Τι θέλει από εμένα;

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Περίπου 6 μήνες πριν είχα βγει μερικά ραντεβού με μια κοπέλα. Κάποια στιγμή μου είπε πως τελικά συνειδητοποίησε ότι δεν είναι έτοιμη για σχέση, και σταματήσαμε να βγαίνουμε. Συμφωνήσαμε όμως να μείνουμε φιλικά σε επαφή. Μιλούσαμε αραιά και που φιλικά μέσω WhatsApp, αλλά τίποτα εκτός από ένα "γεια σου τι κανεις". Δεν έτυχε να ξαναβγούμε.

Επειδή σε λίγο καιρό θα μετακομίσω σε άλλη πόλη, της έστειλα μήνυμα μετά από πολύ καιρό και πρότεινα να πάμε για έναν καφέ. Εκείνη ήταν γενικά πολύ φιλική, και μου πρότεινε μάλιστα να βρεθούμε σπίτι μου (της το είχα προτείνει κάποιες φορές όταν βγαίναμε ραντεβού παλιά, αλλά εκείνη αρνούταν). Μου ζήτησε να πάρω κρασί να πιούμε και - όταν της είπα ότι θα πάω σούπερ μάρκετ - μου πρότεινε να έρθει μαζί μου (μαζί με το emoji :-* ).

Όταν ήρθε σπίτι μου είδαμε 2 επεισόδια Netflix, παραγγείλαμε κάτι να φάμε και μετά καθίσαμε στο μπαλκόνι. Πριν φύγει πρότεινε το άλλο Σ/Κ να ξανάρθει σπίτι μου και αυτή τη φορά να μαγειρέψουμε μαζί και να φέρει αυτή τα υλικά. Δεν παρέπεμψε σε κάτι ερωτικό την ώρα που ήμασταν σπίτι μου.

Τι σημαίνουν όλα αυτά; Είναι απλά πολύ φιλική μαζί μου, χωρίς να έχει κάτι πονηρό στο νου της; Ή απλά περιμένει να κάνω εγώ κίνηση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μμμμμμ θολό το τοπίο οφείλω να ομολογήσω.Τονίζεις ότι δεν είναι Ελληνίδα.Πιστεύεις εσύ ότι αυτό μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο;(δηλαδή άλλη νοοτροπία σε αυτόν τον τομέα; )
Ίσως η κοπέλα να θέλει να το πάει λάου-λάου.Δηλαδή να της αρέσεις εμφανισιακά και να θέλει να δει αν αξίζεις και σαν άνθρωπος για να μπει στη διαδικασία να κάνει κάτι μαζί σου.Πάντως όλα αυτά δε θα έλεγα ότι παραπέμπουν στο φιλικό,βέβαια δε ξέρω και πως μιλάτε για να σου πω με σιγουριά 100%.Δώσε της λίγο χρόνο να δεις.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κοίτα προσωπικά δε θα σε έτρωγα απλά είχα απορία αν επηρεάζει κάπως την φάση αυτό.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Το έβγαλα γιατί αλλιώς θα με τρώγατε ζωντανό :pleasantry:
Ρε παιδι μου ρωτάμε, γιατι η κοπελιά θα μπορουσε να ηταν Γαλλιδα και αυτο για εσενα να παρουσιαζε καποιο προβλημα. Πως να σε βοηθησουμε αμα δεν μας λες;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Περίπου 6 μήνες πριν είχα βγει μερικά ραντεβού με μια κοπέλα. Κάποια στιγμή μου είπε πως τελικά συνειδητοποίησε ότι δεν είναι έτοιμη για σχέση, και σταματήσαμε να βγαίνουμε. Συμφωνήσαμε όμως να μείνουμε φιλικά σε επαφή. Μιλούσαμε αραιά και που φιλικά μέσω WhatsApp, αλλά τίποτα εκτός από ένα "γεια σου τι κανεις". Δεν έτυχε να ξαναβγούμε.

