Σπουδές αρχιτεκτονικής στην Αγγλία

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
επιθυμώ να σπουδάσω στην Αγγλία και να βρω παράλληλα με τις σπουδές κάποια δουλειά για να βοηθηθώ οικονομικά έστω και remote.
Έχει κάποιος από εσάς σπουδάσει σε αγγλικό πανεπιστήμιο Αρχιτεκτονική και έχει άποψη επί του θέματος;;;
Δίνω πανελλήνιες φέτος και είμαι κάπως σκεπτική.
Επίσης θέλω να αναγνωρίζεται από το ΤΕΕ το πτυχίο σε περίπτωση που επιστρέψω πίσω για εργασία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι του e-steki!
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
επιθυμώ να σπουδάσω στην Αγγλία και να βρω παράλληλα με τις σπουδές κάποια δουλειά για να βοηθηθώ οικονομικά έστω και remote.
Έχει κάποιος από εσάς σπουδάσει σε αγγλικό πανεπιστήμιο Αρχιτεκτονική και έχει άποψη επί του θέματος;;;
Δίνω πανελλήνιες φέτος και είμαι κάπως σκεπτική.
Επίσης θέλω να αναγνωρίζεται από το ΤΕΕ το πτυχίο σε περίπτωση που επιστρέψω πίσω για εργασία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι του e-steki!
εχεις ηδη στην κατοχη σου καποιο πτυχιο 3θμιας ή δινεις πρωτη φορα στα 27 σου?
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τι χρηματικό ποσο θα διαθέσεις;
Γιατί αν πας AA ή UCL θα βγεις και θα σε περιμένει δουλειά κατά πάσα πιθανότητα, αλλα θα πρέπει να διαθέσεις πολλά λεφτά για τις σπουδές σου και να υποστείς απίστευτο ανταγωνισμό και εξαντλητικά ωράρια (και στις σπουδές, δεν εννοώ μόνο στην εργασία).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top