενο. Γι΄αυτό αναφέρω ότι θα ήταν καλό πρώτα να σκεφθείς και να ανναρρωτηθείς γιατί θέλεις να σπουδάσεις κάτι τέτοιο, ποιοι είναι οι στόχοι, εάν αγαπάς αυτό που θέλεις να κάνεις θα αφιερώσεις χρόνο για να μάθεις, να ενημερώνεσαι και αυτό θα σε ξεχωρίσει, γιατί πολλοί σπουδάζουν οικονομικά ο καθένας όμως ακολουθεί διαφορετικό δρόμο με βάση τα ενδιαφέροντα του, δεν υπάρχει ένας δρόμος.
Έτσι λοιπόν ακόμα και εάν σπουδάσεις στην Ελλάδα στο τμήμα που σε ενδιαφέρει μπορεί εμφανώς να μην έχει τις διασυνδέσεις με ένα ξένο πανεπιστήμιο εάν όμως εσύ το κυνηγήσεις θα βρεις το δρόμο σου, πουθενά δεν θα είναι στρωμένα με ροδοπέταλλα ο δρόμος σου, χρειάζεται προσπάθεια από εσένα και καθαρό μυαλό. Έχω δει άτομα από ΤΕΙ να καταφέρνουν να γίνονται δεκτοί σε κορυφαία πανεπιστήμια του κόσμου, εκεί που κάποιος θα τους θεωρούσε αποτυχημένους επειδή πέρασαν σε ΤΕΙ, και άλλα με σπουδές στο εξωτερικό να γυρίζουν πίσω από τον 1ο χρόνο επειδή δεν μπορούσαν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις.
Σχετικά με το τμήμα των Οικονομικών της ΣΣΑΣ ακούγεται ότι συγκριτικά με άλλα τμήματα είναι πιο εύκολο και γενικά η συνέχεια των αποφοίτων είναι κατα κάποιο τρόπο εύκολη, με σταθερό μισθό. Το πλεονέκτημα σε αυτήν την σχολή είναι ότι παίρνεις παράλληλα και το πτυχίο ενώ βρίσκεσαι στο στρατό, έχεις κάνει το στρατιωτικό σου και πληρώνεσαι. Όμως και εδώ υπάρχουν οι άνθρωποι που έχουν βαρεθεί την ρουτίνα της καθημερινότητας και θέλουν να φύγουν όταν δεν θα χρειάζεται να πληρώσουν αποζημίωση και να κάνουν κάτι άλλο έξω. Υπάρχουν πολλά, γι αυτό αναφέρω έχει σχέση με το τι θέλεις να κάνεις, τον χαρακτήρα σου( ακόμα και στη ΣΣΑΣ που αρκετο χρονο έχουν στο πανεπιστήμιο κάποιοι δεν μπορούν να ανταποκριθουν στη καθημερινοτητα, υπάρχουν και πλεονεκτήματα και μειωνεκτήματα σε όλα εσύ θα αποφασίσεις, βλέπε μακροπρόθεσμα).
