Συνέντευξη μεταπτυχιακού στη Διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού

Λυγερή

Νεοφερμένος

Η Λυγερή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα, είμαι απόφοιτος του τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ και έχω κάνει αίτηση στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του Παμακ "Διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού".
Θα ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες σχετικά με την συνέντευξη, όπως το τι ρωτάνε ή κάποιες ενδεικτικές απαντήσεις.
Επίσης, βλέπω ότι ο αριθμός συμμετεχόντων είναι μεγάλος (109 άτομα) και οι θέσεις 40. Πόσο εύκολο είναι να γίνει δεκτός κάποιος χωρίς δημοσιευμένο ερευνητικό έργο ή πτυχιακή εργασία (καθώς δεν υπήρχε η επιλογή αυτή στο τμήμα μου).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δες ποιοι καθηγητές παίρνουν συνεντεύξεις εκεί. Δες το ερευνητικό τους έργο. Με τι ασχολούνται. Πείσε τους ότι τους έχεις διαλέξει επειδή θεωρείς ότι αυτά που προσφέρουν αυτοί είναι αυτα που θεωρείς ότι χρειάζεσαι.
 

Λυγερή

Νεοφερμένος

Η Λυγερή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως δεν είχα σκεφτεί να ψάξω το έργο των καθηγητών. Ευχαριστώ πολύ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top