Συμβουλές στην επιλογή Καριερας.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Τι συμβουλές θα δίνατε σε καποιον που πρεπει να επιλεξει καριερα; (τι σχολες να δηλώσει κλπ)

Μην μου πείτε να ρωτησω την καρδια μου γιατι θα αρχησω να κυνηγάω το Μαράκι παλι. :lol: :D :lol:
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Καριερα που; Στην Ελλαδα ή και στο εξωτερικο;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Μαράκι να συνεχίσεις να το κυνηγάς ασχέτως επαγγελματικού προσανατολισμού!
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
EDIT: *Αρχίσω*
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αν δεν έχεις κάποιες σχολές που σε ενδιαφέρουν, να επιλέξεις τότε σχολές που δίνουν αρκετές διεξόδους μετά επαγγελματικά. Μία γενική γερή βάση σε προπτυχιακό επίπεδο. Όλες οι κατευθύνσεις έχουν τέτοια πτυχία, τα οποία είναι πολύ καλά και μετά σε μεταπτυχιακό επίπεδο παίρνεις μία ειδίκευση.
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Αν δεν έχεις κάποιες σχολές που σε ενδιαφέρουν, να επιλέξεις τότε σχολές που δίνουν αρκετές διεξόδους μετά επαγγελματικά. Μία γενική γερή βάση σε προπτυχιακό επίπεδο. Όλες οι κατευθύνσεις έχουν τέτοια πτυχία, τα οποία είναι πολύ καλά και μετά σε μεταπτυχιακό επίπεδο παίρνεις μία ειδίκευση.
Εχω το ακριβως αντίθετο προβλημα. Μου αρεσουν ολα :lol: :verymad:
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εχω το ακριβως αντίθετο προβλημα. Μου αρεσουν ολα :lol: :verymad:
Οταν λες ολα; Δηλαδη σου αρεσουν για παραδειγμα εξισου τα νομικα μαθηματα (Διεθνες, Αστικο, Εμπορικο Δικαιο κτλπ.) με τα ιατρικα μαθηματα (Χειρουργικη, Παθολογια, Ανατομια κτλπ.);
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Οταν λες ολα; Δηλαδη σου αρεσουν για παραδειγμα εξισου τα νομικα μαθηματα (Διεθνες, Αστικο, Εμπορικο Δικαιο κτλπ.) με τα ιατρικα μαθηματα (Χειρουργικη, Παθολογια, Ανατομια κτλπ.);
Οχι αναφέρομαι στο 3ο πεδίο. Βιολογία, χημεία, φαρμακευτική, νοσηλευτική κλπ κλπ. Ωστοσο, μερικά απο αυτα δεν εχουν καμια σχεση μεταξύ τους
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Οχι αναφέρομαι στο 3ο πεδίο. Βιολογία, χημεία, φαρμακευτική, νοσηλευτική κλπ κλπ. Ωστοσο, μερικά απο αυτα δεν εχουν καμια σχεση μεταξύ τους
Προσπαθησε να φανταστείς τον εαυτο σου σε 10 χρονια απο τωρα. Θα σου αρεζε να διδασκεις, να εξεταζεις αρρωστους, να κανεις ερευνα; Που θα ηθελες περισσοτερο να εργαζεσαι; Σε νοσοκομειο, σχολειο/ φροντιστηριο ή καμια εταιρεια; Η σχολη διαρκει 4-5 χρονια. Το βασικο ειναι να σου αρεσει το επαγγελμα που θα ασκεις.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τότε μια χαρά, φέτος έδωσες Πανελλήνιες (όχι έτσι;), σε 2 χρόνια δίνεις;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top