Σχολές Εμπορικού Ναυτικού ΑΕΝ - έχουν μηνιαίο φοιτητικό μισθό;

Winner 2005

Νεοφερμένος

Ο Winner 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μια απορία που με "βασανίζει" πολύ καιρό και που ούτε οι γονείς μου ξέρουν με βεβαιότητα. Συγκεκριμένα, οι ΑΕΝ έχουν μηνιαίο φοιτητικό μισθό για τους σπουδαστές όπως οι στρατιωτικές σχολές και τα σώματα ασφαλείας; Ή όχι;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μια απορία που με "βασανίζει" πολύ καιρό και που ούτε οι γονείς μου ξέρουν με βεβαιότητα. Συγκεκριμένα, οι ΑΕΝ έχουν μηνιαίο φοιτητικό μισθό για τους σπουδαστές όπως οι στρατιωτικές σχολές και τα σώματα ασφαλείας; Ή όχι;
Οι σπουδαστές αμοίβονται μόνο για τα δύο εξαμηνιαία εκπαιδευτικά ταξίδια στα οποία συμμετέχουν υποχρεωτικά κατά τη διάρκεια των σπουδών τούς. ή τουλάχιστον αυτό μου ανέφερε ξάδερφος μου που σπουδάζει στην ΑΕΝ και κάνει τώρα το πρώτο εκπαιδευτικό ταξίδι. Ελπίζω να μην γράφω ανακρίβειες
 

Winner 2005

Νεοφερμένος

Ο Winner 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οι σπουδαστές αμοίβονται μόνο για τα δύο εξαμηνιαία εκπαιδευτικά ταξίδια στα οποία συμμετέχουν υποχρεωτικά κατά τη διάρκεια των σπουδών τούς. ή τουλάχιστον αυτό μου ανέφερε ξάδερφος μου που σπουδάζει στην ΑΕΝ και κάνει τώρα το πρώτο εκπαιδευτικό ταξίδι. Ελπίζω να μην γράφω ανακρίβειες

Οκ ευχαριστώ! Όσο αφορά τα εκπαιδευτικά ταξίδια το ήξερα αλλά εγώ έλεγα μήπως αμοίβονται και κατά την φοίτηση τους στην σχολή
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μια απορία που με "βασανίζει" πολύ καιρό και που ούτε οι γονείς μου ξέρουν με βεβαιότητα. Συγκεκριμένα, οι ΑΕΝ έχουν μηνιαίο φοιτητικό μισθό για τους σπουδαστές όπως οι στρατιωτικές σχολές και τα σώματα ασφαλείας; Ή όχι;
Σωστα τα λεει η constansn. 800€ τον μηνα παιρνουν για το 6μηνο ταξιδι και οτι θελει παραπανω και αν θελει ο εφοπλιστης. Το καλο ειναι οτι τα πληρωνει ο εφοπλιστης αμεσως και δεν περιμενουν το ποτε και αν της σχολης. Αυτος μετα τα παιρνει απο το υπουργειο ναυτηλιας
Οι ΑΕΝ απο παροχες ειναι πολυ χαλια...ουτε φαγητο εχουν ..μερικες ομως εχουν κοινοβια διαμονη στρατωτικου τυπου.Βιβλια δωρεαν δινουν και καλα βιβλια.
Φοιτητικη ταυτοτητα δεν εχουν ...τους δινουν ομως 600€ τον χρονο για φαγητο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top