Επειδή σε λίγο καιρό θα μετακομίσω σε άλλη πόλη, της έστειλα μήνυμα μετά από πολύ καιρό και πρότεινα να πάμε για έναν καφέ. Εκείνη ήταν γενικά πολύ φιλική, και μου πρότεινε μάλιστα να βρεθούμε σπίτι μου (της το είχα προτείνει κάποιες φορές όταν βγαίναμε ραντεβού παλιά, αλλά εκείνη αρνούταν). Μου ζήτησε να πάρω κρασί να πιούμε και - όταν της είπα ότι θα πάω σούπερ μάρκετ - μου πρότεινε να έρθει μαζί μου (μαζί με το emoji :-* ).

Όταν ήρθε σπίτι μου είδαμε 2 επεισόδια Netflix, παραγγείλαμε κάτι να φάμε και μετά καθίσαμε στο μπαλκόνι. Πριν φύγει πρότεινε το άλλο Σ/Κ να ξανάρθει σπίτι μου και αυτή τη φορά να μαγειρέψουμε μαζί και να φέρει αυτή τα υλικά. Δεν παρέπεμψε σε κάτι ερωτικό την ώρα που ήμασταν σπίτι μου.

Τι σημαίνουν όλα αυτά; Είναι απλά πολύ φιλική μαζί μου, χωρίς να έχει κάτι πονηρό στο νου της; Ή απλά περιμένει να κάνω εγώ κίνηση;
πόσο χρονών είσαι εσύ και πόσο η κοπέλα; πως γνωριστήκατε; πες μας αυτά μήπως σου δώσουμε σαφέστερη απάντηση.
 

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ 26, αυτή 21. Γνωριστήκαμε μέσω Tinder.
Αρχικά είναι μικρούλα. Δεν την ξέρω προσωπικά προφανώς, αλλά δεν είναι πολλοί οι άνθρωποι που στα 21 τους ξέρουν τι θέλουν.
Εμένα μου φαίνεται ότι σε παίζει. Από την μια σου λέει ότι δεν θέλει σχέση (λες και η σχέση γίνεται να προαποφασιστεί ας πούμε) και τώρα θέλει να περνάτε χρόνο μαζί.
Δεν θα σου πω τι να κάνεις, αυτό το ξέρεις μόνο εσύ. Εγώ όμως δεν θα εμπιστευόμουν έναν άνθρωπο που θα με είχε μία στο κρύο και μία στην ζέστη. Και σίγουρα θα ζητούσα να μου διευκρινήσει τι συμβαίνει.
Καλή τύχη με την κοπέλα.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δυο περιπτώσεις μου έρχονται στο μυαλό: είτε δεν ενδιαφέρεται και σου δίνει μερικές ευκαιρίες ώστε να δει αν όντως μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω αυτή η «φιλική» σας σχέση, είτε μπορεί να είναι λίγο διστακτική και να φοβάται να κάνει κάποια παραπάνω κίνηση. Είναι μικρη έτσι κι αλλιώς και ίσως, ειδικά αν δεν της έχει τύχει ξανά κάτι παρόμοιο (δηλαδή ραντεβού μέσω τιντερ ή μια σχέση τέλος πάντων), να το σκέφτεται λίγο παραπάνω. Όπως κι να’χει, αν εσένα σε κουράζει μια τέτοια κατάσταση, καλό θα ήταν να κάνετε μια συζήτηση. Αν δεν ενδιαφέρεται, πήγαινε παρακάτω. Διαφορετικα, δωσε λίγο χρόνο να δεις πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Πάντως μια συζήτηση πάντα είναι καλό να γίνεται. κρίμα να κάθεστε και οι δυο και να κάνετε σενάρια στο μυαλό σας για το πως μπορεί να νιώθει ο άλλος. Μιλήστε για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα :P
 

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται ότι σε παίζει. Από την μια σου λέει ότι δεν θέλει σχέση (λες και η σχέση γίνεται να προαποφασιστεί ας πούμε) και τώρα θέλει να περνάτε χρόνο μαζί.
Θα μου φαινόταν αρκετά παράξενο. Θέλω να πω, αν σκοπός της ήταν να με παίξει, τότε απλά θα συνέχιζε να έβγαινε μαζί μου πριν 6 μήνες, χωρίς να με αφήσει να της αγγίξω ούτε το μικρό της δάχτυλο.