Επίσης πρέπει να σκεφθείς ότι τα Αγγλικά και η αντίστοιχη γλώσσα σε κάθε πόλη του εξωτερικού είναι σημαντικό να μπορείς να μιλάς και να καταλαβαίνεις άψογα, θα πρέπει να δεις πως είναι η ζωή εκεί, εάν εσένα θα σου άρεσε να μείνεις για 4 χρόνια περίπου, θα ήταν καλό με κάποιο summer school, ταξίδια να δεις και αυτό, εάν είσαι προσαρμοστικός. Επίσης εάν θες να σπουδάσεις έξω θα πρέπει να δεις τις διαδικασίες, προθεσμίες, χρειάζεται προετοιμασία όπως ένας καλος μο λυκείου, εξωσχολικές δραστηριότητες, και είναι καλό που εγραψες τωρα για να τα σκεφθεις αυτα και να πράξεις αναλόγως έχοντας χρόνο. Διοργανώνονται πολλλέ εκδηλώσεις σχετικά με τις σπουδές στο εξωτερικό όπως Γαλλία, Βρετανία, κοίτα και για υποτροφίες και για Ελλάδα και για Εξωτερικό.
Αυτα μου έρχονται στο μυαλό, δες ξερω εαν εχω ξεχασει κατι, σιγουρα έχω γραψει πολλά ελπίζω να σε βοηθήσουν αλλά είναι πράγματα που εάν δεν τα ξέρεις μπορεί να σε προβληματίσουν όταν δεν θα έχεις χρόνο για να προετοιμαστείς όπως θα έπρεπε. υπάρχει επίσης και το ΙΒ αλλά δεν ξέρω πολλά γι αυτό καλό είναι να το ψάξεις.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην σε αγχωνουν όλες αυτές οι πληροφορίες, είναι καλό να γνωρίζεις τι χρειαζεται να κάνεις για να πετυχους τους στόχους και χωρις προετοιμασία και προνοητικοτητα δεν γινεται τίποτα, ασχολησου με τον εαυτό σου, επένδυσε σε εσένα και όπως είχα διαβάσει '' Γίνε τόσο καλός, ώστε να μην σε αγνοήσουν''.
Η επιλογή είναι δική σου, είναι δικη σου η ζωή, κάνε ότι καλύτερο μπορείς είσαι στην αρχή και ακόμα και εαν αποφασίσεις κάτι δεν θα έρθει και το τέλος του κόσμου, εμπειρίες είναι όλα,μαθήματα, μαθαίνεις, εξελίσσεσαι και προχωράς.
Καλή επιτυχία και εύχομαι τα καλύτερα, να είσαι καλά, καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.
να σε ρωτησω το οικονομικο εκπα εχει μαθηματα αλυσιδας πχ αν δεν περασεις τα μαθηματικα1 στο 1ο εξαμηνο δν μπορεις να παρακολουθησεις τα μαθηματικα 2 στο 2ο?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
να σε ρωτησω το οικονομικο εκπα εχει μαθηματα αλυσιδας πχ αν δεν περασεις τα μαθηματικα1 στο 1ο εξαμηνο δν μπορεις να παρακολουθησεις τα μαθηματικα 2 στο 2ο?

