Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης και διάβασμα

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω έναν φίλο στο όπα στο τμήμα οικονομικής επιστήμης και τον έχουμε χάσει 😂έχει τόσο πολύ διάβασμα η συγκεκριμένη σχολή ; Στις εξετάσεις δηλαδή σου ζητάνε κατέβατα η την ουσία από αυτά που έχεις διδαχθεί;
Επίσης θεωρείται πως είναι καλό υπόβαθρο για πρώτο πτυχίο; Καθώς βλέπω ότι βγαίνεις οικονομολόγος με όλη την σημασία της λέξης από εκεί και μετά μπορείς να ακολουθήσεις οποία εξειδίκευση θέλεις
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Καλησπέρα έχω έναν φίλο στο όπα στο τμήμα οικονομικής επιστήμης και τον έχουμε χάσει 😂έχει τόσο πολύ διάβασμα η συγκεκριμένη σχολή ;
Διάβασμα το λέμε τώρα :shifty:


*Ντάξει περα από την πλάκα όντως μπορεί να έχει διάβασμα το παιδί. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει εμένα απλά μου χτύπησε αυτή η περίοδος του κειμένου σου και γι'αυτό σχολίασα:P

Υ. Γ Βέβαια και πέρα απο το αν έχει ή δεν έχει διαβασμα η σχολή έχει σημασία και ο τρόπος μελέτης του φίλου σου και του εκάστοτε φοιτητή. Κάνει ποιοτικό διάβασμα ή οχι; (ρητορική ερώτηση)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γειά σας! Μάλλον το μήνυμα μου δε ταιριάζει σε αυτό το topic αλλά ειλικρινά δε ξέρω που να το βάλω.

Πάνω κάτω θα ήθελα να μου πει κάποιος πώς μπορώ να κάνω ένα cost estimation στο περίπου για ένα project proposal που δουλεύουμε στο πανεπιστήμιο. Δεν είναι ότι χρειάζεται τρελή λεπτομέρια, είναι περίπου μισή με μία σελίδα οπότε πρέπει να γίνει στο περίπου. Ουσιαστικά είναι ένα project για την παροχή προϊόντων περιόδου, ανακαίνιση τουαλετών καί παροχή workshops σε κάποια σχολεία στην Ινδία. Το budget είναι max. 5 εκατομμύρια.

Το θέμα είναι είναι ότι παρόλο που παρακολουθώ health economics δεν έχουμε κάνει κάτι τέτοιο, ούτε κάποια από τα κορίτσια έχει εμπειρία σε αυτό. Πέρα από το κόστος πρέπει να υπολογίσουμε καί κάποιες απώλειες κλπ. Οπότε ναι αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία, κάποια paper που θά μπορούσα να διαβάσω, οτιδήποτε θα το εκτιμούσα πολύ :)
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Γειά σας! Μάλλον το μήνυμα μου δε ταιριάζει σε αυτό το topic αλλά ειλικρινά δε ξέρω που να το βάλω.

Πάνω κάτω θα ήθελα να μου πει κάποιος πώς μπορώ να κάνω ένα cost estimation στο περίπου για ένα project proposal που δουλεύουμε στο πανεπιστήμιο. Δεν είναι ότι χρειάζεται τρελή λεπτομέρια, είναι περίπου μισή με μία σελίδα οπότε πρέπει να γίνει στο περίπου. Ουσιαστικά είναι ένα project για την παροχή προϊόντων περιόδου, ανακαίνιση τουαλετών καί παροχή workshops σε κάποια σχολεία στην Ινδία. Το budget είναι max. 5 εκατομμύρια.

Το θέμα είναι είναι ότι παρόλο που παρακολουθώ health economics δεν έχουμε κάνει κάτι τέτοιο, ούτε κάποια από τα κορίτσια έχει εμπειρία σε αυτό. Πέρα από το κόστος πρέπει να υπολογίσουμε καί κάποιες απώλειες κλπ. Οπότε ναι αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία, κάποια paper που θά μπορούσα να διαβάσω, οτιδήποτε θα το εκτιμούσα πολύ :)
Ενδιαφερον αυτο που λες αλλα και καμια λεξη στα "greek" δεν θα εβλαπτε🙁. Ηθελα 5 minutes για να κάνω understand το meaning του your message
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ενδιαφερον αυτο που λες αλλα και καμια λεξη στα "greek" δεν θα εβλαπτε🙁. Ηθελα 5 minutes για να κάνω understand το meaning του your message
Σόρρυ, δεν φλεξαρω τα αγγλικά μου, κάνω μεταπτυχιακό στα αγγλικά οπότε είναι πιο εύκολο για εμένα να τα χρησιμοποιώ καί ευτυχώς φίλη μου δεν είμαστε ούτε Ιταλία ούτε Ισπανία, μια χαρά ξέρουμε να τα μιλάμε ✌🏻καλες πανελλήνιες
Εκτίμηση κόστους για ένα project θα ήθελα να κάνω λαμβάνοντας παραμέτρους όπως το πόσο πληρώνεται μια κατασκευαστική εταιρεία στην Ινδία, τί είδους απώλειες μπορεί να υπάρξουν. Αν κάποιος ξέρει κάποιες σελίδες ή κάποιες επιστημονικές έρευνες τότε αυτό θά ήταν υπέροχο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top