Αντιθέτως, μου φάνηκε πολύ ξεκάθαρο άτομο τότε: την τελευταία φορά που της ζήτησα να βγούμε μου είπε πως μπορούμε κάποια στιγμή να πάμε για έναν καφέ, απλά σε αυτή τη φάση της ζωής της δεν θέλει ερωτική σχέση. Και πως θα το κατανοούσε αν επιθυμούσα να μην την ξαναδώ πια.

Στην ουσία χθες που ήρθε στο σπίτι μου ήταν η πρώτη φορά που την είδα από κοντά μετά από 6 μήνες, και πρακτικά δεν είχαμε επικοινωνήσει καθόλου από τότε.
Πάντως μια συζήτηση πάντα είναι καλό να γίνεται. κρίμα να κάθεστε και οι δυο και να κάνετε σενάρια στο μυαλό σας για το πως μπορεί να νιώθει ο άλλος. Μιλήστε για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα :P
Σωστά. Απλά φοβάμαι μήπως την <<ξενερώσει>> αυτό, ίσως να μου δίνει <<σημάδια>> ότι θέλει να κάνω κίνηση.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θα μου φαινόταν αρκετά παράξενο. Θέλω να πω, αν σκοπός της ήταν να με παίξει, τότε απλά θα συνέχιζε να έβγαινε μαζί μου πριν 6 μήνες, χωρίς να με αφήσει να της αγγίξω ούτε το μικρό της δάχτυλο.

Αντιθέτως, μου φάνηκε πολύ ξεκάθαρο άτομο τότε: την τελευταία φορά που της ζήτησα να βγούμε μου είπε πως μπορούμε κάποια στιγμή να πάμε για έναν καφέ, απλά σε αυτή τη φάση της ζωής της δεν θέλει ερωτική σχέση. Και πως θα το κατανοούσε αν επιθυμούσα να μην την ξαναδώ πια.

Στην ουσία χθες που ήρθε στο σπίτι μου ήταν η πρώτη φορά που την είδα από κοντά μετά από 6 μήνες, και πρακτικά δεν είχαμε επικοινωνήσει καθόλου από τότε.

Σωστά. Απλά φοβάμαι μήπως την <<ξενερώσει>> αυτό, ίσως να μου δίνει <<σημάδια>> ότι θέλει να κάνω κίνηση.
Το ότι ήρθε σπίτι σου ήταν θετικό. Αν δεν θες να το κουβεντιάσετε, τότε κανε κίνηση και μετά βλεπεις πώς θα πάει. Αυτή γνωρίζει ότι δεν την βλεπεις φιλικά, έτσι; Δηλαδή είχε καταλάβει ότι δεν είχες σκοπό να παραμείνετε φίλοι, γι’αυτο σου είπε ότι δεν ενδιαφέρεται για σχέση, σωστά; Γιατί ω ναι, μπορεί να ήρθε σπίτι σου επειδή θεώρησε ότι θα μείνετε φίλοι. Αλλά από αυτά που λες δεν το βρίσκω και τόσο πιθανό. Εγώ θα σου πρότεινα παντως είτε να το κουβεντιάσεις, είτε να κανεις κίνηση, ώστε να διαλυθούν οι αμφιβολίες σου.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μενα , κακώς δεν εκανες κίνηση όταν ήρθε σπίτι σου. Όχι χύμα, αλλά ισορροπημένη. Ήταν μεγάλη ευκαιρία να καταλάβεις τι θέλει από σένα. Καλά ήρθε σουπερμαρκετ μαζι σου, φαγατε , ήπιατε, είδατε και ταινια μαζι και τιποτα δεν εκανες? ελεος φιλε. θα ζεις με το μυστηριο αν δεν κανεις κίνηση. Κάνε τη κίνηση τώρα πριν χαθουν ολα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Aυτό το "τίποτα δεν έκανες" νομίζω έχει αποτελέσει από τις πιο επεισοδιακές απορίες του ανθρώπινου είδους. Δηλαδή σώνει και καλά η ταινία μαζί είναι η άτυπη ευκαιρία να ανακαλύψουν μαζί τον χορό με δάσκαλο τον "ντε πιάνει βυζί"; :laugh:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θα μου φαινόταν αρκετά παράξενο. Θέλω να πω, αν σκοπός της ήταν να με παίξει, τότε απλά θα συνέχιζε να έβγαινε μαζί μου πριν 6 μήνες, χωρίς να με αφήσει να της αγγίξω ούτε το μικρό της δάχτυλο.

