Τι μουσικό όργανο να ξεκινήσω;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας θα πάω στο πολιτιστικό κέντρο στην περιοχή μου για να μάθω κάποιο μουσικό όργανο οι επιλογές είναι κιθάρα βιολί ντραμς και πιάνο . Τα ντραμς δεν μου αρέσουν καθόλου οπότε τα έχω αποκλείσει. Και η κιθαρα δεν με ενθουσιάζει. Κυρίως είμαι ανάμεσα στο βιολί και το πιάνο εσείς τι πιστεύετε
 

snowy

Νεοφερμένος

Η snowy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα το πιάνο καθώς θεωρώ τα έγχορδα τα θεωρώ πιο δύσκολα. Αν σου δίνεται η δυνατότητα να δοκιμάσεις και τα δύο καντο, έστω και για ένα μάθημα να δεις τι σου ταιριάζει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα το πιάνο καθώς θεωρώ τα έγχορδα τα θεωρώ πιο δύσκολα. Αν σου δίνεται η δυνατότητα να δοκιμάσεις και τα δύο καντο, έστω και για ένα μάθημα να δεις τι σου ταιριάζει.
Ααα οκ ευχαριστώ πολύ .. κι εγώ προς το πιάνο τείνω . Βασικά απ' όσο ξέρω σε αρμόνιο γίνονται τα μαθήματα. Αλλά μπορεί τώρα να έχει αλλάξει .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Ααα οκ ευχαριστώ πολύ .. κι εγώ προς το πιάνο τείνω . Βασικά απ' όσο ξέρω σε αρμόνιο γίνονται τα μαθήματα. Αλλά μπορεί τώρα να έχει αλλάξει .
νομιζω σου ταιριαζει τα ντραμς που δεν τα θελεις και μετα η κιθαρα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τελικά τι να κάνω πιάνο ή βιολί?? Ας μου πει κάποιος την Δευτέρα πάω για εγγραφή
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να δώσεις σε ολα μια ευκαιρία, δλδ να τα δοκιμάσεις γιατι δεν ειναι σίγουρο ποιο σου ταιριάζει.

Εγω εχω κανει πιάνο, βιολί και ντραμς(οχι σε φοβερο επιπεδο τα βασικά γιατι πήγαινα ψαχνώντας)
Ξεκίνησα με πιάνο ξερεις γαλλικά και πιάνο(ευτυχως γλίτωσα το μπαλέτο γιατι η αδερφη της μητερας μου εκανε μικρη με αποτέλεσμα να στραβωσουν ελαφρώς τα ποδια της οποτε φανταζεσαι οτι η μαμα μου περιοριστικε στα γαλλικά και πιάνο μιας και ετσι κανουν τα καθως πρέπει κορίτσια, κουραφέξαλα 😂)
Μιας και δεν μου ταίριαξε το πιάνο το γύρισα σε βιολί (αλλο "σικ" μουσικό όργανο) το παράτησα και αυτο αλλα ερωτεύτηκα τα ντραμς πραγμα που ξινησε στην αργη στην μητέρα μου αλλα βλεπεις ημουν αρκετα σκληρο παιδί και περασε το δικο μου.


Υ. Γ και τα γαλλικά τα παράτησα και το γύρισα στα γερμανικά 😂
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να δώσεις σε ολα μια ευκαιρία, δλδ να τα δοκιμάσεις γιατι δεν ειναι σίγουρο ποιο σου ταιριάζει.

Εγω εχω κανει πιάνο, βιολί και ντραμς(οχι σε φοβερο επιπεδο τα βασικά γιατι πήγαινα ξεχνώντας)
Ξεκίνησα με πιάνο ξερεις γαλλικά και πιάνο(ευτυχως γλίτωσα το μπαλέτο γιατι η αδερφη της μητερας μου εκανε μικρη με αποτέλεσμα να στραβωσουν ελαφρώς τα ποδια της οποτε φανταζεσαι οτι η μαμα μου περιοριστικε στα γαλλικά και πιάνο μιας και ετσι κανουν τα καθως πρέπει κορίτσια, κουραφέξαλα 😂)
Μιας και δεν μου ταίριαξε το πιάνο το γύρισα σε βιολί (αλλο "σικ" μουσικό όργανο) το παράτησα και αυτο αλλα ερωτεύτηκα τα ντραμς πραγμα που ξινησε στην αργη στην μητέρα μου αλλα βλεπεις ημουν αρκετα σκληρο παιδί και περασε το δικο μου.


Υ. Γ και τα γαλλικά τα παράτησα και το γύρισα στα γερμανικά 😂
Ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ χρήσιμο μήνυμα! Δυστυχώς δεν νομίζω να μπορέσω να κάνω κάτι σαν δοκιμαστικό σε όλα .... Οπότε μάλλον θα πάω στο πιάνο που πιστεύω ότι θα μου αρέσει πιο πολύ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ χρήσιμο μήνυμα! Δυστυχώς δεν νομίζω να μπορέσω να κάνω κάτι σαν δοκιμαστικό σε όλα .... Οπότε μάλλον θα πάω στο πιάνο που πιστεύω ότι θα μου αρέσει πιο πολύ
Μια χαρα τότε
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Πάντως τα μαθήματα από όσο ξέρω γίνονται σε αρμόνιο έχει διαφορά?
Και γω σε αρμόνιο εκανα, και απ'όσο ξερω δεν εχει διαφορα. Αλλα επειδη τα παράτησα οπως σου ειπα μην το δέσεις και κόμπο αυτο που λεω
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top