Τεχνών Ήχου & Εικόνας (Κέρκυρα) vs Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου (Ψαχνά Εύβοιας)

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αυτή την στιγμή είμαι στο 1ο έτος του Βιολογικού Πατρών. Έχω μισήσει την σχολή και την επέλεξα με λάθος κριτήρια οπότε τώρα είμαι στην φάση που κάνω research πάνω σε κάποιες άλλες σχολές που με ενδιαφέρουν. Έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτές τις δύο οι οποίες είναι αρκετά παρόμοιες. Ποια από τις δύο πιστεύετε πως είναι καλύτερη; Προσωπικά δεν έχω τόσο μεγάλο ενδιαφέρον είτε για τον κινηματογράφο είτε για την μουσική, πιο πολύ με νοιάζει το κομμάτι των ψηφιακών τεχνών.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αυτή την στιγμή είμαι στο 1ο έτος του Βιολογικού Πατρών. Έχω μισήσει την σχολή και την επέλεξα με λάθος κριτήρια οπότε τώρα είμαι στην φάση που κάνω research πάνω σε κάποιες άλλες σχολές που με ενδιαφέρουν. Έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτές τις δύο οι οποίες είναι αρκετά παρόμοιες. Ποια από τις δύο πιστεύετε πως είναι καλύτερη; Προσωπικά δεν έχω τόσο μεγάλο ενδιαφέρον είτε για τον κινηματογράφο είτε για την μουσική, πιο πολύ με νοιάζει το κομμάτι των ψηφιακών τεχνών.
Έχω ακούσει ότι αυτό το τμήμα στην Κέρκυρα είναι πάρα πολύ καλό! Βέβαια δεν ξέρω προσωπικά, δεν το έχω παρακολουθήσει το θέμα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αυτή την στιγμή είμαι στο 1ο έτος του Βιολογικού Πατρών. Έχω μισήσει την σχολή και την επέλεξα με λάθος κριτήρια οπότε τώρα είμαι στην φάση που κάνω research πάνω σε κάποιες άλλες σχολές που με ενδιαφέρουν. Έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτές τις δύο οι οποίες είναι αρκετά παρόμοιες. Ποια από τις δύο πιστεύετε πως είναι καλύτερη; Προσωπικά δεν έχω τόσο μεγάλο ενδιαφέρον είτε για τον κινηματογράφο είτε για την μουσική, πιο πολύ με νοιάζει το κομμάτι των ψηφιακών τεχνών.
Κοιτα στο αντικειμενο που θες η πιο ονομαστη σχολη εντος συνορων και εκτος αυτων ειναι η πολιτισμική μυτιληνης. Αλλα απο το 3ο πεδιο που εισαι δεν μπορεις .
Μεταξυ κερκυρας και ψαχνων προκρινεται η κερκυρα ως παλιοτερη και εχοντας καθηγητες.
Τα ψαχνα ειναι νεα σχολη και φτωχη απο καθηγητες ...η κεραμεως δεν δινει.


Πολυ καλη ειναι και του παδα η γραφιστικη και επικοινωνια αλλα εκει θελει σχεδια.
Οι σχολες αυτες θελουν να εχεις και λιγο απο δημιουργικο σε υπολογιστη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Δεν ήξερα πως υπάρχει αυτό το τμήμα. Δεν έχω όρεξη να ξαναδώσω Πανελλήνιες για αυτό, ειδικά αφού από το 3ο έχω πρόσβαση στης Κέρκυρας και στων Ψαχνών. Είναι ίδια τα επαγγελματικά δικαίωματα που έχουν αυτά τα τμήματα; Ξέρω σίγουρα πως μπορείς να διδάξεις πληροφορική από αυτό της Μυτιλίνης.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Δεν ήξερα πως υπάρχει αυτό το τμήμα. Δεν έχω όρεξη να ξαναδώσω Πανελλήνιες για αυτό, ειδικά αφού από το 3ο έχω πρόσβαση στης Κέρκυρας και στων Ψαχνών. Είναι ίδια τα επαγγελματικά δικαίωματα που έχουν αυτά τα τμήματα; Ξέρω σίγουρα πως μπορείς να διδάξεις πληροφορική από αυτό της Μυτιλίνης.
οι σχολες αυτες δεν δινουν επαγγελματικα δικαιωματα, γνωσεις δινουν.
το οτι η μυτιληνη δινει δικαιωμα διδασκαλιας πληροφορικης ...οκ ..ειναι απειροελαχιστο αναμεσα σε τοσους πληροφορικαριους.Βασικα δεν ειναι σχολες για να πας στο δημοσιο, ειναι δημιουργικες σχολες.
Ο βασικος της σκοπος ειναι ο κινηματογραφος η οπτικοποιηση γεγονοτων και το δημιουργικο μαρκετινκ.
 
Top