Αντιθέτως, μου φάνηκε πολύ ξεκάθαρο άτομο τότε: την τελευταία φορά που της ζήτησα να βγούμε μου είπε πως μπορούμε κάποια στιγμή να πάμε για έναν καφέ, απλά σε αυτή τη φάση της ζωής της δεν θέλει ερωτική σχέση. Και πως θα το κατανοούσε αν επιθυμούσα να μην την ξαναδώ πια.

Στην ουσία χθες που ήρθε στο σπίτι μου ήταν η πρώτη φορά που την είδα από κοντά μετά από 6 μήνες, και πρακτικά δεν είχαμε επικοινωνήσει καθόλου από τότε.
Δεν ήθελε ερωτική σχέση πριν κάποιους μήνες και τώρα ξαφνικά θέλει;
Υποθέτω πως εννοούσε πως δεν ήθελε ερωτική σχέση μαζί σου. Μπορεί να έβγαινε και με άλλους. Μην ξεχνάς ότι γνωριστήκατε μέσω εφαρμογής, παίζει ρόλο. Μπορεί απλά να μην τράβηξε με κάποιον άλλον και να προσπαθεί τώρα ξανά με σένα.
Το να σ' έχει στο φτύσιμο τόσο καιρό και ν' ανταποκρίνεται έτσι ξαφνικά με τέτοιο νάζι, βρωμάει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ήρθε σήμερα σπίτι μου. Μαγειρέψαμε, φάγαμε, ακούσαμε μουσική, είδαμε ταινία, ήπιαμε δύο μπουκάλια αφρώδες κρασί. Αμοιβαία χαχανητά και αγγίγματα.

Την πήγα στο αυτοκίνητό της. Αγκαλιαστήκαμε για αρκετά δευτερόλεπτα. Είπε πως θα με ξαναδεί σύντομα. Της κρατάω τα χέρια, παίρνω όλο μου το κουράγιο, την κοιτάω κατάματα και της λέω πως μου κάνει εντύπωση η συχνή χρήση του kiss emoji από πλευράς της. Κάτι ψέλλισε. Με πλησίασε. Φιληθήκαμε. Τρεις ή τέσσερις φορές.

Γράφω πιωμένος...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ήρθε σήμερα σπίτι μου. Μαγειρέψαμε, φάγαμε, ακούσαμε μουσική, είδαμε ταινία, ήπιαμε δύο μπουκάλια αφρώδες κρασί. Αμοιβαία χαχανητά και αγγίγματα.

Την πήγα στο αυτοκίνητό της. Αγκαλιαστήκαμε για αρκετά δευτερόλεπτα. Είπε πως θα με ξαναδεί σύντομα. Της κρατάω τα χέρια, παίρνω όλο μου το κουράγιο, την κοιτάω κατάματα και της λέω πως μου κάνει εντύπωση η συχνή χρήση του kiss emoji από πλευράς της. Κάτι ψέλλισε. Με πλησίασε. Φιληθήκαμε. Τρεις ή τέσσερις φορές.

Γράφω πιωμένος...
Την άφησες να οδηγήσει βρε αθεόφοβε; :P
Άντε καλό βόλι εύχομαι,και στα δικά μας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top