Γιώργο, https://www.econ.uoa.gr/proptyxiakes-spoydes/ma8imata.html εδώ έχει τα μαθήματα του τμήματος αναλυτικά. (Πατάς τον υπερ-σύνδεσμο κλπ). Αν δεις υπάρχει το Μαθηματικά Ι και το Μαθηματικά ΙΙ καθώς και Στατιστική Ι και ΙΙ. Στην περιγραφή τους αναφέρονται ότι αποτελούν συνεχεία του προηγούμενου μαθήματος...
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Γιώργο, https://www.econ.uoa.gr/proptyxiakes-spoydes/ma8imata.html εδώ έχει τα μαθήματα του τμήματος αναλυτικά. (Πατάς τον υπερ-σύνδεσμο κλπ). Αν δεις υπάρχει το Μαθηματικά Ι και το Μαθηματικά ΙΙ καθώς και Στατιστική Ι και ΙΙ. Στην περιγραφή τους αναφέρονται ότι αποτελούν συνεχεία του προηγούμενου μαθήματος...
ναι το χω δει στο οπα πχ αμα χαθει ενα μαθημα Ι μπορεις να παρακολουθησεις το μαθημα ΙΙ
 

Xristinaki123

Νεοφερμένος

Η Xristinaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας! Υποψήφια στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις και έχω ως κύριο στόχο το τμήμα οικονομικών επιστημών του ΑΠΘ.Είμαι ακόμη λίγο μπερδεμένη σχετικά με το ποιο πανεπιστήμιο να διαλέξω..έχετε να προτείνετε κάποια;; Αθήνα δεν κοιτάω τόσο, γιατί δεν θα ήθελα να μείνω Αθήνα,αλλά φυσικά αν ειναι καλύτερο πχ το ΟΠΑ απο το ΑΠΘ(που θέλω) θα το σκεφτώ.Προγραμμα σπουδών δεν έχω κοιτάξει σε όλα όλα τα πανεπιστήμια ποιο είναι και έχω ακόμη να κάνω συζητήσεις και με άτομα που έχουν ήδη σπουδάσει οικονομικά.Ξεκάθαρα στο μυαλό μου για την μετέπειτα επαγγελματική μου αποκατάσταση δεν έχω σκεφτεί,αλλά σε διάφορες εταιρείες κλπ που θα μπορώ να εξελίσσομαι θα μου άρεσε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Γεια σας! Υποψήφια στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις και έχω ως κύριο στόχο το τμήμα οικονομικών επιστημών του ΑΠΘ.Είμαι ακόμη λίγο μπερδεμένη σχετικά με το ποιο πανεπιστήμιο να διαλέξω..έχετε να προτείνετε κάποια;; Αθήνα δεν κοιτάω τόσο, γιατί δεν θα ήθελα να μείνω Αθήνα,αλλά φυσικά αν ειναι καλύτερο πχ το ΟΠΑ απο το ΑΠΘ(που θέλω) θα το σκεφτώ.Προγραμμα σπουδών δεν έχω κοιτάξει σε όλα όλα τα πανεπιστήμια ποιο είναι και έχω ακόμη να κάνω συζητήσεις και με άτομα που έχουν ήδη σπουδάσει οικονομικά.Ξεκάθαρα στο μυαλό μου για την μετέπειτα επαγγελματική μου αποκατάσταση δεν έχω σκεφτεί,αλλά σε διάφορες εταιρείες κλπ που θα μπορώ να εξελίσσομαι θα μου άρεσε.
Καλυτερο πανεπιστημιο ειναι αυτο που σε σέβεται περισσότερο. ( μεγαλη κουβεντα ειπα ,τυπου πιας τ'αυγο και κουρευτο). Και το ΑΠΘ ειναι καλο και το Παμακ καλο ειναι και ο Βολος καλος,οτι σε βολευει εσενα και οτι μορια πιασεις.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Πήγαινε στο τμήμα που είναι πλησιέστερο στο σπίτι σου. Η μετακίνηση σε άλλη πόλη δεν αξίζει επειδή: 1) Τα ενοίκια και τα λοιπά κόστη δεν είναι καθόλου αστεία για τις περισσότερες οικογένειες 2) Πολύ πιθανόν θα αναγκαστείς να κάνεις κάποια δουλειά του ποδαριού για να βγει ο μήνας και οι σπουδές σου θα υποφέρουν. Λίγο πολύ τα ίδια θα μάθεις όπου και να πας. Και στην τελική σιγά το επίπεδο του τμήματος ΟΙΚ στο ΟΠΑ. Φοιτητές αποφοιτούν με άριστα και δεν ξέρουν να πολλαπλασιάζουν 2 πίνακες ή σε κοιτάζουν σαν χάνοι αν τους ρωτήσεις τι είναι ένα t-test (και θα είναι και σχεδόν περήφανοι για αυτό, ο παραλογισμός στο μεγαλείο του)
 

