Στα διαδικτυακά μαθήματα στα Πανεπιστήμια, πρέπει έχουμε ανοιχτή κάμερα και μικρόφωνο;

Kostakis45

Νεοφερμένος

Ο Kostakis45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα, ξέρετε αν στα διαδικτυακά μαθήματα στα πανεπιστήμια πρέπει έχουμε ανοιχτή κάμερα-μικρόφωνο; Επίσης άμα κατά τη διάρκεια της παράδοσης θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι πως θα τα καταφέρουμε όταν θα είμαστε 180 άτομα μέσα σε ένα "personal room" που έχει δημιουργήσει ο καθηγητής; Αναφέρομαι στην πλατφόρμα webex.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα, ξέρετε αν στα διαδικτυακά μαθήματα στα πανεπιστήμια πρέπει έχουμε ανοιχτή κάμερα-μικρόφωνο; Επίσης άμα κατά τη διάρκεια της παράδοσης θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι πως θα τα καταφέρουμε όταν θα είμαστε 180 άτομα μέσα σε ένα "personal room" που έχει δημιουργήσει ο καθηγητής; Αναφέρομαι στην πλατφόρμα webex.
Τα μικροφωνα υποχρεωτικα κλειστα , με ανοιχτα υπαρχει τοση παρεμβολη που δεν γινεται μαθημα. Τα μικροφωνα ελεγχονται και απο τον καθηγητη.
Η δικη σου καμερα ειναι προαιρετικη στις παραδοσεις , υποχρεωτικη στην εξεταση.
Αν θελεις να ρωτησεις σηκωνεις ηλεκτρονικο χερακι και και σου δινει προσωπικη αδεια ο καθηγητης.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο μικρόφωνο, γιατί του υπολογιστή έχει χαλάσει?

Ευχαριστώ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο μικρόφωνο, γιατί του υπολογιστή έχει χαλάσει?

Ευχαριστώ
Screenshot_3.png

Δεν ξέρω αν παραβαίνει αυτό τους όρους του forum περί διαφήμισης. Αν παραβαίνει τότε delete.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ Ιωάννη, μπορείς να το παραγγείλεις και να μου το κάνεις δώρο. χαχαχαχα. θα το πάρω φαίνεται καλό

Είναι απλά ένα value for money που έψαξα και βρήκα. Αν έχεις την οικονομική ευχέρεια για παραπάνω να επενδύσεις σε κάτι καλύτερο. Υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος τα φθηνά μικρόφωνα να θέλουν extra settings για να είναι αποδοτικά κάτι που απαιτεί χρόνο και ψάξιμο ( όπως το δικό μου που είναι ένα φθηνό της Trust και είχα μεγάλο θέμα με hiss background noise μέχρι που το έλυσα ).

Καλησπέρα, ξέρετε αν στα διαδικτυακά μαθήματα στα πανεπιστήμια πρέπει έχουμε ανοιχτή κάμερα-μικρόφωνο; Επίσης άμα κατά τη διάρκεια της παράδοσης θέλουμε να ρωτήσουμε κάτι πως θα τα καταφέρουμε όταν θα είμαστε 180 άτομα μέσα σε ένα "personal room" που έχει δημιουργήσει ο καθηγητής; Αναφέρομαι στην πλατφόρμα webex.
Με καμία πλατφόρμα δεν υπάρχει περίπτωση καθηγητής να ζητήσει κάμερες ανοικτές. Θα πέσει το σύστημα αν μιλάμε για 50+ άτομα. Τα μικρόφωνα λογικά θα ανοίγουν μόνο για απορίες. Στα υπόλοιπα με κάλυψε ο συνονόματος.
 

Kostakis45

Νεοφερμένος

Ο Kostakis45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μάλιστα. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι απλά ένα value for money που έψαξα και βρήκα. Αν έχεις την οικονομική ευχέρεια για παραπάνω να επενδύσεις σε κάτι καλύτερο. Υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος τα φθηνά μικρόφωνα να θέλουν extra settings για να είναι αποδοτικά κάτι που απαιτεί χρόνο και ψάξιμο ( όπως το δικό μου που είναι ένα φθηνό της Trust και είχα μεγάλο θέμα με hiss background noise μέχρι που το έλυσα ).


Με καμία πλατφόρμα δεν υπάρχει περίπτωση καθηγητής να ζητήσει κάμερες ανοικτές. Θα πέσει το σύστημα αν μιλάμε για 50+ άτομα. Τα μικρόφωνα λογικά θα ανοίγουν μόνο για απορίες. Στα υπόλοιπα με κάλυψε ο συνονόματος.

Πάντως και τα μεταπτυχιακά από ότι έμαθα ακόμα και αυτά κάτω των 50 ατόμων θα γίνουν ηλεκτρονικά τα περισσότερα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top