Xristinaki123

Νεοφερμένος

Η Xristinaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πήγαινε στο τμήμα που είναι πλησιέστερο στο σπίτι σου. Η μετακίνηση σε άλλη πόλη δεν αξίζει επειδή: 1) Τα ενοίκια και τα λοιπά κόστη δεν είναι καθόλου αστεία για τις περισσότερες οικογένειες 2) Πολύ πιθανόν θα αναγκαστείς να κάνεις κάποια δουλειά του ποδαριού για να βγει ο μήνας και οι σπουδές σου θα υποφέρουν. Λίγο πολύ τα ίδια θα μάθεις όπου και να πας. Και στην τελική σιγά το επίπεδο του τμήματος ΟΙΚ στο ΟΠΑ. Φοιτητές αποφοιτούν με άριστα και δεν ξέρουν να πολλαπλασιάζουν 2 πίνακες ή σε κοιτάζουν σαν χάνοι αν τους ρωτήσεις τι είναι ένα t-test (και θα είναι και σχεδόν περήφανοι για αυτό, ο παραλογισμός στο μεγαλείο του)
Τη μετακίνηση έτσι και αλλιώς δε τη γλιτώνω,μιας και η πόλη μου δεν έχει κάποιο πανεπιστήμιο ,αλλά για να είναι πιο κοντά ΚΙΑ πιο οικονομικό να έρχομαι σκέφτομαι κοντινές πόλεις χωρίς να είναι μόνο αυτό το κριτήριο για την επιλογή μου.Επίσης τα οικονομικά άρχισαν να με ενδιαφέρουν μέσα από το μάθημα ΑΟΘ φυσικά και έχουν κάποια σχέση έτσι, συνεχίζοντας σε ένα τμήμα οικονομικών επιστημών;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Τη μετακίνηση έτσι και αλλιώς δε τη γλιτώνω,μιας και η πόλη μου δεν έχει κάποιο πανεπιστήμιο ,αλλά για να είναι πιο κοντά ΚΙΑ πιο οικονομικό να έρχομαι σκέφτομαι κοντινές πόλεις χωρίς να είναι μόνο αυτό το κριτήριο για την επιλογή μου.Επίσης τα οικονομικά άρχισαν να με ενδιαφέρουν μέσα από το μάθημα ΑΟΘ φυσικά και έχουν κάποια σχέση έτσι, συνεχίζοντας σε ένα τμήμα οικονομικών επιστημών;;
Αυτο καλο ακουγεται , αμα σου αρεσει η ΑΟΘ.
Αυτα που λεει Η ΑΟΘ διδασκονται σε ολο το φασμα των οικομικων , απο τις θεωρητικες της οικονομιας οπως Διεθνων και ευρωπαικων σπουδων και οικονομικης επιστημης μεχρι και τις εφαρμοσμενες ΔΕΤ και Λογιστικη.
Θα σου ελεγα πριν φτασεις στο μηχανογραφικο να επισκεφτεις ενα συμβουλο επαγγελματικου προσανατολισμου να σου εξηγησει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα. Το καλο με τις οικονομικες σπουδες ειναι οτι ειναι κινησαι αναμεταξυ των αντικειμενων τους με τα αναλογα μεταπτυχιακα.
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Τη μετακίνηση έτσι και αλλιώς δε τη γλιτώνω,μιας και η πόλη μου δεν έχει κάποιο πανεπιστήμιο ,αλλά για να είναι πιο κοντά ΚΙΑ πιο οικονομικό να έρχομαι σκέφτομαι κοντινές πόλεις χωρίς να είναι μόνο αυτό το κριτήριο για την επιλογή μου.Επίσης τα οικονομικά άρχισαν να με ενδιαφέρουν μέσα από το μάθημα ΑΟΘ φυσικά και έχουν κάποια σχέση έτσι, συνεχίζοντας σε ένα τμήμα οικονομικών επιστημών;;
Αρκετά μαθήματα χτίζουν πάνω στις έννοιες του ΑΟΘ και τις γενικεύουν. Αλλά θα υπάρχουν και πράγματα που πιθανόν να μην έχεις ξαναδεί (λχ Στατιστική, Θεωρία πιθανοτήτων, Λογιστική, Οικονομετρία). Ωστόσο θεωρώ λίγο λάθος τη λογική αντιστοίχισης λυκειακών μαθημάτων σε ολόκληρα προγράμματα σπουδών. Συμφωνώ με τον Γιάννη στο τελευταίο που είπε, οι σπουδές οικονομικών καλύπτουν πολλά γνωστικά αντικείμενα και σου δίνουν καλά θεμέλια για πολλά διάφορα μεταπτυχιακά.
 

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γίνεται να συνδυαστεί το πτυχίο οικονομικών με νομική; είμαι 4ο πεδίο θέλω να περάσω οικονομικά ( μου αρέσουν ) αλλά μαρεσει πολύ και η νομική απλώς δεν πήγα 1ο πεδίο γιατί μαρεσαν τα μαθηματικά και όχι τόσο τα θεωρητικα.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Γίνεται να συνδυαστεί το πτυχίο οικονομικών με νομική; είμαι 4ο πεδίο θέλω να περάσω οικονομικά ( μου αρέσουν ) αλλά μαρεσει πολύ και η νομική απλώς δεν πήγα 1ο πεδίο γιατί μαρεσαν τα μαθηματικά και όχι τόσο τα θεωρητικα.
Γίνεται σίγουρα με κάποιο μεταπτυχιακό. Βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση για παράδειγμα ένα που ονομάζεται "Δίκαιο και Οικονομία" στο ΑΠΘ.
 

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ ιδανικά θα ήθελα στο ΟΠΑ. Υπάρχει κάποιο εκεί ;
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ ☺️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top